Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

[PSX/PSone]Mostkowanie bezpieczników, wymiana podzespo&

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

[PSX/PSone]Mostkowanie bezpieczników, wymiana podzespo&

Post autor: Witold »

[center]Poradnik

Mostkowanie bezpieczników, wymiana podzespołów w PSone
[/center]

Poradnik opisuje wymianę bezpiecznika, bez potrzeby lutowania nowego bezpiecznika. Druga część poradnika(wymiana podzespołów w PSone) jest w budowie. Szacuję, że skończę go jutro. Przepraszam za bajzel na moim biurku, ale nie chciało mi się ogarniać :)

Co będzie nam potrzebne


Płyta główna PSX lub PSone
Obrazek
Obrazek

Lutownica(nie koniecznie taka, lecz zalecana jest z cienkim grotem)
Obrazek

Odsysacz do cyny
Obrazek

Miernik
Obrazek

Scyzoryk
Obrazek

Cienki drucik(ja wyciągnąłem jeden cienki drucik z kabelka, takie będą najlepsze)
Obrazek

Małe nożyczki(do podcinania drucika)

Lut(np. cyna)
Obrazek

Kalafonia
Obrazek

Ewentualnie sprężone powietrze (do usuwania kurzu)
Obrazek

Ewentualny pomocnik :) (tym razem w całej okazałości)
Obrazek

[center]ZACZYNAMY[/center]

Od tego momentu zależy od nas, co chcemy zrobić

[center]Mostkowanie bezpieczników[/center]


Mogło się zdarzyć, że podczas grania w burzę strzeliły nam korki, a konsola była podpięta do bezpośredniego kontaktu. No więc w takich wypadkach najszczęśliwiej spaliły się bezpieczniki. Ale mogło się też zdarzyć, że laser po prostu się nie kręci. Jeden wariant, to po prostu spalony bezpiecznik :)

1. Przygotowujemy sobie płytę główną na biurku

2. Szukamy bezpiecznika zaznaczonego na zdjęciu(lub podobnych z cyferkami. Na zdjęciu jest pokazane, jak powinno wyglądać miejsce po usunięciu bezpiecznika)
Obrazek

3. Miernik przestawiamy na tryb ,,dzwonka'' i przystawiamy jeden ,,ołówek'' miernika na brzeg, a drugi na drugi brzeg(tak jak to jest przedstawione na rysunku. ) Jeżeli miernik zadzwoni, oznacza to, że miernik jest sprawny. Jeżeli nie, nadaje się do wymiany.
Obrazek
Obrazek

4. Spalony bezpiecznik usuwamy podgrzewając cynę, a sam bezpiecznik po prostu zabieramy nożykiem.

5. Pojedynczy drucik z kabelka przystawiamy pod punkty lutownicze i starannie lutujemy, uważając, aby nie połączyć 2 punktów oraz innych bezpieczników. Potem po prostu podcinamy drucik, uważając, aby nie zerwać części zlutowanej.
Obrazek

6.Sprawdzamy, czy prawidłowo wykonaliśmy operacje(np. miernikiem lub sprawdzeniem w konsoli)


[center]Wymiana podzespołów w PSone[/center]

1. Wyciągamy płytę główną z naszego PSone i odwracamy ją.

2. W tym wypadku zepsuło się wyjście zasilania. Odwracamy płytę główną i szukamy nóżek od podzespołu który mamy wymienić
Obrazek
Obrazek

3. Lutownicą rozgrzewamy cynę na punktach lutowniczych przy nóżkach, oraz odsysaczem usuwamy cynę

4. Wyjmujemy dany podzespół i wsadzamy nowy w dziurki od nóżek poprzedniego podzespołu oraz lutujemy nóżki z punktami lutowniczymi.



ZABRANIAM KOPIOWANIA TREŚCI BEZ MOJEJ ZGODY. PRAWIE WSZYSTKIE ZDJĘCIA SĄ MOJEJ ROBOTY.

Napisano przez: Witold
Specjalnie dla: Świat PSX
Ostatnio zmieniony sob 22 lut, 2014 02:27 przez Witold, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ