Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Ciekawostka - Sprawdź Orginalność Lasera

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Ciekawostka - Sprawdź Orginalność Lasera

Post autor: Quake96 »

Witam po raz kolejny :)
Tymrazem przychodzę nie z problemem, a z ciekawostką. Otóż przeglądam sobie forum (konsola.pl) w poszukiwaniu tematów z Tuningiem PSX. Natknąłem się na temat o uszkodzonym laserze, niby nic a jednak znalazłem coś ciekawego. Otóż wszystkim (chyba wszystkim) nam znany BERION napisał coś ciekawego. Mianowicie podał oznaczenia oryginalnych laserów do PSX/PSone. Cytuję go:
BTW: Oryginalne lasery do PSXa:

KSM40AAM S/E (do ???)
KSM440ACM (do ???)
KSM440ADM (do ???)
KSM440AEM (do SCPH-75xx/90xx)
KSM440BAM (SCPH-100/102a-c/103).
KSM440BAM S/E (SCPH-100/102a-c/103)
Nawet nie wiecie jak się ucieszyłem gdy w mojej około 13 letniej konsolce zobaczyłem, że posiadam oryginalny laser SONY :) KSM440AEM Oznacza to iż najprawdopodobniej moja konsolka ma jeden laser od nowości, a mimo to znakomicie czyta płyty :P
Jeśli jesteście ciekawi oryginalności swojego lasera to sprawdzajcie to wg. w/w spisu. Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek z w/w oznaczeń, to znak, że posiadacie oryginalny laser SONY.

PS: Mam nadzieję że podzielicie się ze mną wiekiem i oryginalnością swojej konsoli/lasera :) Jestem ciekaw ile wytrzymują takie lasery u innych osób np. w modelu SCPH 1002. Z góry dzięki za odpowiedzi :P
SCEE™

Awatar użytkownika
gowthaw
-#
Posty: 32
Rejestracja: pn 11 kwie, 2011 18:43

Post autor: gowthaw »

PSone mam od nowości (11 lat) i śmiga jak zegarek więc chyba jasne,że jest oryginalny ale dla pewności sprawdziłem(był) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A swoją drogą ty nie sypiasz po nocach?

"Wysłany: Nie 27 Mar, 2011 05:43"
PS2 90004,PSone SPCH-102 i jestem zadowolony



___
d-_-b

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Nie bój żaby, śpię spokojnie, ale jak mnie natchnie to szukać wszelkich informacji o moim ukochanym PSX'ie potrafie szukać całymi nocami, a w dzień odsypiać :P
SCEE™

ODPOWIEDZ