Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Przeróbka konsoli psuje laser?

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

feliks
-#
Posty: 15
Rejestracja: sob 19 lut, 2011 18:22

Przeróbka konsoli psuje laser?

Post autor: feliks »

Witam. Słyszałem kiedyś, że po przerobieniu PS1 za pomocą chipa po jakimś czasie pada laser. Czy to prawda? Przeróbka wpływa jakoś negatywnie na działanie lasera/ogólnie konsoli?

Pozdrawiam,
Feliks
Ostatnio zmieniony ndz 20 lut, 2011 08:51 przez feliks, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Przerobka nic do laseru nie ma. Jedynie plyty z kopiami gier, sa gorszej jakosci niz te oryginalne i dlatego w przerobionych konsolach laser szybciej pada. Ale jésli bedziesz uzywal Verbatimow to nic sie Ä￾ziac nie powinno.
hasło do moich uploadów: 1234

feliks
-#
Posty: 15
Rejestracja: sob 19 lut, 2011 18:22

Post autor: feliks »

Gdzieś czytałem, że niektóre modchipy podnosiły napięcie na cewkach lasera przez co się szybciej zużywał i padał. Ale to chyba odnosiło się do PS2.

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Możliwe. Podnieść napiecie można ręcznie. I zaleca się to w przypadku, kiedy gry nie odpalają za pierwszym razem.
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

Aj, wy tylko z tymi Verbatim'ami :D

Chip do lasera nic nie ma, ale, jeśli zależy Ci na długoletniej, dobrej pracy to spełnić musisz te warunki:

1 - Kupuj dobre płytki ( HP, Kodak, Verbatim )
2 - Dobrze obchodź się ze swoją konsolą.

A zapewniam Cię, że wtedy Sonciak będzie ciągnąć na jednym laserze z parę lat.
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

KoYoT, co znaczy "dobrze obchodź się ze swoją konsolą"?
BTW Verbatim Crystal AZO - znasz lepszej jakości płyty?
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

Co miałem na myśli? A np. to , że jak kładziesz PSX na podłogę to rób to z deka ostrożnie, a nie , że pier******sz konsolą tak, że aż cała taca pójdzie. Ja taką metodę stosuję i jakoś konsola wytrzymała. Może to i beznadziejna podpowiedź, ale takie obchodzenie się pozwoli Sonciakowi dłużej działać.

Co do płyt to Ci nie powiem, czy znam lepsze, ale mogę powiedzieć, że choć nie używam Verbatimów, a jedynie moja kolekcja gier jest nagrana na większości płyt firmy Kodak, mniej na HP, to powiem, że jakoś nie widzę uszkodzeń w laserze. Nie tylko Verbatim jest dobry, HP również. A Kodaki to nie wiem, bo może już tych płytek nie sprzedają.
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

KoYoT u mnie konsola od 7 lat leży w jednym miejscu i tylko co jakiś czas przecieram ja z kurzy i gram. Nikt jej nie rusza przecież z miejsca wiec odp trochę nie pasuje. :)

BTW Poczekaj parę lat, zoabczymy ja kdługo płyty wytrzymają. :P
hasło do moich uploadów: 1234

matixzoim
-#
Posty: 27
Rejestracja: sob 29 maja, 2010 17:58

Post autor: matixzoim »

Skoro już temat jest też dołożę swe 5 groszy ;)

Czy lasery (tak na prawdę to nie laser a bardzo mocna wiązka światła), są długoletnie? Ja mam PSX SCPH 5552 w PAL i laser mi żyje od czasów produkcji. Czy to możliwe, czy jednak laser zastąpiony? I czy jak włożę chipa nic się nie stanie laserowi? Jeśli nie, to zakładam nowy temat zaraz jaki chip włożyć :P
Translator z anglika na polski. Często korzystam z słownika ale nie gardzę pomocą.

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

matixzoim, w moim wiekowym już PSXie jest oryginalny laser. Więc mogą być "długoletnie". Temat dotyczył chyba tego, że chip nic nei ma do lasera prawda? :) Powieliłeś pytanie. :]
hasło do moich uploadów: 1234

matixzoim
-#
Posty: 27
Rejestracja: sob 29 maja, 2010 17:58

Post autor: matixzoim »

A to supcio już pisze temat jakiego chipa zakładać :P

Co do tematu. Widać nie psuje sam z siebie chip. Trzeba tylko dobrej jakości płytki mieć :P
Translator z anglika na polski. Często korzystam z słownika ale nie gardzę pomocą.

ODPOWIEDZ