Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, Sklep GO-TO-THE-SHOP !Super Zakupy!

PS2 FAT Projekt "Reaktywacja"

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

PS2 FAT Projekt "Reaktywacja"

Post autor: Quake96 »

Siema :D


Nie ukrywam, że wstęp do tematu będzie długi. Do rzeczy... Trafiła mi się okazja. Zakupiłem bowiem niemal w pełni sprawnego FAT'a za zaledwie 40zł... Znajomy posiadał 2 sztuki PS2 FAT, więc zapytałem czy nie sprzeda mi jednej z nich za 4 dychy. Zgodził się. Zabraliśmy konsole do mnie i tam dokonałem oględzin...

Konsola nr. 1 (SCPH-50003)

Stan wizualny: Dobry - (Wyłamana tacka DVD)
Stan techniczny: Kiepski (Laser to podróba nawet nie wiem czy działa, cały mechanizm tacki jest uszkodzony, ale konsola odpala.)


Konsola nr. 2 (SCPH-50003)

Stan wizualny: Bardzo dobry + (wygląda prawie jak nowy)
Stan techniczny: Dobry - (Wszystko okej, poza tym, że nie czyta DVD. Ale za to jest przerobiony więc mogę póki co katować gry z PSX'a :D )



Naturalnie wybrałem drugą konsolę, a pierwszą obiecałem się zająć w wolnym czasie i spróbować ją ożywić... Jednak dziś nie będzie o niej, bo z nią wiem co zrobić)

Moja konsolka nie czyta DVD... Pierwsze co uczyniłem, to wyczyściłem ją z kurzu i przeczyściłem laser. Efekt? Żaden... Potem zabrałem się za regulację prowadnic. Efekt? Żaden... -,- Została trzecia, hardcorowa metoda... Rozebranie napędu i podkręcenie DVD. Nie ukrywam, że napęd FAT'a rozbierałem pierwszy raz przez co zepsułem mechanizm tacki (który po ponad godzinnym kombinowaniu, naprawiłem...). Podkręciłem potencjometr DVD (bynajmniej wszelkie obrazki w necie wskazywały na to że to on jest od DVD.), czyli ten który znajduje się bliżej soczewki... Efekt? DVD jak zamulały tak zamulają (nie odpalają znaczy się ;) ), za to CD zaczęły zapierdzielać jak porsche carrera... Cóż wróciłem do oryginalnego ustawienia. Zostałem w punkcie wyjścia...

Teraz kilka próśb do was ;)

1. Może mi ktoś dokładnie wyjaśnić który potencjometr w laserze "KHS-400C" odpowiada za DVD? Bo wydaje mi się że ten którym operowałem, ale dziwił mnie brak reakcji na DVD za to pogorszenie CD.

2. Co polecacie zrobić w takim momencie? Kupić nowy laser (średnio dobry pomysł, bo CD czyta więc FMCB zainstaluje w razie co), czy może NA + HDD (dla mnie to kilka dni pracy i mam kasę) ?? Chcę ratować dziada, bo mam sentyment do FATów i szkoda mi patrzeć jak stoi i się marnuje...


Dodam jeszcze, pewną ciekawostkę... otóż mam 2 karty pamięci do PSX'a (SONY i chińczyk)... Co ciekawe obydwie są wykrywane w PS2 (zarówno w FAcie jak i w Slimie). Z tym, że w obu PS2, chińska memorka do PSX wykrywana jest jako "PocketStation" (jest nawet ikonka pocketa w browserze). Miał ktoś z was do czynienia z podobnym przypadkiem??
SCEE™

xzer0

Post autor: xzer0 »

Hmmm. Chyba to trochę pomoże >>>>> http://swiatpsx.pl/ps2-fat-repair-guide ... .htm#27253

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

2. Kupuj NA+ Dysk, może trochę drożej wyjdzie niż laser ale za to jaka wygoda ;-)
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Tak kup NA tez tak myślę :D

xzer0

Post autor: xzer0 »

Wg. tego obrazka to od DVD jest po prawej stronie. Obrazek

Zaznacz markerem pozycję oryginalną i kręć w lewo, lub prawo. Jak kalibrowałem psx'a to kręciłem w lewo i czyta wszystko. Lasery tak mają że jak dasz za mocno w którąś stronę to wariuje. Czyli masz tylko pewien niewielki zakres obrotu. Czyli strefa w której laser jeszcze normalnie się zachowuje.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Kręcenie lasera odpuszczam. Po prostu nie chce mi się tego robić, a i tak już mechanizm tacki mam trochę "Stuningowany" (hałasuje przy otwieraniu tacki, nie wysuwa się gdy konsola stoi w pionie. Ale generanie śmiga elegancko ;) ). Za to zgodnie z waszymi propozycjami w przyszłym tygodniu powinien zawitać u mnie Network Adapter od McMarycha, oraz mój skromny 13gb HDD (tymczasowo ^^ ). Także czekamy do przyszłego tygodnia :)
McMarycha pisze:Tak kup NA tez tak myślę :D
Tak, tak wiem, że tak myślisz ^^
SCEE™

xzer0

Post autor: xzer0 »

Zamiast kombinować to wrzuć nowe sterowniki lens changerem (5s roboty) i wrzuć laser z drugiej konsoli.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Kupuj NA, bo na gry nie mam :D

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

xzer0 pisze:Zamiast kombinować to wrzuć nowe sterowniki lens changerem (5s roboty) i wrzuć laser z drugiej konsoli.

Stary jesteś miszczu ^^ Wymieniłem laser, przeprogramowałem EEPROM i konsola śmiga na glanc ^^ Czyta wszystko od razu :P


Wobec tego projekt ogłaszam oficjalnie za ZAKOŃCZONY!Konsola została przywrócona do stanu świetności (wizualnie i technicznie). Niebawem dodam dokładne foto konsolki, a za jakiś czas może dojdzie info o Network Adapterze ;)


EDIT:

No i radość nie trwała długo... Po kalibracji konsola czytała zarówno CD jak i DVD... Potem ją złożyłem i odstawiłem. Chwilę później chciałem ją uruchomić i ZONK. Problem wygląda tak:

Gdy włożona jest memorka z FMCB, to konsola rozpoznaje gry DVD jako PS2 Disc. Jednakże zamiast logo "PlayStation 2", mam napis "Modbo Chip". Po tym jest czarny ekran i restart konsoli. W przypadku CD sytuacja wygląda tak, że płytka próbuje się kręcić, lecz nie daje rady. Laser wtedy mocno ogniskuje (widać czerwone światło aż na magnesie pokrywy napędu.) .

Gdy nie ma memorki z FMCB, to konsola rozpoznaje gry DVD jako DVD Video. Bootuje, po czym na czarnym tle jest napis "Unable to read disc". Jest to komunikat odtwarzacza filmów wbudowanego w PS2. Natomiast co do gier CD, to wciąż jest to samo co z FMCB.


Dodam, że w międzyczasie konsola przestała czytać memorki w drugim slocie. Na szczęście to już naprawiłem.


Powiedzcie mi co jest nie tak? Przecież jeszcze kilka chwil wcześniej konsola chodziła wyśmienicie... Czyżby to problem z modbo (to wykrywanie jako DVD Video, oraz Logo "Modbo Chip" zamiast "PlayStation 2". )


Pomóżcie, bo ja już z dziadem nie daje rady...
SCEE™

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ostatecznie do konsoli wrócił KHS-400C. Zawsze lepsze to niż ten świrujący (nawet w drugim FAT'cie) HD-7. Poza tym obecnie gram z USB a w drodze jest Network Adaptor.
SCEE™

ODPOWIEDZ