Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

ŚwiatPSX TV

wszystko co dotyczy tego forum

Moderator: Moderatorzy

Jak oceniasz pomysł?

Bardzo dobrze.
27
79%
Dobrze.
5
15%
Åšrednio.
2
6%
Źle.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

ŚwiatPSX TV

Post autor: ExGamer »

Cześć.

Jak już pisałem w strefie VIPowskiej mam zamiar stworzyć naszą telewizję z recenzjami, gameplayami i innymi tego typu filmikami. W związku z tym zbieram chętnych do redakcji.

Kolejne moje pytanie, czy jeśli możemy to stworzyć osobną stronę pod patronatem forum, czy też poprostu kanał na You Tube?

Moje propozycje co do programów to:

Gameplay - mini wideo recenzja + gameplay i komentar

Perły PSX (nazwa dla upamiętnienia bloga PSX4ever) - czyli wybór najlepszych acz niekoniecznie ppopularnych gier na PSXa

WTF? - :] tutaj będziemy "robić" recenzje z gier nie do grania. :P Kaszan poprostu...

By grać po polsku... - recenzje spolszczeń gier na PSXa :D

Come on! - felietony/wywiady/dywagacje o grach z PSXa i nie tylko.

Oraz jeszcze wydawane raz na 2 lub 3 miesiące Najlepsze "xxx" (zamiast xxx np. strzelanki, przygodówki, gry akcji, bijatyki itd.)


Jeśli jest ktoś chętny do pomocy to zgłaszajcie się w temacie i piszcie w temacie. Każda uwaga pomysł jest dobra. :D Nie wymagam od Was, żebyście mi pomagali we wszystkim, ale miło mi będzie jeśli chociaż trochę się przyczynicie do tej sprawy. Tzn współpraca nie musi być stała. Jeśłi macie akurat ciekawy pomsył to napsizcie, zweryfikuję go napewno.

A co do redakcji to jeśli ktoś ma doświadczenie w kwestii obróbki wideo niech da znać. Osobiście ogarniam dopiero Sony Vegas i inne progsy ułatwiające montaż video oraz staram się stworzyć ładne animowane intro.

Jeśli chodzi o intro to do każdego rodzaju filmików powinno być inne. :D mam nadzieję, że to wypali.

Kolejna kwestia to dodanie do każdego filmu naszego "LOGO", ale niestety tu jest problem nie mam pomysłu na logo i zwracam się z prośbą do wszystkich o jego stworzenie. Logo będzie dodawane do każdego filmu w prawym górnym rogu ekranu.

Proszę o komentarze.
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Kwestie graficzne i i obróbke video mogę wziąć na siebie. Jednak nadal mam problemy z komputerem, staram się jak mogę ale święta jestem zmuszony spędzić w warunkach dosyć ograniczonych.

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

LukasTe, o super. Czyli będę ci wysyłał czyste pliki video + plik z komentarzem :D.

W jakiej rozdzielczości robić filmy? Sądzę że jak to ma być na You Tube i w standardowej rozdzielczości PSXa to wysarczy 480x320? Może być? Oczywiście format *avi. Dźwięk komentarza *mp3, czy jednak lepiej *aac?

Myślę, że 20 minut materiału miesięcznie to w sam raz. Oczywiście dopóki nie rozrośnie się "redakcja". :P Potem być może będziemy robić więcej. 20 minut to jakieś 4 filmiki. Mniej więccej. Czy nagrywać dłuższe? Tzn każdego filmu 5-minutowego wyślę około 15 minut, jednak po obróbce całość się zmniejszy sądzę, że co najmniej o połowę.

To teraz dylemat - przygotowujemy jakies wprowadzenie/intro do naszego kanału czy od razu filmiki rzeczowe? :D
PS. na YT można ustawić włączanie się automatycznie po wybraniu kanału danego wideo. Moglibyśmy tam wstawić naszą ramówkę.
PS2. Jeśli się zgadzasz, to pierwszą grą jaką byśmy wzięli na celownik byłby T'ai Fu.
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
cloudstrifef
-#
Posty: 134
Rejestracja: śr 15 wrz, 2010 22:37
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: cloudstrifef »

Ja też się chetnie zgłaszam do tej roboty. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. Chętnie pomogę ci. Mogę uploadować filmy na youtube, od razu robota się znajdzie przy czymś innym

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Jak już wcześniej pisałem pomysł na kanał YT, tudzież "ŚwiatPSX TV" jak najbardziej mi się podoba, tak więc ExGamer masz moje błogosławieństwo :mrgreen: Z chęcią bym również mógł zająć się dodawaniem filmików, ale jedyny program jaki obsługiwałem do nagrywania gameplay'ów to CamStudio. O ile z jakości video byłem zadowolony, to z dźwięku nie do końca. Problem polegał na tym, że po kilku minutach synchronizacja audio względem video różniła się o kilka sekund. Jakby ktoś dodał na stronę jakiś mini poradnik jak tworzyć własne Video, to być może więcej osób zajęło by się tworzeniem poradników, recenzji itp. Przynajmniej ja bym spróbował coś stworzyć, być może wrócę do CamStudio i spróbuje skonfigurować go tak, by wszystko było idealnie ;)

Awatar użytkownika
cloudstrifef
-#
Posty: 134
Rejestracja: śr 15 wrz, 2010 22:37
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: cloudstrifef »

Ja bym dodał do tego robienie poradników do gier w wesji video(kurat mam nagrywarkę dvd z dyskiem twardym więc ja bym sie tym zajmował. Specjalnie by się robiło te poradniki tylko dla tego forum i dodatkowo do gier na ps1, ps2 i ps3.
Gameplaye też mógłbym spróbować robić przez nagrywarke dvd( mam podłączonego pleya pod nią).

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

cloudstrifef, jeśli chodzi o upanie filmów na YT obawiam się, że to tak nie będzie działać. :D Tzn. nie opłaca mi się wysyłać filmu do Cb a potem upałbyś na YT. Sądzę, że jeśli chcesz możesz się zająć archiwizacją. :D Czyli poprostu nagrywaniem jakiejś ilości filmów na płytkę i "chowanie jej przed swiatem" lub wygospodarowaniem odpowiedniej ilości miejsca na dysku. ;D

Ale i tak twój pomysl jest niezły. Chociaż jest jeden mankament. Filmów na YT o PS2 i PS3 jest mnostwo natomiast o PSXie nie. Dlatego ŚwiatPSX TV będzie tylko o pierwszym PlayStation. Przejdę może do sedna. :D Otóż jeśli chodzi o poradniki to pomysł jest dobry, tylko nawet krótkie gry trzeba by było uploadować przez kilkanaście h (mając mój net :P ). Chodzi o podział np standardowej 8 godzinnej gry na kilkanaście części, chapterów i wysyłanie pojedyńczych części. No chyba że stworzymy nie kanał na YT tylko osobną stronę...

Więc obecnie poradniki to ciężka sprawa, a poza tym nawet jeśli chciałoby ci się wrzucać kilkanaście części poradnika to szybko zrobiłby się nam bałagan na kanale.

W przyszłości zobaczymy jak wyewolłuje kanał i jeśli będzie możliwość stworzymy witrynę i wtedy będzie można tworzyć poradniki.

Mhm. Ale jeśli masz chęci to bardzo proszę o pomoc w tworzeniu filmików. Jeśli chcesz możesz nagrywać filmiki i komentarze do nich. Po zmontowaniu wyślesz filmik do Lukasa, który doda intro i logotyp. Masz do wyboru 5 cyklów + dodatkowe przeglądy, które będą wydawane rzadziej ale będą dłuższe. Masz w czym wybierać w takim razie. :D Stwórz coś, wyślij na jakiś serv przejrzymy z Lukasem, on doda potrzebne animacje i wtedy twój film wyląduje na kanale. Warto oglądnąć od czasu do czasu tvgry żeby mniej więcej unaocznić sobie jak NASZA TV będzie wyglądać.

Drakson, co do programów to wypróbuj HyperCam. A jeśli masz kasę do wydania, to jest program od Pinaccle, do przechwytywania wideo z ekranu. Bardzo dobry. A jeśli chodzi o synchro video i audio to zawsze masz programy takie jak VirtualDub czy płatne Adobe Premiere Elements i Sony Vegas, w których możesz wszystko naprawić, zmienić, poprawić i zsynchronizować. Więc nawet taka desynchronizacja nei jest problemem.
Natomiast co do poradnika. Sądzę, że nie warto zaśmiecać forum poradnikami kopiowanymi z innych stron, a ja narazie ograniam kilka programów które wyswietlily mi się jako pierwsze po wpisaniu w Google "edycja i obróbka wideo". Jeśli wreszcie ogarnę w stiopniu bardzo dobrym jakiś program nie omieszkam napisać do niego porządnego poradnika. PS w necie jest tego stuffu mnóstwo.

Zapraszam również do współpracy. Nagrywajcie ile się da. Wszystko obejrzę i sprawdzę, ewentualnie pomogę lub powiem co według mnie możnaby poprawić.

IMHO rzućcie pomysły jakie gry brać na celownik?
Pierwszą będzie moja ulubiona ww T'ai Fu. Z senstymentu do tej gry... Będzie to pierwszy filmik z cyklu Gameplay...
(mam już 8 minut materiału. Jeszcze bez komentarza nagranego, ale juz jest napisany scenariusz) :-D
Jaką byście chcieli następną?
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
cloudstrifef
-#
Posty: 134
Rejestracja: śr 15 wrz, 2010 22:37
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: cloudstrifef »

Miałbym jeszcze pomysł (prawie nie realny do zrobienia ale do zrobienia) Moglibyśmy zrobić po prostu program swiatpsx. Nasz program byłby tylko dla naszego forum. Tak samo byłby podobny do Uptade/sieciowy donosiciel ale byłby tylko o tematyce gier na psx.
Sam program wyglądałby następująca:
Najpierw pokazane jest logo swiata psx z muzyką jakąś odiechaną, potem pojawia się prowadzący który przekazuje jakieś śmieszne informacje, no który to prowadzi (tak jak w Uptade na wp), potem pokazuje się gameplay wybranej gry i ten prowadzący opisuje tą rę dodatkowo pod koniec ją ocenia, po tym można by było dodać perły psx,WTF oraz najlepsze gry tego miesiąca które też opisuje prowadzący. Wiem że to trudne ale jakoś nasza telewizja ma wyglądać co nie :mrgreen:. Co do kanału to można byłoby zrobić podstronę z własnię tym programem i dodatkowo jakimiś newsami które jakiś redaktor który by się zgłosił z naszego forum pisałby je. co wy na to, ja mógłbym spróbować coś takiego zrobić :mrgreen:

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

Osobiście mógłbym pomóc z kanałem przy nagrywaniu gameplay'ów. Grać będe na konsoli PSX/PS2. Obraz złapię za pomocą przejściówki EasyCap, którą zakupie niebawem

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Rozdzielczość 480x320 na pewno wystarczy ale można pokombinować, w dalszej obróbce wedle upodabania wszystko się ustawi i znajdzie się kompromis między wielkością pliku, a jakością video.

Co do szerokich planów, programu, telewizji itd., to nie wybiegajmy jeszcze..
Ja ze swojej strony pewnie już po świętach postaram się zrobić logo tej TV i pomyśleć nad intro. Całość będzie składana w programie Pinnacle. Czekam też na pierwsze materiały.

I dopiero później zobaczymy co dalej i kto do czego się przyda :)

ps. przy okazji zrobimy świetną reklamę forum.
ps2. czekam również na propozycje dźwięków/muzyki, które będą dodawane do każdej propozycji.

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Dziś udało mi się w końcu skonfigurować CamStudio, by dźwięk był idealnie zsynchronizowany z obrazem a przede wszystkim, aby był czysty. Jedyny problem to, rozmiar filmu. Mianowicie 10 minut filmu waży 500mb. No, ale przy konwersji na inny format być może rozmiar się trochę zmniejszy. Film nagrywałem w rozdzielczości 640x480 format avi. tak więc jeśli będzie potrzebna para rąk do tworzenia gameplay'i to z miłą chęcią się zgłaszam ;)

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

cloudstrifef, co do pokazywania prowadzących. To ja byłbym za ale nie mam kamery, która nagrałaby mi filmik w dobrej jakości, ani tym bardziej operatora który to by obsługiwał. niemniej pomysł ciekawy. Co do najlepszych gier miesiąca to jestem na nie. Z dosyć prostego powodu. Musielibyśmy wszystkie kilka tysięcy tytułów usszeregować według daty. Co byłoby tytanicznym wysiłkiem, jeśli wogóle komuś chciałoby się to wykonywać. No chyba, że chodzi ci o TOP miesiące recenzowanych gier. Wtedy sprawa byłaby już inna. Ale nie wiadomo czy nasza TV będzie wydawała regularnie taką samą ilość materiałów, dlatego nie... Ale będą TOP Gatunku czy TOP VIPów. (zrobi się ankietę na forum i wybierzemy najlepszą grę). Co do postrony to jestem ZA i czekam tylko na decyzję admina.

Witold, Ciebie również zapraszam do współpracy, ale filmy tylko o PSXie. Nie dyskryminuję użytkowników innych konsol, gdyż od Sony mam wszystkie, ale to PSX jest tym najbardziej zaniedbanym cudeńkiem... Więc dlatego twórzmy o pierwszym tworze Sony czyli PlayStation. PS2 natomiast zostawmy potomnym. A poza tym stuffu o PS2 jest mnóstwo.

LukasTe, moim zdaniem Sony Vegas ma więcej opcji ale to ty będzie wybierał więc jak dla mnie może być Pinaccle. : Co do muzyki/dźwięków. No to ja to widzę tak, ramówka jakiś miły dla ucha dźwięk (jak reklamy w TVN :D), natomiast jeśli chodzi o programy to tu już sugerowałbym nieco więcej finezji. Przykład: do WFT? możnaby nagrać krótki okrzyk (coś jak Whaaat's up? - z koncertów ESKI, tych które szły na TVP2). Oczywiście odpowiednie odgłosy do intra muszą być, czyli zależnie od animacji odpowiedni dźwięk.
Moją sugestią jest również, żeby przed każdym filmikiem dodawać ipodobne do tego 20th Century FOX. Jest epickie i łatwo je zapamiętać. Jednak to tylko moje sugestie.

http://www.youtube.com/watch?v=LTgRm6Qgscc

Drakson, brawo. No to wybierz sobie jakąś grę i twórz. Nagrywaj. :P Nie będziemy na nic czekać.

Bardzo sie cieszę, że mój pomysł zainteresował tylu użytkowników. :D
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Ok więc ja już pierwszy gameplay stworzyłem trwa 10 min i waży 182 Mb, zawiera intro jak i sam gameplay. Za kilka minut dodam link do jego pobrania. ExGamer masz głowę, podsunąłeś mi pewną myśl na temat 20th Century FOX, w jego miejsce można by np. wstawić logo strony bądź kanału który wkrótce powstanie "ŚwiatPSX TV" no, ale by takie coś zrobić potrzebny nam jakiś waść, który zna się na tworzeniu grafiki 3d, renderu czy czegoś tam nie znam się :P Wtedy takie coś by się pięknie prezentowało, logo które np. LukasTe stworzy i do tego muzyczka z 20th Century FOX, wyobraź to sobie, miód :mrgreen:

EDIT:
O to gameplay w moim wykonaniu, krótki bo 10 min. ale zależało mi na czasie by zmieścić się w ciągu 10min. Tyle wystarczy, by zaprezentować jakość, dźwięk, rozmiar.

Kod: Zaznacz cały

http://www.megaupload.com/?d=ZFYHY53U

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Drakson, właśnie o takie intro michodziło. :D Na spryciarzach widziałem jak stworzyć takie logo. Niestety mam problem bo u mnie blender nie działa. pomimo poprawnego Python 2.6.2... Nie mam pojęcia dlaczego. No ale to nie ważne.

Co do gameplaya to już ściągam. Jak obejrzę, to skomentuję. :D

PS. okazało się przy nagrywaniu komentarza do mojego filmiku, że od 4:32 dźwięk w gameplayu z gry jest spowolniony jak nie wiem co. Przy przyspieszeniu tracę jakość. Pozostało nagrać jeszcze raz... :(

EDIT: Oberzałem. Gameplay całkiem niezły. Mam tylko jedną uwagę. Moim zdaniem niepotrzebne są te intra. Czyli Gameplay wg mnie mógłby się zaczynać dopiero od 0:53 czyli od momentu włączenia się menu. Wstawki filmowe są wg mnie nie potrzebne. Ale to tylko moje zdanie.

PS miałbyś minutę więcej na komentarze. :P
PS2 nie musimy ściśle się trzymać 10 minut. Mniej więcej 10. Ale jak będzie 12 czy 8 to też będzie ok. :]
PS3 Drakson dobra robota. :D
PS4 LukasTe jakbym trochę miał zbyt wolny dźwięk co do video to mógłbyś to poprawić?
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Dzięki ExGamer czyli jakość i rozmiar według ciebie może być? Moim zdaniem właśnie przy walkthrough'ach (bo jeśli jest taka możliwość, to takie filmy chciałbym dodawać) powinny być właśnie wszelkie wstawki filmowe. To jest tylko jeden part gdzie jest jakiś początek i wtedy odbiorca inaczej patrzy na taki "twór".

ODPOWIEDZ