Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

[Inne]Płyta porysowana?

jak ściągać, nagrywać, dzielić pliki itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sathir
-#
Posty: 14
Rejestracja: pt 25 gru, 2009 18:14
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

[Inne]Płyta porysowana?

Post autor: Sathir »

Witam,
Zapewne nie jeden z was chcial włączyć pewną grę, film, czy coś innego.
-Ale płyta porysowana?

Sposób 1
Jest na to kilka sposobów jednym z nich jest przegranie płyty.
Na forum są poradniki do przegrania gier, filmów etc.

Sposób 2
Napewno kilka osób nie uwieży mi w to.
Ale rysy na płycię można usunąc za pomocą banana.
Banan ma dużo skrobi i "łatuje" rysy.

Sposób 3
Napewno każdy z was ma w domu krem nawilżający.
Wystarczy wypolerować płyte kremem, i następnie wytrzeć ją np. chusteczką higieniczną.

Sposób 4
Bieżemy pastę do żebów (najlepiej bez fluoru),
Dajemy tyle ile dajecie do mycia zębów.
Polerujemy ją czymś z podobnego materiału jak ręcznik,
dajemy pod wodę, i polerujemy

To już tyle sposobów które dotychczas znałem, jeżeli czegoś się dowiem dodam tutaj.
Pozdrawiam,
Sathir

@Edit
Tak jak powiedział Blaevy mój kumpel zaryzykował i jego płytce nic sie nie stało (chociaż lepiej działać nie działalo ;D) Usunołem 5 sposób.. dzięki za wzrócenie uwagi (gdzieś czytałem i ten sposób był napisany)

A sposoby działaja bo kilka płyt specjalnie porysowałem i sprawdziłem wszystkie jednakże najlepiej zadziałał banan.
Ostatnio zmieniony pt 21 lut, 2014 19:58 przez Sathir, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

4 sposób często używam np.tak zrobiłem z Moim ukochanym MGS'em i potem działał :shock:

2 sposób może być ciekawy, nigdy nie próbowałem :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

Spsoób 5
Pryskamy płytę, dezodorantem lub denaturatem, trzemy chusteczką
i czekamy kilka minut.
proszę nie publikuj takich bzdur, jak poczekasz kilka minut to płytę możesz wyrzucić do śmieci, gdyż alkohol zawarty np. denaturacie, "zbieli' i rozpuści ochronną pierwszą warstwę, przez co laser nie będzie mógł "się przebić" aby odczytać zawartość tłoczenia /bo jak sądzę te porady tyczą się oryginalnych płyt/ czyli po prostu zapisu. pozostałe "sposoby" też są kontrowersyjne, gdyż regeneruje profesjonalnie płyty DVD i takich sposobów jakie tu podałeś nie radzę nikomu stosować, prócz oczywiście pierwszego sposobu, jednak gdy nie będzie można jej przegrać /za dużo uszkodzeń/ trzeba ją oddać do regeneracji.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Może mój post nie będzie mądry ale co tam :

Jak ktoś lubi ryzykować i nie chce marnować pieniążków na regenerację to pewnie skorzysta z tych sposobów

Myśle że ten tekst był skierowany do tych osób, ale mogę się mylić
Obrazek

Awatar użytkownika
Sathir
-#
Posty: 14
Rejestracja: pt 25 gru, 2009 18:14
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Sathir »

Blaevy pisze:Może mój post nie będzie mądry ale co tam :

Jak ktoś lubi ryzykować i nie chce marnować pieniążków na regenerację to pewnie skorzysta z tych sposobów

Myśle że ten tekst był skierowany do tych osób, ale mogę się mylić
Tak własnie masz rację, niewiem ile dokładnie kosztuję ta regeneracja płyt bo nigdy z tej usługi nie kożystałem ale napewno więcej niż banan ? (I do tego się troche najemy)

Summoner
-#
Posty: 8
Rejestracja: śr 03 lut, 2010 22:32

Post autor: Summoner »

Mógłbyś rozwinąć sposób z bananem?
PS: Sorka za odświeżanie topicu :/ ale ktoś może tu jeszcze kiedyś zajrzeć :idea:

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Summoner pisze:Mógłbyś rozwinąć sposób z bananem?
PS: Sorka za odświeżanie topicu :/ ale ktoś może tu jeszcze kiedyś zajrzeć :idea:
Prawdopodobnie musisz przetrzeć płytę wewnętrzną częścią skórki od banana a potem przetrzeć tak chusteczką, żeby nie zetrzeć tego co jest w dziurach, a tak, żeby laser przebił się przez tą warstwe banana :)
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Summoner
-#
Posty: 8
Rejestracja: śr 03 lut, 2010 22:32

Post autor: Summoner »

Zohan pisze:
Summoner pisze:Mógłbyś rozwinąć sposób z bananem?
PS: Sorka za odświeżanie topicu :/ ale ktoś może tu jeszcze kiedyś zajrzeć :idea:
Prawdopodobnie musisz przetrzeć płytę wewnętrzną częścią skórki od banana a potem przetrzeć tak chusteczką, żeby nie zetrzeć tego co jest w dziurach, a tak, żeby laser przebił się przez tą warstwe banana :)
:shock: nie rozumiem o co biega - na płytach się kompletnie nie znam - jedyna moja wiedza to to że zawsze tekst na środku typu "Production blablabla" pomaga rozpoznać górę-dół w płytach.

Awatar użytkownika
Lee2
-#
Posty: 91
Rejestracja: ndz 22 lis, 2009 09:43
Kontakt:

Post autor: Lee2 »

Słyszałem trochę o tych metodach które to opisujesz Sathir ;-) no ale czyżby sie tak spisywały to nie wiem :mrgreen: nie lepiej zrobić to profesionalnie z użyciem właściwego środka

Kod: Zaznacz cały

http://www.allegro.pl/item941245452_usun_rysy_ze_wszystkich_plyt_cd_dvd_ps_od_tom3oo5.html
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.Jeżeli należysz do tych 11%, wlep to do podpisu

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Summoner pisze:
Zohan pisze:
Summoner pisze:Mógłbyś rozwinąć sposób z bananem?
PS: Sorka za odświeżanie topicu :/ ale ktoś może tu jeszcze kiedyś zajrzeć :idea:
Prawdopodobnie musisz przetrzeć płytę wewnętrzną częścią skórki od banana a potem przetrzeć tak chusteczką, żeby nie zetrzeć tego co jest w dziurach, a tak, żeby laser przebił się przez tą warstwe banana :)
:shock: nie rozumiem o co biega - na płytach się kompletnie nie znam - jedyna moja wiedza to to że zawsze tekst na środku typu "Production blablabla" pomaga rozpoznać górę-dół w płytach.
Nie mów, że nie wiesz jak się kroi banana i przeciera skórką od niego po dolnej części płyty, którą jak sam napisałeś, umiesz odróżnić!
Lee2 pisze:Słyszałem trochę o tych metodach które to opisujesz Sathir ;-) no ale czyżby sie tak spisywały to nie wiem :mrgreen: nie lepiej zrobić to profesionalnie z użyciem właściwego środka

Kod: Zaznacz cały

http://www.allegro.pl/item941245452_usun_rysy_ze_wszystkich_plyt_cd_dvd_ps_od_tom3oo5.html
Eee ja w takie bajery nie wierzę...
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
Lee2
-#
Posty: 91
Rejestracja: ndz 22 lis, 2009 09:43
Kontakt:

Post autor: Lee2 »

No ja też w to za bardzo nie wierzę :-D no ale mam naocznych światków którzy to próbowali i chwalili :mrgreen: ogólenie ja zawsze stosuje pierwszą metodę czyli kopiowanie ;-) za pomocą programów można dużo zdziałać 8-)
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.Jeżeli należysz do tych 11%, wlep to do podpisu

Awatar użytkownika
OldShatterhand
-#
Posty: 231
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 11:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: OldShatterhand »

tak ale ja kiedyś miałem taką płytkę że nawet skopiować sie nie dała od zarysowań xD
Ocalić od zapomnienia PSX

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

Zohan pisze:Lee2 napisał/a:
Słyszałem trochę o tych metodach które to opisujesz Sathir ;-) no ale czyżby sie tak spisywały to nie wiem :mrgreen: nie lepiej zrobić to profesionalnie z użyciem właściwego środka
Kod:
http://www.allegro.pl/item941245452_usu ... m3oo5.html


Eee ja w takie bajery nie wierzę...
no to uwierz ;) nie ma tu żadnej "sztuki tajemnej" tylko po prostu urządzenie do regeneracji płyt, na którym zresztą sam pracuję.


Obrazek

jak chcesz więcej zobaczyć to zajrzyj na stronę producenta :arrow: http://www.klinikaplyt.pl/index.php?s=p ... et=21&id=2 i tylko to jest jedyny sposób na regenerację płyt CD/DVD oczywiście "oryginałów"

===============================================================================

A teraz do użytkowników dziwnych pomysłów:

Skórkę od banana lub samego banana to można sąsiadowi pod próg położyć aby się trochę poślizgał :D

tak więc jest tylko jedyny sposób, można oczywiście płytę próbować przegrać /kopiować/ ale to mija się z celem, bo po pierwsze kopia jeżeli się uda, to i tak zawiera mnóstwo błędów z sektorów które blokowały /rysy/ odczyt bezpośredni, po drugie regeneracja nie jest droga w stosunku do męczarni jaką komp musi odbyć poprzez program kopiujący, nie wspomnę o płytach w koszu po niby udanym kopiowaniu lecz nie działającym w konsoli, no i chyba najważniejsza sprawa: nic nie zastąpi "zdrowej" płyty oryginalnej.

A teraz jeszcze kilka zasad na głupkowate pomysły:

1. od każdej płyty czy to kopiowanej czy oryginalnej ( a tym bardziej od oczka lasera) wszelkie środki typu:
ALKOHOL, DENATURAT, PERFUMY trzymamy jak najdalej :!:
czyścimy z wszelkich zabrudzeń specjalnym płynem i tak:
oczko lasera np. płynem CLEANSERIPA

Obrazek

:arrow: http://www.poltronic.com.pl/go/_info/?id=5579

płytę oryginalną przecieramy miękką szmatką /np. taką do okularów/ jak jest dużo zabrudzeń można użyć zwykłą wodę lub płyn czyszczący:

Obrazek

http://nosniki.net/product_info.php/products_id/2113

tak więc nie smarujemy niczym płyty /banany ziemniaki i inne bzdety.../ gdyż jeżeli ktoś zna budowę płyty to dobrze o tym wie, że zapis /tłoczenie/ znajduje się za warstwą ochronną /to co chcecie smarować/ więc tylko przysłaniacie tłuszczem możliwość przebicia się lasera przez tą osłonę.
[posmaruj szybę w swoim pokoju, ciekawe co będziesz widział przez nią na zewnątrz]
nie wspomnę tu o ewentualnym zabrudzeniu oczka lasera, gdy przy dużych obrotach płyty w urządzeniu coś z tego brudu się oderwie.

Myślałem że to durne powiedzenie, ale chyba "ma coś w sobie":
NIE PUSZCZANE BĄKI UNOSZĄ SIĘ DO GÓRY I TAK RODZĄ SIĘ POSRANE POMYSŁY
nie obrażając nikogo, dziękuję za uwagę

:ok:
michael69
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt 07 paź, 2011 10:54 przez michael69, łącznie zmieniany 2 razy.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

/\ A oto nasze forumowe Galileo :D
A więc można pozbyć się rys z płyty (ciekawe, czy jakby mój oryginał Final Dooma jeszcze był w całości to udało by się usunąć te rysy :P )
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Aaron
-#
Posty: 2
Rejestracja: ndz 14 lis, 2010 21:35
Lokalizacja: Wasilków
Kontakt:

Post autor: Aaron »

Ja kiedys swoje oryginaly polerowalem pasta polerska do samochodow (mala tubeczka za ponad 50zl), ale do dzisiaj chodza mi plyty jak nowe prosto ze sklepu. Opis z pasta do zebow tez kiedys sprawdzalem, ale jednak pasta polerska ma lepsze efekty.
Popatrzmy na to w ten sposob, kupujesz porzadna paste polerujaca lakier samochodu (mala tubka, duza cena) i masz ja na kilkaset plyt CD/DVD. Jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo, zebym zostawil jakas najdrobniejsza (oczywiscie widoczna) ryse po takim polerowaniu, a konsolka czyta plyty bez oporow, wiec pomysl jest sprawdzony.

Jak ktos nie chce sie urzerac z wysylaniem plyt, czy testowaniem roznych dziwnych sposobow (banan xD) to polecam jakas dobra paste polerska i kawalek miekkiej szmatki.

PS. Moja konsola to juz leciwy grat (SCPH 1001), ma swoje lata i jeszcze jakims cudem pierwszy laser (zamontowany fabrycznie) dziala. A skoro taki grat nie ma problemow z czytaniem tak polerowanych plyt to komentarza raczej innego juz nie zostawie...

ODPOWIEDZ