Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Instalacja FMCB na czystej konsoli/karcie. Proszę o pom

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Davidsondv
-#
Posty: 7
Rejestracja: wt 13 lis, 2012 13:57

Instalacja FMCB na czystej konsoli/karcie. Proszę o pom

Post autor: Davidsondv »

Witam, jestem nowy na forum i również nowy w środowisku Playstation. Zamówiłem moją pierwszą konsolę (PS2 SLIM, dwa oryginalne pady, 3 gry, oryginalna karta 8MB). W trakcie oczekiwania na paczkę rozglądałem się między tutorialami na przerobienie karty. Lecz nasuwają mi się pytania, gdyż nie zrozumiałem tutoriali.
Są sposoby z przerobieniem z konsolą przerobioną, z oryginalną grą, i czy można przerobić konsolę bez drugiej konsoli i gier?
Niestety trudno mi będzie z kolegą który posiada przerobioną konsole, lecz od jednego słyszałem że przerabiał bez użycia drugiej, z pendriva.

Znalazłem taki poradnik:

Gotową płytkę lub pena wsadzamy do przerobionego PS2 i odpalamy. Powinno pojawic się okienko startowe Free MC Boot które nas juz ładnie pokieruje co zrobic. Przeróbka zajmuje teoretycznie 23 mb a praktycznie 2mb)
Teraz wystarczy już tylko włożyc płyte DVD-R z grą i się cieszyc.

Temat:

Kod: Zaznacz cały

http://swiatpsx.pl/viewtopic.php?t=3800
Paczka FMCB:

Kod: Zaznacz cały

http://www65.zippyshare.com/v/65308197/file.html



[center]PYTANIE 1.
Czy zdołam tym sposobem przerobić kartę, lub chociaż uruchamiać kopię mając włożonego pendriva do usb?
PYTANIE 2.
Jeśli konsola okaże się nowsza - na której nie można zainstalować FMCB, z czego korzystać (np.Swap Magic). Dowiedziałem się tylko że konsola była kupiona w 2009 roku, sprzedający więcej mi nie powiedział gdyż konsola była już spakowana do wysyłki kiedy go o to spytałem.[/center]

xzer0

Post autor: xzer0 »

Były 2 slimy. Nowe i stare. Wszystko mam na naklejce z tyłu. Potrzebujesz przerobionej konsoli, lub gry 007 (opisywałem ten sposób 2 razy). Pewnie to 90004 więc tylko chip

Awatar użytkownika
Davidsondv
-#
Posty: 7
Rejestracja: wt 13 lis, 2012 13:57

Post autor: Davidsondv »

Jeszcze nie mam tej konsoli, a można rozpoznać wersję po zdjęciu, zauważyłem że nie które mają jedną część górnej obudowy na 'połysk' a nie które nie.

//edit
Zauważyłem że na twoim zdjęciu konsola z 9000 series jedną część ma połysk a drugą matową.
Natomiast konsola którą ja kupiłem przedzielona jest paskiem połysku, link do zdjęć:

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/show_item.php?item=2785897683

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Czyli masz po prostu starszą wersję. Wszystkie z nich dało się przerobić, jednak tak jak pisał wyżej xzer0 - nie da rady bez gry lub przerobionej konsoli.
SCEE™

Awatar użytkownika
Davidsondv
-#
Posty: 7
Rejestracja: wt 13 lis, 2012 13:57

Post autor: Davidsondv »

No to jestem zadowolony :)

Sposób
1. Gra 007 Agent Under Fire na allegro wyjdzie mnie ok. 15zł, zaślepki zrobię samemu.

Natomiast mam pytanie do sposobu nr.2
Czytając twój poradnik domyślam się że druga konsola musi być przerobiona chipem?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Chip, Swap Magic, ba nawet druga z FMCB (wtedy wystarczy pożyczyć kartę). Ważne żeby w jakikolwiek sposób odpalić instalator FMCB. A czy to z płyty, czy z pendrive przy pomocy SM, czy może przez FMCB, to już zależy od Ciebie.
SCEE™

Awatar użytkownika
Davidsondv
-#
Posty: 7
Rejestracja: wt 13 lis, 2012 13:57

Post autor: Davidsondv »

Ok, dzięki.
O pożyczeniu karty nie pomyślałem :D

Na razie wszystko, jak coś będzie nie jasne to napiszę.
Pozdrawiam.

karpiktogosc
-#
Posty: 4
Rejestracja: ndz 23 sie, 2009 10:32

Post autor: karpiktogosc »

pożyczyłem od kumpla karte z mcbootem, wszystko przekopiowuję i nie działa. jak to zrobic?

xzer0

Post autor: xzer0 »

Musisz zainstalować

karpiktogosc
-#
Posty: 4
Rejestracja: ndz 23 sie, 2009 10:32

Post autor: karpiktogosc »

Można prosić więcej informacji?
Mam 2 karty, jedną pustą, drugą z MCBOOTEM. Jakie kroki podjąć?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Kod: Zaznacz cały

http://swiatpsx.pl/reinstalacja-free-mcboot-bez-przerobionej-konsoli-vt6133.htm
Robisz tak jak w tym poradniku, tylko podczas instalacji FMCB wybierasz przy formatowaniu slot 2 (czyli tę pustą kartę) i instalujesz też na slot 2. Gdy zakończysz instalację, wkładasz nowo przerobioną kartę do pierwszego slotu (tą poprzednią możesz już oddać) i dalej postępujesz według poradnika ;)
SCEE™

karpiktogosc
-#
Posty: 4
Rejestracja: ndz 23 sie, 2009 10:32

Post autor: karpiktogosc »

Czyli potrzebuję normalnie wszystkie programy które są wymienione w poradniku? Bo nie rozumiem co mi da, że będę posiadał przerobioną kartę.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ale czego tutaj nie zrozumieć? Sprawa jest prosta... Postępujesz zgodnie z poradnikiem, z tą różnicą że instalujesz FMCB na slocie 2. Po instalacji wkładasz świeżo przerobioną memorkę do pierwszego slotu i dalej kontunuujesz wg. poradnika już bez zmian.

A przerobiona karta da Ci to że z niej odpalisz program uLaunchELF a następnie instalator FMCB.
SCEE™

karpiktogosc
-#
Posty: 4
Rejestracja: ndz 23 sie, 2009 10:32

Post autor: karpiktogosc »

Teraz myślę, że rozumie. Spróbuje z tym pokombinować jutro i jak będę mial jeszcze jakies pytanie to napisze. Powiem tylko ze konsoli nie mialem przerobionej a kombinowalem i nieraz uLaunch Elf mi sie normalnie wlaczal.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Nie możlwe, żeby uLE tak sam z siebie zadziałał na nieprzerobionej konsoli. Do tego potrzeba co najmniej chip'a z obsługą DEVolution mode
SCEE™

ODPOWIEDZ