Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

PSX Padł - Błagam o Pomoc!

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

PSX Padł - Błagam o Pomoc!

Post autor: Quake96 »

Witam. Jestem w potrzebie i bardzo proszę was o pomoc.
Główkując na działaniem tych 3 uszkodzonych PSX'ów postanowiłem zrobić experyment.
Niestety eksperyment zakończył się śmiercią mojej konsoli :((
Mianowicie wsadziłem swój sprawny laser do konsoli SCPH-9002 (ta kupiona niedawno) i sprawdzić czy mój laser na niej ruszy. Nie ruszył. Pomyślałem, że w takim razie na 100% padło coś na płycie. Teraz nawet wiem od czego :evil: Tutaj nastąpił moment krytyczny. Wsadziłem ten laser z połamanym tależykiem (ten od kupionej 9002, o której napisałem wyżej), płyta pokręciła się dosłownie z sekundę po czym laser nie dawał oznak życia (tak jak na 9002 wymienionej wyżej). Zmartwiłem się, bo ten laser wcześniej już podłączałem i śmigał bez problemów. No nic, więc wsadziłem spowrotem mój działający laser, do mojej konsolki, po czym próbuję odpalić grę. A tu NIC! Zero reakcji!! Teraz w obydwóch 9002 nie działa zasilanie lasera ;(( Wiem już chociaż, dlaczego jak kupiłem niedawno tego 9002 z uszkodzonym laserem, to żaden laser nie dawał oznak życia. Okazuje się, że ten uszkodzony laser robi jakieś spięcia i pech chciał, że na mojej konsolce też tak się stało i mam teraz 4 uszkodzone konsole i żadnej sprawnej :( Laser, powodujący "spięcia" został za przeproszeniem "rozjechany" o ścianę a moja konsola nie żyje :( Błagam was, a w szczególności Witolda, pomóżcie mi zdiagnozować co jest uszkodzone i jak to naprawić, bo nie wytrzymam bez mojej konsolki :((


EDIT: Czyli te niedziałające zasilanie lasera (w obydwu 9002) i padnięte porty padów (w 7502) to wina tego przeklętego lasera. Co mnie kusiło, go wsadzać :(
SCEE™

Awatar użytkownika
Ostry96
-#
Posty: 216
Rejestracja: sob 02 paź, 2010 16:18

Post autor: Ostry96 »

Jak rozumiem (wole mieć pewność)
wsadziłeś z innego modelu laser do innego modelu
po wsadzeniu któregoś tam - nagle padł

mym zdaniem któryś z bezpieczników mógł paść -Witold opracował na ten temat... temat.

To tylko moje zdanie - ale jak tam pisałeś - Poczekaj na Witolda - najlepiej na GG mu napisz


Spooko - najwyżej się nową kupi :D

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Nową kupi, łatwo powiedzieć. Chce kupić na allegro za 20zł 7502 z laserem. Koleś pisze, że nie wie czy działa bo kabli nie ma, ale po podłączeniu do prądu laser kręci płytą i czyta. Więc pewnie sprawny i to może na wet w 100%. Tylko skąd kase wezme, jak starsza przed wypłatą :/

Padło to samo co w tym drugim 9002 czyli pewnie te układy scalone. Było tak, że wsadziłem ten laserek bez tależyka do mojego PSX i z otwartą klapką odpaliłem browser. Potem wsadziłem płyte i zablokowałem palcem czujnik klapki. Płyta ledwo ruszyła (1 sekunda) i już się zatrzymała. Wsadziłem spowrotem ten sprawny laser, a on już znaku życia nie daje. Krótko mówiąc płyta główna do wy@$#% :/
SCEE™

Awatar użytkownika
Ostry96
-#
Posty: 216
Rejestracja: sob 02 paź, 2010 16:18

Post autor: Ostry96 »

bez urazy czy coś ale nie masz 20zł?
o.o

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

w sumie to 30-40zl więc to nie jest taka łatwa kasa :P bynajmniej nie dla mnie. tymbardziej że starsza przed wypłatą, ale może coś się wymyśli :P

Jak nie to zacznę roznosić ulotki :D

Ważne żeby ratować PSX
SCEE™

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

Tematy o pieniądzach zostawmy na bok.

Quake96, Sprawdź, czy soczewka lasera się świeci (nie musi się podnosić, ani kręcić). Jeżeli się świeci, padł jakiś bezpiecznik. Jeżeli masz dostęp do miernika, sprawdź KAŻDY bezpiecznik na płycie głównej. W dziale poradniki jest opisane, jak można taki bezpiecznik wymienić.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ok sprawdzę później, ale z tego co widziałem wcześniej to nawet soczewka się nie świeci :/
SCEE™

Awatar użytkownika
Ostry96
-#
Posty: 216
Rejestracja: sob 02 paź, 2010 16:18

Post autor: Ostry96 »

ale wiesz że masz tam z tyłu nacisnąć by konsola "czuła" że klapka jest zamknięta?
:shock:

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

To chyba oczywiste ;) tak właśnie padła moja konsola. Wsadziłem ten "zepsuty" laser i zablokowałem czujnik. Jedyne co zobaczyłem to obrót lasera konsoli przez 1 sekundę, a dalej lipa :/

EDIT: Jupikajej!!! Oglądając na YT kanał "PanGracz", nie mogłem już wytrzymać. Kolo nawijał o PSXie, podczas gdy ja miałem 4 "padliny". W końcu nie wyrobiłem i złożyłem konsolkę :P Dokładniej to poskładałem tego SCPH-5502, w którym trzeba było wstawić laser, dolutować kabelek od chipu i poprawić go wizualnie. Prawie wszystko już zrobione. Jutro czeka mnie tylko "dopasowanie" lasera, czyli robienie dziury w komorze CD (w górnej części obudowy tak, aby pasował laser od SCPH-9002. Tymczasem napiszę co zrobiłem:

- Wymiana obudowy górnej na tę tuningowaną i wywalenie tego "guzika" od czujnika klapki (wygląda dobrze i nie żal jej "dziurawić", co muszę zrobić)
- Wstawiłem zasilacz od mojej padliny (SCPH-9002)
- Także z mojej padliny, przywędrował port padów (stary był "trochę" ubrudzony farbą olejną)
- Usunęłem te metalowe bolce, na które zakłada się laser (musiałem, bo i tak nie będą już potrzebne i znacznie przeszkadzały)
- Zablokowałem czujnik klapki (kilka papierków pomiędzy płytę główną, a tą górną blaszkę)
- Tutaj zapewne Witold mnie zje, ale nie miałem czym tego zrobić. Przykleiłem ten odlutowany kabelek na jego miejsce (zrobiłem to bardzo dokładnie i tak, aby stykał się tylko z tym z czym miał) w dodatku taśmą (tą brązową).

Konsola przeszedła test bez górnej obudowy i zarówno oryginały, jak i piraty chodzą znakomicie. Także jutro muszę "przerobić" komorę CD, tak aby pasowała pod ten laser ;)
Daje linka do "testu": http://www.youtube.com/watch?v=_-bOoE92Icc

PS: Laser będzie inaczej ustawiony niż na filmiku!

A tu zdjęcia:

1. Obudowa, która po przeróbkach komory CD, wyląduje w konsoli
Obrazek

2. Zarys tego jak będzie ułożona płyta po zakończeniu przeróbek.

Obrazek

3. Przykład jak to wygląda w praktyce
Obrazek

4. Moja konsola (SCPH-5502), już poskładana do całości :P
Obrazek

PS: Co sądzicie na temat tej konsolki i mojego "sposobu" na laser od 9002 ??
SCEE™

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

No i "przeróbka" obudowy zakończona sukcesem. :)

Co prawda pierwsza obudowa (ta czarna), nie przetrwała moich prób "przeróbki", to wzięłem obudowę od tego drugiego SCPH-9002 (nie od "padliny", tylko od tego ostatnio kupionego) i tym razem kumpel zrobił to lepiej :P Wiem, że wygląda to wieśniacko, a sposób przymocowania lasera to totalny niewypał, ale narazie jest OK, a potem może coś z tym zrobię.

Tymczasem pokażę wam fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tu link do filmiku "potwierdzającego sprawność "owego sprzętu":
http://youtu.be/hDrbzNcNSLo

Dodatkowo dzisiaj coś mnie "oświeciło" i postanowiłem się "nawrócić". O co mi chodzi? Otóż od dzisiaj gram tylko na orginałach, których mam narazie 8 (6 gier, 2 płyty DEMO). Wiem, że to szalone, ale to chyba to mnie w pewnym sensie "mniej przyciągało" do grania na konsoli. Mówię tu o piratach, a właściwie ich ilości. 90 Gier to sporo i naprawdę ostatnimi czasy miałem dylemat, co wybrać. Teraz postanowiłem rozwiązać sprawę i zostawić tylko oryginalne płyty. W końcu wole mieć 8 orginałów i mieć prosty wybór, niż około 90 piratów i zastanawiać się w co grać i zmieniać gry "co pięć minut".
Nie każdemu pewnie się to spodoba, ale ja to robie dla siebie i mi tak będzie zdecydowanie lepiej ;)

A tu foty mojej "skromnej kolekcji gier":
Obrazek Obrazek
SCEE™

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Odświeżam! Sorry za 3 post z rzędu ;)

A więc chce wam pokazać ukończone dzieło mojej twórczości (czytaj. Mazak-Tuning). Wiem, że zalatuje wiochą, ale jak widać na fotkach wyżej, obudowa była już maźnięta Markerem, więc postanowiłem to dokończyć.

Zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
SCEE™

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

Chciałbym tylko przypomnieć, że w dziale pomoc, tym bardziej w temacie o prośbę pomocy nie powinno się chwalić swoimi modyfikacjami.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ale jako, że to wszystko jest związane z tematem, to wole chyba nie zaśmiecać forum i poprostu napisać to wszystko w jednym temacie :/
SCEE™

ODPOWIEDZ