Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, Sklep GO-TO-THE-SHOP !Super Zakupy!

Playstation Gruby raz czyta raz nie i trzeba sie z nim gimna

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

chlebu12
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 04 maja, 2010 17:13

Playstation Gruby raz czyta raz nie i trzeba sie z nim gimna

Post autor: chlebu12 »

Witam. Jak w temacie playstation gruby model 5502 płyty czyta rożnie niektore wlacza niektore słabo i tną sie niektóre wogóle, i jak napisalem trzeba sie z nim gimnastykować czyli trzeba ustawiać go w innych pozycjach niz normalna bo w normalnej bedzie rzęźił i nic nie wlaczy a np podniose go do góry to bedzie lepiej chodzil i wlaczy. Powiem tak kiedys mój :genialny" kumpel nie przytrzymując kółeczka od płyt w moim PS pociągnął płytę aż cały pley podskoczyl i od tego momentu tak się dzieje. Mój znajomy mowił że to moze byc kołko ale jak sie okazało nawet po podnoszeniu i obnizaniu jego nic sie dalej nie dzieje. I na dodatek jak mowiłem pley nie wszystko czytał bo niektorych wogole nie chial albo cieły sie i nie dało sie grac ;/ Czy zakup najlepiej całego układu laserowego pomoże mi na 100% proszę o pomoc i pozdrawiam. PS pley przerobiony :D

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

Tak tutaj nawalił trzepień (tacka/kółko). Strzeliło coś albo w podstawie, albo te sprężyny/kulki w środku się zepsuły

Sam mam to samo w swoim PsOne

Awatar użytkownika
Son of the Mare
-#
Posty: 49
Rejestracja: ndz 02 maja, 2010 15:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Son of the Mare »

O to chodzi też miałem problem z playstation z tego powodu musiałem zrezygnować z swoją przygodą z skrzyneczką ;p Ale! Mój kuzyn czy tam cioteczny brat trochę się znał na tym i owym i coś pobawił się i działał mi ale niestety trzeba było delikatnie wsadzać płyty i tylko na jakiś czas działało na duszą metę nie wiem 2 tygodnie i nie wolno było długo grać. Potem było krytycznie i zrobił tak że będzie działać ale nie wolno wyjmować płyty czyli jedna gra a wtedy miałem street fighter którąś część i tak w końcu po jakimś czasie nie było sensu. Ciągle bawienie się wymuszanie jeszcze sprawności i tak pogarszało stan wydajności playstation. Proponuje kupić nowy nie wiem allegro, po znajomości czy coś :-)

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

musisz koniecznie stwierdzić czy tacka działa prawidłowo bez jej oceny nic nie wskórasz, włóż płytę i nie zamykaj całkowicie klapy tylko do momentu aż płyta ruszy, zaglądając czy się nie kolibie /można zdjąć górną obudowę i wtedy pchasz załącznik prądu który normalnie popycha klapa/ tak czy owak tacka jest podstawą sprawnie działającego napędu i odczytu płyty, jeżeli tacka utrzymuje płytę w idealnej płaszczyźnie /czyli przy obrotach płyta się nie kolibie - sorry za to wyrażenie ale chyba najlepiej oddaje określenie :) ) będziesz musiał ją ustawić i tu cię odsyłam :arrow: http://www.swiatpsx.pl/viewtopic.php?t=367 mój przedostatni i ostatni post.
miejmy nadzieję że to tylko tacka a nie walnięty silniczek a raczej panewki na ośce w silniczku, ale o tym później..., najpierw sprawdź tackę.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

chlebu12
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 04 maja, 2010 17:13

Post autor: chlebu12 »

Witam. Tacke sprawdzilem i stanowczo stwierdzam tak na troszke zamknietej klapce gdy płyta sie kręci i jest cos widać płyta kolibie się, ogólnie na temat tacki powiem tyle: rozwalona widac na niej pekniecia( znaczy na tym kółku z kulkami :D) a tego pod spodem takiego kołnierzyka wogole nie ma :( czyli nawiasem mówiąc to tacka albo coś głębiej. Ustawiac próbowałem nic to nie dało w dobre pozycji jest w miare. Moge mieć nowy laser tanio więc chyba go wezme bo można wymienic samo kółko, ale jeżeli to jakas głebsza sprawa? A przy okazji zakupu nowego laser, bedzie on nowy więc bedzie smigal na dłuższe lata. Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za pomoc :)

[ Dodano: Pią 07 Maj, 2010 14:33 ]
Ważna sprawa!! Potrzebuje pilnie pomocy. Dostałem nowy laser wlączam pleya po podlaczeniu i sprawa wyglada tak, gdy normalnie pley lezy to dalej cos lekko trzeszcy i widac na przykładie Final fantasy Tactics ze filmik sie tnie ;/ a gdy podniosłem go jak dawniej do góry że stał pionowo ale na szerokość, stał na tylnym panelu( no wiecie oco chodzi :D) to wszystko cudnie zero zacinek. Nie wiem oco chodzi laser nowka widac na podniesionym pleyu wszystko sie wlacza nawet to co kiedys mi sie nie wlaczalo i porysowane ale jak lezy normalnie to sie raczej wlacza ale zacina ;// POMOCY !!

[ Dodano: Pią 07 Maj, 2010 16:37 ]
Pomocy prosze!! Nie wiem oco chodzi :( Nowy laser a on dalej w normalnej pozycji błaznuje ;/

chlebu12
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 04 maja, 2010 17:13

Pley po wymianie lasera dalje wariuje

Post autor: chlebu12 »

Witam. Pisalem wczesniej temat i wymienilem laser. wszystko jest nowka funkiel i jest problem, gdyż jak pley stoji w noralnjej pozycji to trzeszcy plyta jakby ocierala i nie wczytuje nazbyt dobrze ale za to jak go podniose to wczytuje idealnie. Oco może chodzic, kółko jest na bank dobre bo nowy laser caly, wczesniej mialem ten problem na zepsutym laserze a teraz nowy laser ktory wszystko wczytuje ale znowu nie w normalnej pozycji ;/ pomocy

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

zrób test na "ocieranie" się płyty, znów cię odsyłam :arrow: http://www.swiatpsx.pl/viewtopic.php?t=367 (przedostatni post)
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

chlebu12
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 04 maja, 2010 17:13

Post autor: chlebu12 »

A więc tak, gdy pley leży do góry nogami, że tak powiem :D to i tak wydaje ten dzwiek i slabo sie wczytuje. Kółko jest dobrze bo sprawdzalem jest 6mm bodajze albo prawie 6mm a wogole laser nowka odrazu ustawiony wiec nie moglo byc zle bo przede wszystki w innej pozycji gry wczytuje. Sprawdze z tymi podkladeczkami ale nie wiem czy to cos da proszę o dalsze wasze opinie. Pozdrawiam

[ Dodano: Czw 13 Maj, 2010 00:30 ]
Pomoże ktoś??!!

ODPOWIEDZ