Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Jak nagrać gierke na PSX bo coś nie wychodzi.

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

huma20
-#
Posty: 13
Rejestracja: pn 15 mar, 2010 00:01

Jak nagrać gierke na PSX bo coś nie wychodzi.

Post autor: huma20 »

Mam tu przed soba gierkę w pliku BIN i rozumime, że to jest od razu do wypalania na płycie, ale ja mam tylko CD a plik zajmuje ok 720MB. Da się jakoś "ścisnąć" ten Bin (czyt.skompresować) by zmieściło się na CD Platinum 700MB?

@ edit

Znazłem info, że ten plik bin trzeba skonwertować do iso. OK. Zrobiłem, ashampoo nagrał mi min.16x bo mniej się nie dało i na konsolce płytę złapało ale brak paru literek i stanęło na logo PS. NAgrąłem druga płyte ClondeCD prędkość już x2 ale nawet konsola nie rozpoznaje płyty z grą na PS One. :(:(

Awatar użytkownika
Lee2
-#
Posty: 91
Rejestracja: ndz 22 lis, 2009 09:43
Kontakt:

Post autor: Lee2 »

hm :-/ no jeżeli chodzi o obraz płyty to przeważnie jest on większy niż rozmiar jaki zajmują pliki po nagraniu na dysk bo obrazy płyt nie mają zabardzo możliwości kompresji dlatego też często są większe rozmiarem od plików na CD :-P jeżeli miałeś w bin to nie wiem po co chciałeś robić z lepszego na gorsze w tym wypadku na iso:-> jeżeli już nagrywasz to tylko i wyłacznie alcoholem 120% bo najlepiej się do tego nadaje ;-) ma on nawet profi nagrywania odnośnie do playstation. Noi przd nagraniem płyty radzę ci dobrze przeskanować obraz płyty w razie błenych sektorów, możesz je potem naprawić i będzie działać bez zarzutów na konsoli :-) noi co do nagrywania to najmnijszą prędkościa jaką można w programie osiągnąć w alcoholu akuratnio jest to 8x :mrgreen:
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.Jeżeli należysz do tych 11%, wlep to do podpisu

huma20
-#
Posty: 13
Rejestracja: pn 15 mar, 2010 00:01

Post autor: huma20 »

Dzięki za zainteresowanie. No już zrobiłem ten obraz z bin-> na ISo wcześniej i zostawiłem i co następuje...

3 zmarnowane płyty CD (mówię teraz o innej wersji gry mniejszej o wiele chyba, że jakaś felerna Tony HAwk 4 ma BIN ponad 700MB a Tony Hawk BIN ok.45MB! Nagrywałem clondcd, ashampoo i na koniec najnowszym alcoholem z profilem PlayStation najniższą możliwoą prędkościa i... ashampoo to wczytało mi się czarne tło z niepełnym wyświeteleniem loga i napisów PS i stanęło, a clonem i alcoholem nawet płyty nie rozpoznało. Tragedia! :cry:

Awatar użytkownika
Lee2
-#
Posty: 91
Rejestracja: ndz 22 lis, 2009 09:43
Kontakt:

Post autor: Lee2 »

no :-D nie jest mi to dziwne bo nieraz miałem taki problem :-P ogólnie z tym logo nie pokazującym się to jest wina błędnego obrazu płyty lub złemu przekonvertowaniu :-> trzaba trafić na dobrze zrobiony obraz płyty i taka jak mówiłem sprawdzć bad sektory wtedy idzie wszystko idealnie 8-) a jeszcze zapytam czym robiłeś obrz płyty iso a dokładnmie czym konvertowałeś :?:
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.Jeżeli należysz do tych 11%, wlep to do podpisu

huma20
-#
Posty: 13
Rejestracja: pn 15 mar, 2010 00:01

Post autor: huma20 »

Ultraiso robil mi plik .isz to przeszedlem na PowerISO i robi plik .iso

aha i czym skanowac w poszukwianiu bledow taki obraz?

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

iso to nie jest dobry format do gier psx,
nie wiem co masz przeciw ultraiso, według mnie najlepszy program do robienia konwertów do tego prosty jak budowa cepa /jeśli codzi o konwert na różne pliki obrazów/ :arrow: http://www.swiatpsx.pl/viewtopic.php?t=83

czym skanować ? troszkę wysiłku bo na naszej stronie jest wszystko w tym zakresie, w końcu to strona o psx :arrow: http://www.swiatpsx.pl/viewtopic.php?t=490
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

huma20
-#
Posty: 13
Rejestracja: pn 15 mar, 2010 00:01

Post autor: huma20 »

Hahaha nie mogę :D

5 sztuk CD PLatinum wyrzucone do kosza! Postanowiłem olać Tony Hawka któy ma coś mało MB w tym *bin i wnioskując, że obraz jest zrąbany. Zaczełem interesować się RTL Ski Jumping gdzie mam pliki bin 140MB około i cue 1kb jakoś tak. W alcoholu dałem BIN i profil PS to nagrało (u mnie mi.16x mniej się nie da!) i nie poszła gierka wcale. Wziąłem śmiesznej wielkości plik *cue wypaliłem tak samo i...działa!! Jakie to jest dziwne dla mnie.Zasysam już następną gierkę, ale jak nie będzie pliku *&cue to co ja poradzę :-P

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

CUE jest wlaśnie po to by program mógł prawidłowo nagrac obraz (bin), jest drogowskazem. To, że obraz ma ponad 700mb to nic, na płytę się zmieści i tam pliki będą zajmowały już mniej.

Jeśli nie będzie CUE to albo konwertowanie na inny format albo stworzyć ten maly pliczek program CUEMaker.

To wszystko na forum było już wielokrotnie.. wystarczy opcja szukaj...

huma20
-#
Posty: 13
Rejestracja: pn 15 mar, 2010 00:01

Post autor: huma20 »

Ok już wszystko kapuję. Dzięki i co do nagrywania już się nic nie będę wypowiadał :)


p.s.nie mogę znaleźć info co to są te $ w profilu :mrgreen:

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

może jeszcze przeczytaj tu :arrow: http://www.swiatpsx.pl/viewtopic.php?t=2877 ktoś miał problemy z wypalaniem i plikami... zresztą sam zobacz

a $ to przede wszystkim aktywność na forum, aktywność no i ... jeszcze raz aktywność ;)
pozdrawiam :)
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

ODPOWIEDZ