Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

PS2 70004 - laser "przebija" płyty

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

rifek4
-#
Posty: 25
Rejestracja: wt 01 lis, 2011 02:23

PS2 70004 - laser "przebija" płyty

Post autor: rifek4 »

Witam mam pytanie odnośnie lasera do 70004, jest zamontowany nowy laser wszystko jest ok czyta wszystkie płytki szybko itd tylko zdjętej obudowie i "przytrzymaniu" czujników zamknięcia klapki wiązka lasera przebija płytę (tj. nie jakoś bardzo, tylko widać ok 1,5mm czerwoną kropkę w miejscu gdzie jest laser). Czy to normalne czy laser jest źle skalibrowany? (Tj za bardzo podkręcony).

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ale laser przebija, oryginalną płytkę czy kopię?

Z pewnością z laserem jest coś nie tak. Jednakże dokładniej nie jestem w stanie pomóc.

Spróbuj wygooglować "Kalibracja Lasera PS2 slim". Najprawdopodobniej będziesz musiał użyć lens changer'a

Mój błąd, przez przypadek usunąłem nie ten post co chciałem, dlatego jego zawartość wklejam tu.
Drakson
Ostatnio zmieniony wt 08 lis, 2011 18:15 przez Quake96, łącznie zmieniany 1 raz.
SCEE™

rifek4
-#
Posty: 25
Rejestracja: wt 01 lis, 2011 02:23

Post autor: rifek4 »

Oryginał ;)
Model lasera jest ok więc po co mi Lens Changer ;) Wydaje mi się że problem tkwi w kalibracji tj pokrętła CD i DVD, popuszcze trochę i zobacze ;) Aha i czy pokrętła CD i DVD mają być ustawione tak samo jeśli laser jest nowy?

EDIT:

Ale w sumie sprobuje lenschanger , zaraz dam znac co i jak

Ok temat do zamknięcia chciałem lekko zmniejszyć dokręcenie śrubki od DVD i pokrętło się uje....chało, badziew z Allegro za 30zł...

§ 7. jeśli zapomniałeś czegoś dodać do swojej wypowiedzi użyj funkcji "edytuj" zamiast pisać drugiego posta.
Drakson.
Ostatnio zmieniony wt 08 lis, 2011 18:12 przez rifek4, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

To samo co ja kiedyś miałem... I dlatego wole FAT'y :)
SCEE™

rifek4
-#
Posty: 25
Rejestracja: wt 01 lis, 2011 02:23

Post autor: rifek4 »

Niby tak, jak kupilem 3 PS2 Slim 2x70004 i 1x90004, jeden slim walnieta tasma, drugi slim laser, 90004 sprawny ale nie smiga FMCB wiec go oddaje koleszce od ktorego mialem kupic. Wszystkie komplety, slimki przerobione FMCB, okablowanie karty oryginaly, w 1 slimce 2 pady org w 2 jeden org drugi od ps1 a do 90004 org i apollo, slimki wyszly mnie po ok 70zl z czego drugi ktorego zostawiam sobie jest w idealnym stanie. Do 1 slima kupilem tasme, smiga ale teraz uwalilem to pokretlo, tam widac ze laser byl wymienainy ale niewiadomo kiedy i na jakis badziew wiec predzej czy pozniej by padl ale chcialem go podkrecic bo jedne czytal dobrze, drugie lipa ale z takim laserem itak bym go sprzedal bo bylo OK sam bym na nim gral, ale uwalilem srobke to musze laser kupic ;) Do 2 slima kupilem laser, smiga az milo, widac ze nie bylo nic grzebane nigdy itd i dopiero teraz padl oryginalny laser - tą zostawiam dla siebie ;) Ja wole Slimy bo moge sobie podpiac przez LAN i Open PS2 Loaderem prze szybko odpalac gierki nie zuzywajac lasera, niby FATa tez mozna przez NA ale co to za sens wtedy to juz gry z HDD :P ;) Np teraz na tym w ktorym uszkodzilem pokretlo gram przez LAN i jest rze szybciutko dziala jak HDD w FAT z NA :P 1 slima bede mial do sprzedania ;)

P.S.
Probowalem przelozyc soczewke z tego lasera z uszkodzonym porketlem do lasera z uszkodzona soczewka, ale zeby wyjac soczewke trzeba miec dobra lutownice zeby odlutowac tasiemke od lasera idącą do plytki z pokretlami, zgrabne lapki, i rozkrecic to tak zeby to spowrotem skrecic itd... Nie udalo sie ;] I raczej jest to trudne do zrobienia w domu :P

Pozdro!

xzer0

Post autor: xzer0 »

Kup od razu nowy laser. Te za 30 zł są po regeneracji. Padają po pół roku. Nowych nie kupisz na allegro.

rifek4
-#
Posty: 25
Rejestracja: wt 01 lis, 2011 02:23

Post autor: rifek4 »

Zamówiłem oryginalny laser ;) SPU-3170

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Wiesz z tego co się orientuję w twoim slimie powinien być PVR-802W.

Ilu osiowy masz laser??
SCEE™

rifek4
-#
Posty: 25
Rejestracja: wt 01 lis, 2011 02:23

Post autor: rifek4 »

Zamówiłem oryginał od Slima 70004 - na 100% oryginał bo pochodzi z demontażu z PS2 z walniętą płytą ;) A nawet jak nie jest w dobrym stanie to dłużej wytrzyma niż podróby z Allegro albo tyle samo ;)

I nie wiem czy to na pewno jest SPU-3170 sprzedający wysłał mi foto i tam pisało coś SPU-ileśtam ale teraz nie pamiętam ile wiem że sprawdzałem i to jest orginał z 70004 ;)

rifek4
-#
Posty: 25
Rejestracja: wt 01 lis, 2011 02:23

Post autor: rifek4 »

Quake96 pisze:Ale laser przebija, oryginalną płytkę czy kopię?

Z pewnością z laserem jest coś nie tak. Jednakże dokładniej nie jestem w stanie pomóc.

Spróbuj wygooglować "Kalibracja Lasera PS2 slim". Najprawdopodobniej będziesz musiał użyć lens changer'a

Mój błąd, przez przypadek usunąłem nie ten post co chciałem, dlatego jego zawartość wklejam tu.
Drakson
No jak widać w teorii, i informacji pobranych z internetu jesteś "mocny w tych sprawach", ale w praktyce niestety nie... Na oryginalnym laserze, ustawiłem go jeszcze Lens Changer, który nie ma żadnych problemów z odczytem płyt, nie ruszanymi pokrętłami od kalibracji jest tak samo (również minimalnie prześwietla płyty), więc dzięki za pomoc dzięki której uszkodziłem poprzedni laser.
Do wszystkich: jak macie jakiś problem, przede wszystkim hardware to słuchajcie @Quake96, w końcu on ma aż 15 lat to doświadczenia z elektroniką też sporo - tak że polecam :)

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

No i po co chcesz mnie obrażać? Daruj sobie...

Poza tym, chyba jasno napisałem, że nie znam się na tym do końca i dałem Ci tylko podpowiedź czego masz szukać... Napisałem też, że może będziesz musiał używać lens changera, a nie kazałem Ci go używać.

Poza tym, wykonywałeś "kalibrację" według nie moich porad (bo ja porad nie pisałem, a jedynie wskazałem czego powinieneś szukać), i robiłeś to na własną odpowiedzialność. A że widocznie nie umiesz czytać, żeby wszystko robić z umiarem, i jak zgaduję poprostu pobrałeś lens changera i sam się bawiłeś, to twój problem. Trzeba było znaleźć poradnik posługiwania się tym programem...

Zatem skończ te obraźliwe zarzucenia, bo to już robi się hamskie.
SCEE™

rifek4
-#
Posty: 25
Rejestracja: wt 01 lis, 2011 02:23

Post autor: rifek4 »

Quake96 pisze:No i po co chcesz mnie obrażać? Daruj sobie...
Jakie obrażanie, jesteś przewrażliwiony czy co?
Quake96 pisze:Poza tym, chyba jasno napisałem, że nie znam się na tym do końca i dałem Ci tylko podpowiedź czego masz szukać... Napisałem też, że może będziesz musiał używać lens changera, a nie kazałem Ci go używać.
Dałeś mi podpowiedź, że "coś z laserem" i żebym użył Lens Changera, ale co ma do tego Lens Changer? Chodzi o działanie lasera... Okazało się że nie było "coś z laserem" bo tamten był w 100% sprawny, a ty mi napisałeś że "coś z laserem", więc zacząłem przy nim grzebać... To po co piszesz że "coś z laserem" skoro tak nie było? Oczekiwałem na odpowiedź kogoś doświadczonego kto zna się na rzeczy i czy "w oryginale/standardowo" laser tak przebija płyty - okazało się, że tak, więc widać że g***o wiesz o hardware, tylko masz dużo postów ;)
Quake96 pisze:Poza tym, wykonywałeś "kalibrację" według nie moich porad (bo ja porad nie pisałem, a jedynie wskazałem czego powinieneś szukać), i robiłeś to na własną odpowiedzialność. A że widocznie nie umiesz czytać, żeby wszystko robić z umiarem, i jak zgaduję poprostu pobrałeś lens changera i sam się bawiłeś, to twój problem. Trzeba było znaleźć poradnik posługiwania się tym programem...
Lens Changer nie zmienia ustawienia/kalibracji lasera tylko przeprogramowywuje EEPROM dla ustawień danego modelu lasera, więc Lens Changer niema nic do tego sęk tkwi w twojej odpowiedzi że "coś z laserem" ale niestety z laserem było wszystko OK... Widzę że ty myśląc że masz dużo więcej postów ode mnie masz większą wiedze, niestety mylisz sie ;)
Quake96 pisze:Zatem skończ te obraźliwe zarzucenia, bo to już robi się hamskie.
Tego już nie skomentuje, nara - temat do zamknęcia ;)

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Jakie obrażanie, jesteś przewrażliwiony czy co?
No jeśli dla ciebie
przede wszystkim hardware to słuchajcie @Quake96, w końcu on ma aż 15 lat to doświadczenia z elektroniką też sporo - tak że polecam
Jest normalnym tekstem to pozdro. Ale ja takich tekstów na swój temat sobie nie życzę.
Dałeś mi podpowiedź, że "coś z laserem" i żebym użył Lens Changera
I widać nie czytasz ze zrozumieniem... TAk, dałem znać że coś jest z laserem, bo nie powinien tak świecić. Ale napisałem wyraźnie
Najprawdopodobniej będziesz musiał użyć lens changer'a
Więc nie pisałem że MASZ go używać...
Oczekiwałem na odpowiedź kogoś doświadczonego kto zna się na rzeczy i czy "w oryginale/standardowo" laser tak przebija płyty - okazało się, że tak, więc widać że g***o wiesz o hardware, tylko masz dużo postów ;)
Skoro oczekiwałeś no odpowiedź kogoś doświadczonego, to po co stosowałeś się do moich porad? Nikt ci przecież nie kazał. Poza tym, mi laser tak płyt nie przebijał, stąd moje stwierdzenie.
Widzę że ty myśląc że masz dużo więcej postów ode mnie masz większą wiedze, niestety mylisz sie
Nie twierdzę, że mam większą wiedzę. Poprostu napisałem tylko tyle co mi w tym temacie wiadomo. Poza tym, ciekawe... Skoro dobrze wiesz co i jak to po co zakładałeś ten temat? Gdybyś wiedział to nie zakładałbyś tematu ;)


Zatem, przestań wreszcie się wykłócać i poprostu odpuść.

Żadnych kłótni na forum!!! od tego jest PW lub gg lub... co tam chcecie, ale nie FORUM!!!
temat zamykam.
michael69
Ostatnio zmieniony wt 15 lis, 2011 13:51 przez Quake96, łącznie zmieniany 1 raz.
SCEE™

Zablokowany