Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

FMCB,Konsola SLIM i gry z USB

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

adkam12
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 25 gru, 2012 15:24

FMCB,Konsola SLIM i gry z USB

Post autor: adkam12 »

Mam pare pytan na poczatek:
1.Czy gry odpalane za pomoca USB sa w miare plynne i da sie grac? Tak wiem ze ps2 ma USB 1.1.
2.http://swiatpsx.pl/prosty-poradnik-inst ... vt6977.htm
Czy paczka oferowana z tego poradnika jest najaktualniejsza?
Czy jezeli kolega ma juz wgrane do fmcb uLaunchELF to nie musze wypalac plytki?
3.Jak nagram u kolegi FMCB na karte i wloze do mojego ps2 to odrazu bd mial go przerobionego tzn ze bd musial jeszce wgrac loadera zeby gry z usb dzialaly.
4.Czy jezeli bd gral w gry z usb to laser sie nie zepsuje?
5.Jezeli Tutorial w pytaniu numer 5 jest nieaktualny to prosze o podanie jakiegos 'dzialajacego':)
6.Czy jezeli gra jest CD to nie odpale jej z usb a jezeli mozna to jak ?
7.Mozna prosic o jakis poradnik dotyczacy nagrywania na usb gier?

Dziekuje wam bardzo za pomoc!:)

EDIT:

Wersja Konsoli SCPH-77004

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

1.Niektóre gry pójdą ale z muzyką i filmikami (z gry) się pożegnaj
2.Paczka posiada najważniejsze programy (uLaunchELF,ESR,)
Będziesz musiał wypalić płytę ponieważ z płyty z uLaunchELF uruchomisz instalkę FMCB
3.Loadera w paczce nie będzie.Będziesz musiał go do instalować jak to zrobić masz opisane tutaj

Kod: Zaznacz cały

http://swiatpsx.pl/dodawanie-nowych-aplikacji-do-free-mcboot-vt6978.htm
4.Nie.Gdy grasz w gry z usb laser jest nieruszany
5.Tutorial jest dobry.Sam z niego instalowałem FMCB
6.Niewiem
7.Po Gogluj jest ich pełno

EDIT://
Jaki masz data code w konsoli ?
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

adkam12
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 25 gru, 2012 15:24

Post autor: adkam12 »

To jeszcze jedno pytanie czy jak nagram obraz na plye CD-RW to odpali ja na ps2?;d

Dzieki za odp !:)

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Program uLaucherELF Musisz nagrać na CD !
Inne gry na PS2 nagrywa się na DVD . Ważne żeby przed nagraniem zpatchować obraz gry programem "ESR disc patcher GUI vX.XX"(Obrazu uLaunchELF nie patchujemy)
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Awatar użytkownika
Kloszard
-#
Posty: 2
Rejestracja: pn 24 gru, 2012 20:57

Post autor: Kloszard »

1.Gra nie jest płynna
2.Najnowsza wersja to właśnie pod tym linkiem tylko nie wiem czy po polsku
Jeśli kolega ma to nie musisz
3.musisz wybrać opcje drugą czyli multi install żeby działała u ciebie to ta :arrow: http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/gfx/ ... cb18_1.jpg
4.Laser się nie zepsuje bo nie będzie używany
5.Poszukaj wersji polskiej jeśli angielska ci nie odpowiada na chomikuj powinna być
6.Chodzi o gry ps1 jeśli tak musisz pobrać program który ma słabą kontatobilność
7.poszukaj na yt

ps:jaki masz code poprawcie mnie jak by coś

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Masz datacode 7c czyli FMCB ci pójdzie
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

adkam12
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 25 gru, 2012 15:24

Post autor: adkam12 »

Z tym pytaniem dvd to chodzilo mi czy jak nagram na dvd-rw to pojdzie , czy musze nagrywac na jednorazowke dvd?:D


Dzieki a Kloszard mam pytanie co do odpowiedzi numer 3 w ps2 bd 2 karty pamieci wiec przy instalacji bd mozna wybrac na ktorej ma zainstalowac fmcb tak?:)

Awatar użytkownika
Kloszard
-#
Posty: 2
Rejestracja: pn 24 gru, 2012 20:57

Post autor: Kloszard »

multi to poto żeby karta działała na każdym ps2

adkam12
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 25 gru, 2012 15:24

Post autor: adkam12 »

No ale przeciez fmcb jest instalowane na karcie 8mb i mowisz ze nie musze wypalac plytki a wiec bd karta z zainstalowanym fmcb i bez niego wiec przy tej multi install bd musial wybrac chyba na ktorej chce zainstalowac fmcb tak?:P

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

2. Nie musisz wypalać płyty skoro przeróbkę zrobisz u kumpla, wystarczy że instalkę wrzucisz na USB.
6. Gry z CD odpalisz z USB ale tylko gry z ps2, gry z psx-a tylko z płyty lub przez emulator.
7.link
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

bingo009
-#
Posty: 68
Rejestracja: sob 06 sie, 2011 18:58

Post autor: bingo009 »

Do grania z USB najlepszy jest Open PS2 Loader, ale polecam ci też wgrać starszy, nieaktualny program już USB Advance. Czemu? Ponieważ spotkałem się z grami, które nie chciały działać na Open PS2 Loader, a działały na USB Advance i na odwrót. Najlepiej mieć oba. Granie z USB nie jest aż takie tragiczne, choć w gry typu NFS i GTA nie pograsz raczej. Chociaż ja gram w GTA VCS i działa bez problemów, nawet intro. A, no i są dłuższe loadingi, ich długość zależy od ilości danych, jakie musi wczytać gra. Nie wątpliwie jednak są dłuższe niż z napędu.
PlayStation 2 SCPH 90004(Swap Magic 3.8)

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Najlepszym rozwiązaniem jest dysk sieciowy. Prędkość odczytu gier jest szybka i gry nie zamulają. Więcej o dysku sieciowym tutaj
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

bingo009
-#
Posty: 68
Rejestracja: sob 06 sie, 2011 18:58

Post autor: bingo009 »

USB nie jest złym pomysłem, ale faktycznie dysk sieciowy jest lepszym. Niestety, u mnie konsola stoi gdzie indziej i aby się dostać do routera musiałbym wiercić dziury w ścianie, co się nie opłaca.
PlayStation 2 SCPH 90004(Swap Magic 3.8)

Awatar użytkownika
Efren_87
-#
Posty: 2
Rejestracja: pn 16 lut, 2015 13:35
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Efren_87 »

Na wstępie Witam wszystkich Forumowiczów :)! :zdrowko:

Odkopuję temat :) Chciałem zrobić, aby gry uruchamiały się z USB i...po części mi się to udało. Chodzi o to, że normalnie gram w Tekkena 5 z USB, jednak płyta(uLaunchELF v4.12) ciągle się kręci. Otwierałem klapkę z myślą, że zatrzyma się, ale nic z tego. Posiadam konsolkę PS2 Slim SCPH-90004. Do Czarnulki Mam płyty Swap Magic 3.8. McBoot'a wgrałem na kartę, jednak po włączeniu PS2 nie mam takiego Menu jak tu--> http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2- ... trona4.php na ostatnim screenie na dole, tylko mam do wyboru 2 opcje: "Browser" i "System Configuration" - tak ma być?
A więc co mam panowie zrobić, aby grając z USB nie słyszeć obracającej się płyty ?
Teraz aby grać z USB robię tak:
1. Wkładam płytę CD SM 3.8, podmieniam potem na CD uLaunchELF v4.12 i klikam 2 razy X.
2. Klikam O, wchodzę w MASS, potem OPNPS2LD.elf (tu zaznaczyłem USB Device - "AUTO" i poniżej "USB games") i normalnie klikam X, po czym odpala się TEKKEN 5.
Poradźcie coś, jeśli wiecie, co może być przyczyną.
Pozdro!

nemezzis
-#
Posty: 35
Rejestracja: wt 04 mar, 2014 22:06
Lokalizacja: Zza krzaka

Post autor: nemezzis »

Wychodzi na to że masz tą wersję 90004 co nie obsługuje FMCB - dlatego nie masz takiego menu.
Fabrycznie zablokowana funkcja bootowania.
PSX: SCPH-1002
PS2: SCPH-30004,
SCPH-50003 + Romeo Mod + Mars III
SCPH-70004 + Summ0ne Fix
SCPH-77004

ODPOWIEDZ