sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

uszkodzone kolko lasera

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

ksiegowy
-#
Posty: 4
Rejestracja: sob 18 wrz, 2010 22:15

uszkodzone kolko lasera

Post autor: ksiegowy »

na zalaczonym obrazku (o ile uda mi sie wrzucic zalacznik) jest zdjecie kołka utrzymujacego plyte w napedzie.
z 3 kulek jest tylko 1, czesc plastiku jest odlamana.

czy moze miec to wplyw na dzialanie?
plytka obraca sie minimalnie mimośrodowo,
ale sprawdzalem na innej konsoli - tez nie jest idealnie wycentrowana.

plyty audio czyta, gry - tylko niektore.
Jak sadzicie - warto sie bawic w wymiane a nie okaze sie ze i tak problem lezy gdzie indziej?

Awatar użytkownika
snakeshake
-#
Posty: 191
Rejestracja: pt 09 kwie, 2010 00:02
Lokalizacja: Nie wiem.
Kontakt:

Post autor: snakeshake »

Tak ma wpływ ponieważ kręci się szybciej niż powinno przez to nie czyta płyt,
a wymiana tego wcale nie jest taka droga.
Obrazek

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

Dziwne, też mam widoczny czerwony kabelek czy jak to tam się zwie. Oczywiście płyta nie jest idealnie wycentrowana, ale jak to się zrobi ręcznie czyli leciutko dociskając trzema palcami, to da radę idealnie wycentrować. Różnica jest w prędkości, ale z tego co się orientuję gorsza jakość odtwarzania gier jest znikoma.
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

ksiegowy
-#
Posty: 4
Rejestracja: sob 18 wrz, 2010 22:15

Post autor: ksiegowy »

udalo mi sie ustawic plyte tak ze byla bardziej wycentrowana - odczyt znacznie sie poprawil
- gra uruchomila sie, ale pozniej i tak obraz byl przerywany.

widac ze centrowanie ma znaczenie - wymienie to kółko na kompletne.

Awatar użytkownika
kapcior7
-#
Posty: 388
Rejestracja: pn 09 lut, 2009 07:02
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: kapcior7 »

te kulki trzymają płytę nieruchomo ,to czerwone to nie kablel, lecz gumka ,która wyppycha kulki i je trzywa w środku , brakuje ci 2 kulek więc przy normalnych obrotach jak płyta startuje jest ok , lecz gdy nabiera prędkości płyta chodzi i to nie w sęsie kręcenia się tylko jedna strona jest wyżej druga niżej i laser połowy płyty nie może przeczytać ;)

Awatar użytkownika
ROAD_KILLER
-#
Posty: 53
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 19:22
Lokalizacja: Piwnica
Kontakt:

Post autor: ROAD_KILLER »

Ja w moim 13 letnim psx mam delikatnie rozwalone kółko...popękało i w pewnym momencie mi wypadł jeden śrut, ale miałem możliwość włożenia go na swoje miejsce i skleiłem kółko klejem :D mimo to widoczne są odśrodkowe ruchy płyty przy dużych obrotach...Czeka mnie wymiana lasera i kółka, ale myślę, że laser (2 razy reanimowany w domu) jeszcze do pełnoletności wytrzyma :)

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

Wymieniaj kółko, koszt niewielki, ( brak kulek jakoś można jeszcze przegryźć,bo nie wpływa, aż tak na wycentrowanie, ale ułamana część + brak kółek - to już odpada ).
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

ODPOWIEDZ