// ]]>

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: free mcboot, konfiguracja, nowy, zielony

Problem z konsolą PSTwo
Autor Wiadomość
razor6017

Medale: Brak

20 $

Wysłany: Pon 23 Paź, 2017 19:48   Problem z konsolą PSTwo

Cześć.
Witam wszystkich tutaj serdecznie. Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem konsoli PSTwo (tak, wersja slim). Mam świadomość, że opisany przeze mnie problem być może pojawił się już X razy na tym forum, jednak jestem bardzo leniwym, acz bardzo pojętnym człowiekiem. Chcę prosić was o wprowadzenie mnie w arkana PS2, mcboot i jego konfiguracji, jakkolwiek funkcji w nim zawartych.

Kupiłem działającą konsolę za 100zł z drugiej ręki. No, z drugiej ręki to niestety nie dosłowne stwierdzenie sytuacji. Dość powiedzieć, że używane PS2, bo niestety już produkcji zostało wycofane. Otóż konsola posiada Free MCBoot i jest przerobiona przez chip. Po uruchomieniu konsoli mam dwie STANDARDOWE pozycje występujące, z tego co już wiem, w każdej konsoli:
"Browse" i "System Configuration". Trzecia pozycja to "Konfigurator Free MCBoot", po uruchomieniu którego pojawia się szare menu konfiguracyjne. Od razu informuję, że jestem TOTALNIE zielony jeśli chodzi o kopiowanie czegokolwiek z i na konsolę. Próbując uruchomić grę z USB - "próbnie", że tak powiem, zorientowałem się, że nie mam na konsoli połowy plików, które powinienem chyba mieć. Koniec końców wróćmy do tematu.

Z tego co widzę w menu "Configure OSDSYS options..." mam "zbindowane ponad 30 pozycji, gdzie każda przy ścieżce dostępu ma n początku "mc?:/"... Jestem informatykiem, wiem więc co to oznacza konsola nie jest w stanie znaleźć pliku źródłowego. Podążając za ścieżkami odkryłem, że pewnych folderów nie ma na karcie...

Podobnie ma się sprawa z resztą zbindowanych pozycji... kolo pewnie niechcący skasował foldery na karcie i wszystko poszło się j**ać... no nic... pomoże ktoś?

Konsola mi nie czyta pendrive'a a mam 32GB i sformatowanego na FAT32.
0 UP 0 DOWN

razor6017

Medale: Brak

20 $

Wysłany: Wto 24 Paź, 2017 10:33   

No nic, odpaliłem z pendrive'a instalację FMCB, żeby przywrócić FMCB do stanu fabrycznego... niestety, po sformatowaniu karty i uruchomieniu instalacji wyrzuciło mi brak BOOT.ELF w folderze INSTALL, anulowałem instalację i zrestartowałem konsolę. Wróciłem do punktu wyjścia. :-? Konsola jest schipowana, więc to już chyba jakieś ułatwienie. Pytanie jak wgrać ponownie FMCB na kartę :D
0 UP 0 DOWN

Sponsorka

1 000 000 $

Odpowiedz do tematu