Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Yellow Light of Death - [nieunikniona] wada PlayStation 3

pomoc, informacje i ogólnie o PS3

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Yellow Light of Death - [nieunikniona] wada PlayStation 3

Post autor: Zohan »

Dzisiaj totalnie się wku****em. Gram sobie w Tekkena6, przegrałem, no trudno - gram jeszcze raz a tu się wyłączyła konsola. Chce włączyć - lipa. Patrze co jest. OMG YLOD! Szczerze mam dosyć tej konsoli, PSX mam około 14 lat i laser dopiero teraz zaczyna padać, PS2 około 3 lata i działa bez zarzutu, PS3 mam pół roku, z tego grałem na niej tydzień i już ma drugą awarię. Czas zgonu - 18:30. Dziadowski sprzęt :/ . A więc siadam na PC i szukam informacji co zrobić. Natchnąłem się na poradnik i chcę go wam zaprezentować, aby nikt nie musiał wysyłać do servisu i tracić ok. 300zł. Kolega pisze, że nigdy nie rozbierał nawet kalkulatora, operacja trwała ok. 3h a konsola działa mu bez zarzutu.
Hiperłącza w poradniczku: napis "zdjęcie", "piewszy, drugi .... szósty filmik"
Dobra, zacznijmy:

Co potrzebujemy?
- Opalarka - najtańsze na allegro kosztują 30zł, polecam jednak pożyczyć od znajomych, bo jest potrzebna dosłownie na minutę -> zdjęcie przykładowe.
- Pasta Termoprzewodząca na Procesor - cena ok 10 zł -> zdjęcie przykładowe.
- Zestaw śrubokrętów - krzyżakowe i płaskie wszelkich rozmiarów, w tym jeden gwiazdkowy (lub malutki płaski do pierwszej śrubki odkręcanej na filmiku) -> zdjęcie przykładowe ;).
- Kolegę bądź koleżankę - autor filmiku robi wszystko sam, w niektórych momentach dobrze jednak mieć pod ręką kogoś kto ci coś przytrzyma (bez skojarzeń ;)) -> zdjęcie przykładowe wklejcie sobie sami :P

1. Pierwszy filmik
Przy tej części nie powinno być większych problemów. Na wstępie powiem, żebyście odkładali wszystkie śrubki w jakimś miejscu po kolei tak jak je wykręcacie - przynajmniej w drobnym stopniu pomoże to przy składaniu konsoli spowrotem. Nie dajcie się też zwieść, że facetowi na filmiku konsola rozbiera się praktycznie sama - widać, że nie pierwszy raz była rozkładana - u mnie nie wszystkie części wyciągały się tak płynnie. Zaznaczę też, że do pierwszej śrubki potrzebny jest gwiazdkowy śrubokręt (nie krzyżak), lub cieniutki płaski. Na gumową zawleczkę, która zasłania śrubkę, jest naklejona naklejka, która (o ile się nie mylę) jest swego rodzaju plombą. Dodam też, żeby uważać przy wyciąganiu kolejnych elementów, bo mogą być połączone z resztą konsoli za pomocą tasiemek, których nie wolno pozrywać (!). Tasiemki wpięte są w czarne kawałki plastiku (uchwyty), w które wsadzamy paznokieć i podnosimy do góry, żeby wypuścić taśmę (to samo ma się z taśmą łączącą napęd i konsolę)

2. Drugi filmik
Wyciągamy dysk z czym nie powinno być większych problemów. Przy ściąganiu plastikowych części bądździe ostrożni - nie róbcie nic na siłę. Wszystkie elementy ściąga się łatwo - jak palce do podwarzania "chwytaków" zawiodą to podważcie delikatnie śrubokrętem. W minucie 3:33 na filmiku gościu zabiera się za odkręcanie jednej z dwóch identycznych, leżących koło siebie śrubek. Są do nich potrzebne dwa bardzo małe krzyżaki i bardzo łatwo "zjechać" łebki! Odkręcenie ich zajęło mi sporo czasu bo siedzą mocna i o mało nie zjechałem totalnie jednej z nich, więc bądźcie ostrożni - bez odkręcenia tego elementu nie dostaniecie się do procesora. Przy ściągnięciu pierwszej metalowej osłony płyty głównej, autor filmiku pokazuje 5 czerwonych (u mnie miały blado żółty kolor), gumowych prostokątów (4:55min), upewnijcie się że wszystkie są na swoim miejscu (na płycie bądź metalowej osłonie) - podobnie ma się to z drugiej strony płyty głównej. Następnym elementem jest wyczyszczenie szmatką dwóch, szarych kwadratów - użyjcie do tego najlepiej zmywacza do paznokci, sama woda nie wystarczy i tylko rozmaże syf.

3. Trzeci filmik
Przy tej części w ruch wchodzi opalarka - coś co przerażało mnie najbardziej a jak się potem okazało zupełnie niepotrzebnie. Ustawiamy płytę żeby leżała w możliwie jaknajbardziej płaskiej pozycji. Przed rozpoczęciem opalania ściągamy dwie gumowe nalepki (42 sekunda filmiku) i odkładamy je w bezpeiczne miejsce bo trzeba je potem przykleić spowrotem. Opalarke ustawiamy na 350 stopni (sam opalałem na 375stopni), każdy ze wskazanych elementów 15-20 sekund, z odległości około centymetra. Po zakończeniu procesu zostawiamy bebechy konsoli na jakieś 20 minut nie dotykając żadnego elementu - najlepiej wyjdźcie z mieszkania i zamknijcie za sobą drzwi ;) Po tym czasie obracamy płytę i tak samo jak poprzednio opalamy wskazane na filmiku elementy przy około 350 stopniach. Ponownie zostawiamy całość na około 20 minut. Po całym zabiegu i uspokojeniu drżących rąk bierzemy w dłonie pastę na procesor. Nakładamy ją tak jak na filmiku i rozsmarowywujemy - cieniutko, tak żeby całość poprostu zakryć.

4.Czwarty filmik
Od razu po nałożeniu pasty zabieramy się za składanie konsoli. Tutaj należy pamiętać aby również wytrzeć dwa kwadraty szmatą nasączoną zmywaczem do paznokci (nie te które smarowaliśmy pastą tylko te które przylegają do nich po złożeniu konsoli - 3:40 min filmiku).

5. Piąty i szósty filmik
... to już samo składanie konsoli, które jest dużo łatwiejsze niż Wam się zapewne wydaje (i niż sam myślałem). Zaznaczę tylko, że przy wkładaniu tasiemek nie róbcie tego na siłę a delikatnie żeby czasem czegoś nie "wcisnąć za bardzo".
Opis w miarę zdawkowy, nie znam się totalnie na takich rzeczach, więc brak tutaj jakiegokolwiek fachowego języka - mam nadzieję, że będzie to zaletą dla osób nie znających się na tym kompletnie, do których skierowany jest zresztą poradnik.
Źródło: ps3site.pl
autor poradnika: patyk
autor filmiku: gilksy1

Poradnik kopiowany "żywcem". Mam nadzieję że autor poradnika nie obrazi się za kopiowanie, a LukasTe za tą "reklamę", ale przy kopiowaniu poradnika wypada podać źródło. Z góry przepraszam i życzę powodzenia

Aha i dodatkowo konsolka "zrzarła" mi Tekkena 6 i nie chce oddać
Ostatnio zmieniony sob 12 lut, 2011 11:29 przez Zohan, łącznie zmieniany 3 razy.
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
sosna123
-#
Posty: 182
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 21:35

Post autor: sosna123 »

własnie dlatego chyba moją nastepną konsolą bedzie xbox 360 bo czytałem i jest dużo awari z ps3 nie da się przerobić a w dodatku płyty Blu-ray są dość drogie ale jescze się zobaczy ;-)
masz pytanie nie krępuj się pisz ;)

psx,ps2 forever

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Nie zapominaj że Xboxowskim odpowiednikiem YLOD jest Red Ring of Death... Jednak PS3 da się samemu naprawić, jak wyczytałem.
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
sosna123
-#
Posty: 182
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 21:35

Post autor: sosna123 »

Mój kumpel ma xboxa już prawie rok i nie miał najmniejszego problemu jak narazie
masz pytanie nie krępuj się pisz ;)

psx,ps2 forever

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Też posiadam Xboxa i jeszcze żadnych problemów nie miałem, przerobiony ITD.

Btw.Chciałbym by był dział z Xboxem bym sobie gierki ściągał, ale w sumie jest
Darkwarez
Obrazek

Awatar użytkownika
sosna123
-#
Posty: 182
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 21:35

Post autor: sosna123 »

Szerze mówią to aktualnie lepszy jest Xbox 360 niż Play Station 3 więcej gier wychodzi rzadziej się psuje, jest troche tańszy i da się przerobić ale może z czasem się to zmieni
masz pytanie nie krępuj się pisz ;)

psx,ps2 forever

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Tak jest dlatego, że X jest starszy od PS3. Zobaczymy za rok/dwa, a moim zdaniem najopłacalniejszą konsolą jest PS2 :P
Może X ma mniej awarii, ale i tak wole PlayStation i powiem że nigdy nie kupie Xboxa.

Jednak w tym temacie powinniśmy się skupić na problemie (YLOD), a nie licytować się, która konsola jest lepsza. Jak powiedział sosna (Ryszad :P ), to się zmieni.

[ Dodano: Sob 16 Sty, 2010 19:13 ]
Najnowsza informacja - po naprawie PS3 DZIAŁA :D
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

ODPOWIEDZ