Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

I posiedzenie obrad kolorowych

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

I posiedzenie obrad kolorowych

Post autor: Pierce »

Być może tytuł daje dziwne wrażenie jakbym miał zamiar brać udział w zgromadzeniu mniejszości etnicznych. Otóż pierwsze posiedzenie obrad kolorowych ma za zadanie opracować oraz co najważniejsze wprowadzić w życie szereg usprawnień mających na celu stawić swiatpsx na nogi. Nie mówię tu o modernizaji strony lecz o zmianie podejścia userów oraz pracy, pracy i jeszcze raz pracy.

Dziś przeciętny user loguje się by zajrzeć do działu download i zerznać jak pijawka linki. Wielkim błędem było myślenie [które dotychczas stosowałem], iż zwiększenie gier do pobrania rozwinie stronę, przyciągnie aktywnych userów. Przyciągnęło co najwyżej chmarę pijawek, które w żaden sposób nie ruszą nas do przodu. Naszym głownym celem powinna być rozbudowa tematów z grami, a więc dodawanie recenzji [tym mogę się zając ja], zakładanie - podkreślam sensownych wątków na temat różnego rodzaju gier. Na forum musi pojawić się żywa dyskusja inaczej nic nie ruszy z miejsca, więc całość nie będzie miała najmniejszego sensu.

Jakiś czas temu grupa osób z konkurencyjnej strony nakłaniała mnie aby przyłączyć się do nich. Oczywiście grzecznie podziękowałem za zaproszenie i odmówiłem twierdząć, iż jeśli mam rozwijać jakąkolwiek ze stron o tematyce psx, to będzie to swiatpsx. Temat poruszyłem w dziale dostępnym jedynie kolorowym a więc zasłużonym userom, gdyż nie chcę aby o tym rozmawiano wolę by wiadomość ta została między nami. Przecież ich celem nie było skierowanie mnie do miejsca w którym rozwinę swoje ambicje - im chodziło raczej o recenzje które piszę :P - pewnie upatrywali w nich nadzieję że ożywię ich stronę. Nie mówią tego aby wzbudzić w was niepokój, nie zamierzam wspierać konkurencji między innymi dlatego, że ich vortal to wielka - bo znacznie większa od naszej - zombie strona stanowiąca dla mnie kupę śmieci. Ich polityka jest pro spamerska m.in. niepodoba mi się założenie iż aby zobaczyć linki należy napisać wiadomość w temacie- przecież nie każdy ma coś interesującego do dodania. Finalnie zraziło mnie ich zachowanie, akcja "odbijmy nasze linki" - zachowanie godne gówniarzy. Hmm... do czego zmierzam? Jeśli "the others" [po polsku tamci :P] wiążą z recenzjami rozwój strony, dlaczego u nas recek nikt nie czyta, nie mówiąc już o wnoszeniu sensownych uwag związanych z konkretną grą? Musimy wziąć się do roboty lub po prostu zostawić wszystko - są tylko 2 wyjścia.

Zabrnąłem w inny temat, więc wracam do głównego nurtu. Musimy zaplanować działania, które stawią na nogi stronę.
Obrazek

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Wypada chyba żebym zabrał głos :)
Cieszy mnie to, że są na tym forum osoby którym naprawdę zależy mimo, że jedyna osoba która ma dostęp do administracji i moderacji czyli ja od dłuższego czasu nic tu nie robi. Świadczy to też o tym, że na forum liczy się naprawdę każdy bez względu na range. Chodzi o czyny. Nie będe teraz wyjaśniał przyczyn mojej nieobecności. Przejdżmy do działania.
Serwer zostanie opłacony na kolejny rok, udało mi się tego jakoś dokonać ale niestety saldo forum równać się będzie zero, a nawet powinno być na minusie. Jednak to jest teraz nieistotne jeśli jedyne na co wydajemy to serwer. Brakuje atrakcyjnych nagród, kont premium itp. zachęt. To może być jednym z dalszych naszych celów.
Co robimy teraz? To może pokaże co ja mimo nieobecności wprowadzilem ale jeszcze nie oddaje do użytku :arrow: http://www.swiatpsx.pl/album.php , będzie to galeria naszych własnych screenów z gier, pozostały jeszcze szczegóły do dopracowania. Jest to jakiś krok naprzód ale niewielki.
Liczę, że zbierzemy skład który wspólpracując będzie opiekował się wspólnym światem psx. Dzięki Pierce za motywujące słowa. Zapraszam do dalszej dyskusji w tym wątku.

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Czego obecnie nam najbardziej brakuje? Aktywnych userów. Liczba logujących się osób nie jest aż tak niska, problem z ich niechęcią do udzielania się.

Należało by to przemyśleć, jest kilka opcji np:
- ograniczyć dostęp do pobieralni koniecznością wypowiadania się w pozostałych działach, możliwy efekt uboczny spłoszenie ludzi gdyż ich niechęc do publicznej rozmowy, ich lenistwo i egoizm bierze górę
- nawiązać współpracę z innymi stronami, nie wiem jaka jest ich liczebność, prawdopodobnie bardzo niewielka, przy odrobinie szczęścia znalazłaby się jakaś strona o np. snes, jeszcze starszych konsolach itd. przez co aktywność na obu stonach miałaby większy sens, jedna witryna nie byłaby kopią drugiej tylko miejscem dyskucji nad odmiennymi wątkami
- efektyniejszy sposób reklamy, niekoniecznie musi to przynieść jakiś wielki efekt, jak już mówiłem liczba odwiedzin nie jest tragiczna chodzi o niechęć do wypowiadania się
- wg mnie najistotniejsze: sprawić by przynajmniej z 20 osób czynnie uczestniczyło w życiu strony, następne osoby przyjdą same.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

- ograniczyć dostęp do pobieralni koniecznością wypowiadania się w pozostałych działach, możliwy efekt uboczny spłoszenie ludzi gdyż ich niechęc do publicznej rozmowy, ich lenistwo i egoizm bierze górę
Przy tym można też wykorzystać wirtualne pieniądze - dostęp do pobieralni gier PSX - 100$ ceny do uzgodnienia w zależności od ilości gier i liczby odwiedzających, ale to też może zniechęcić niektórych do pobierania (buuuu udzielać się? no nie!) może się rozwinąć spam byle by tylko dostać się do działu
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Hmm...jeśli Pierce ma w głowie dobre pomysły i wie jak uratować stronkę, to może dobrą opcją by było, awansować go np.na Moderatora

Trzeba jakoś zmotywować userów, do udzielania się, jakieś turnieje, konkursy, czy chociażby Bitwy Gier, ale ciągle za mało ludzi

LukasTe, od twojej osoby, zależy jak będzie funkcjonowała strona, więc my możemy tylko czekać na ciebie, a raczej twoje pomysły wprowadzone w życie Świata Psx
Obrazek

Awatar użytkownika
CichoSiedz
-#
Posty: 33
Rejestracja: sob 13 mar, 2010 10:07
Lokalizacja: Z Polski.
Kontakt:

Post autor: CichoSiedz »

Myślę, że dobrym pomysłem będą konkursy.
Ale najpierw potrzebne są pieniądze :P
Trzeba słać esy :mrgreen:
Można też reklamować nasze forum gdzieś indziej.
Może na GG ?
Take A Gift Polecam! Wspaniałe nagrody w krótkim czasie! Wygrałem już PSP!
ThisBox Będziesz pływał w nagrodach!

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Było już coś takiego. Konkurs na smsy i zależnie od miejsc są nagrody. Niestety nie sprawdziło się. Za mało osób było chętnych na coś takiego, a więc pomysł został wycofany :)

ODPOWIEDZ