Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

PS one Problem zczytaniem płyt- laser

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

hetm4n
-#
Posty: 74
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 13:11
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

PS one Problem zczytaniem płyt- laser

Post autor: hetm4n »

Witam, kupiłem od brata Psone za 20zł wraz z joypadem, konsola sprawna, przerobiona, jedynym problemem było ułamane kółeczko od CD, wymieniłem z discmena starego, Gry nagrałem z tego forum, płyty to think extra. prędkość 8x (nagrywane 4x nie działają) wszystko nagrane według poradnika. Problem polega na tym iż niektóre gry nie wczytują się, bardzo wolno się wczytują, w niektórych filmiki tną i czasem laser się gubi. Próbowałem podkręcać laser jakieś rezultaty były lecz jak jedne gry zaczęło wczytywać to znów przestało czytać te co działały. aktualnie mam śrubkę ustawioną między 11a 12 godziną (górne ramię krzyżyka. Co może być przyczyną takich oto problemów? Pozdrawiam!! dodam iż moje hobby to elektronika więc jestem obeznany w tej dziedzinie lecz z PS mam pierwszy raz do czynienia od strony elektronicznej.

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

Witaj.
powróć z podkręceniem lasera do stanu początkowego (dla każdej konsoli ustawienie godzinowo jest inne, chodzi o to że jak obierzesz któreś ramie i ustawisz konsolę tak aby to ramię wskazywało 12 to przekręcenie na między pierwszą a drugą daje bezpieczny efekt, natomiast jeżeli podkręcisz od tego punktu (12) do między 2 a 3 konsola zaczyna czytać RW tylko że dni jej są policzone tz. lasera), a dalej poczytaj moje doklejone objaśnienia co do ustawienia talerzyka :arrow: http://www.swiatpsx.pl/viewtopic.php?t=367
gdy ustawisz talerzyk, a efekt mimo to będzie nie zadowalający to nie śpiesz się z podkręcaniem lasera, tylko trzeba będzie zrobić gruntowne jego czyszczenie - czyli pod szkłem powiększającym (oczkiem), jeśli i to nie poprawi efektów to wtedy podkręć laser,
chodzi o to że podkręcenie lasera to czynność ostateczna.
jak czyścić laser opiszę później gdy opiszesz rezultat ustawienia talerzyka. ;-)
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

hetm4n
-#
Posty: 74
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 13:11
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: hetm4n »

Więc tak, w moim psone odległość tacki od optyki to ok 2mm, jak wyżej dam to już tacka się kolebie. Ustawienie jej dużo nie daje obniżyłem do 1 mm a raz do 3 mm,tak samo działa. Podkrecenie lasera gdy przesunę dalej niż godzina 12 (na 13 -14) to laser już w ogóle nie czyta płyta się obraca maks prędkością laser wydaje dziwne dźwięki jakby nie umiał załapać. i sie wyłącza. zaś jak lekko poniżej godziny 12 to czyta ale ustawienie jest zależne od danej gry. Laser już przeczyszczony, efekt ten sam. Wcześniej miałem scph 9002 tam laser od 2000 roku nie był nic ustawiany i czyszczony i wszystkie gierki z różnych płytek działały. szkoda tylko że się go pozbyłem.

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

słuchaj tacka musi być ustawiona nie inaczej będziesz błądził, a więc jak byś patrzył na konsolkę horyzontalnie (z boku) to górna płaszczyzna tacki a obudową lasera musi być różnica 5-6 mm., jeżeli tego nie ustawisz zapomnij o jakimkolwiek poprawnym działaniu lasera, inaczej mówiąc to jest sprawa priorytetowa,
Ostatnio zmieniony sob 11 kwie, 2009 15:29 przez michael69, łącznie zmieniany 2 razy.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

hetm4n
-#
Posty: 74
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 13:11
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: hetm4n »

niewiem jakim cudem u ciebie jet 5 -6 mm umnie max ośka silmika ma 6 mm a max ustawienie talerzyka to 3mm potem tylko palcem dotkne i wylatuje.

[ Dodano: Sob 11 Kwi, 2009 14:45 ]
Pozatym przy wysokości 3mm laser wogule nie łapie płyt. wysokośc przy której załapie to 1-1,5mm teraz to każda gra rusza przy innym podkreceniu lasera ;/

[ Dodano: Sob 11 Kwi, 2009 14:49 ]
a tekken 3 jak kiedyś chodził to teraz staje na napisie Namco presents i to niezależnie od ustawienia lasera tacki itd.

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

o kurcze, nie wiem jak cię przeprosić, pomyliłem sprzęty, oczywiście że na pso(x) nie możesz tak ustawić jak ci opisywałem, kurcze ale mi wstyd, ale zaszła mała pomyłka, już ją naprawiam i teraz na pewno będzie tak jak ma być, jeszcze raz przepraszam.
a więc ustawiać:
patrząc z góry na tackę koło niej (niżej) jest gumka (oring mocujący) który jest wstawiony w obudowę i ta obudowa (płaszczyzna) to twój punkt zero, i od niego do górnej płaszczyzny tacki ma być odległość (wysokość) 5-6mm najlepiej 5,5 mm.
jeszcze raz Cię przepraszam za wcześniejsze wprowadzenie w błąd.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

hetm4n
-#
Posty: 74
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 13:11
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: hetm4n »

no tak zrobiłem ale nic, dalej tak samo jak było :(

[ Dodano: Sob 11 Kwi, 2009 17:46 ]
usawiłem dokłądnie przed chwilą 5mm ale przy różnych ustawieniach lasera różne gry łapią, może do spowodowane jest jakością płytek cd TX, dziś jak wskoczę do tesco kupię Verbatim, i zobaczę jak się te płytki sprawują, Orginalne chodzą normalnie. Gry które miałem nagrane na benq działają tylko znów pod innym ustawieniem lasera.

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

ok , teraz pora na gruntowne czyszczenie lasera,
ja używam do czyszczenia:
CLEANSER IPA(płyn - ok. 5zł za 100ml.)
sprężone powietrze
wacik do uszu

zdejmujesz obudowę lasera (jest na zatrzaski) i teraz bardzo, ale to bardzo ostrożnie musisz wywinąć oczko lasera do góry (chwytasz pęsetą za żeberko koło oczka i wywijasz uważając aby nie zerwać tasiemki do której jest przymocowany ) kiedy już wywiniesz oczko
oprzyj je podkładając coś miękkiego. teraz gdy zajrzysz do środka (musisz sobie czymś przyświecić) ujrzysz pryzmat który trzeba przeczyścić patyczkiem lekko nasączonym płynem, teraz tym patyczkiem przeczyść oczko (spód oczka który teraz jest do góry)
teraz sprężonym powietrzem przedmuchaj te dwa elementy (bardzo ostrożnie lekko naciskając, króciutkimi pół sekundowymi psiknięciami poprzez rurkę dołączoną do butelki), teraz osadzasz oczko na swoim miejscu zakładasz obudowę i czyścisz oczko od góry ( czyli normalnie tak jak to się robi co jakiś czas) skręcasz ....
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

hetm4n
-#
Posty: 74
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 13:11
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: hetm4n »

Muszę czekać do wtorku bo sklepy z płytkami pozamykane ;/

[ Dodano: Nie 12 Kwi, 2009 14:33 ]
Wiec tak dziś sie tym psone bawiłem i ustawiłem laser tak by większość gier chodziła, niektóre gry wczytują sie bezproblemowo jak konsola stoi w pionie na lewym boku, Problemy z niektórymi tytułami pewnie wystepują poprzez bublowaty nośnik TX, nagram na verbatimach i powinno chyba chulać

[ Dodano: Wto 14 Kwi, 2009 23:13 ]
Nagrałem dziś 5 gierek na verbatimach extra protect. płytki ładnie sie szczytują ale musze plejaka ustawiac pionowo, nie kombinowałem narazie z ustawieniami lasera bo jak bym lekko podkrecił o 1stopien w prawo to płytki na TX nagrane by już wcale sie nie wgrywały nawet w pionowym ustawieniu, Muszę kupić nowy trzonek pod płytę bo aktualny jet troche wygięty i płyty falują, lecz na płytach TX kręcą się idealnie prosto, nie wiem co jest grane, bo reszta płyt markowych faluje. Puki co bede musiał sobie zrobić podstawkę do plejaka by pionowo stał,

[ Dodano: Sro 15 Kwi, 2009 22:15 ]
a to co wykombinowałem by ps1 nie przewrócił się w pionie :D
Obrazek
Obrazek

podstawka pod pleja, nie wygląda ona tak ładnie jak w ps2 ale zawsze coś, no i stabilna.

ODPOWIEDZ