Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, Sklep GO-TO-THE-SHOP !Super Zakupy!, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Montaż chipu do 7002

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

siasin
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 21 lut, 2015 13:54

Montaż chipu do 7002

Post autor: siasin »

Witam!

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem szaraka (7002) i czekam aż dotrze do mnie chip z allegro.
Pytanie jest następujące: Czym różni się montaż chipa na 4 kabelki od montażu na 7 przewodów ? Nie lutowałem nigdy takich małych elementów więc szczerze mówiąc korzystniej było by mi podłączyć tylko 4 ^^

Game Master +++
-#
Posty: 56
Rejestracja: pn 16 lut, 2015 11:44

Post autor: Game Master +++ »

Jest tak jak mówisz czyli 2 opcje.

4 Kabelki - Chip ten zostaje włączony razem z konsolą w momencie naciśnięcia przycisku POWER w PSX ale nie zostaje wyłączony ! Do końca pracy konsoli.

7 kabli - Chip ten również zostaje włączony po naciśnięciu POWER w PSX ale po wczytaniu gry samoczynnie się wyłącza więc nie obciąża zasilania i jest niewykrywalny.

Teraz jak lepiej zamontować ?
Wybór należy do ciebie pamiętaj tylko ,że ...

Jeśli zamontujesz na 4 kabelki możesz grać w gry wielopłytowe (np. Final Fantasty VIII) oczywiście tyczy się tylko piratów oryginały wielopłytowe będą działać ;-)

A jeśli zamontujesz na 7 kabelków ? Nie pograsz w te wielopłytowe gry ale za to elektronika PSX-a będzie miała "lżej" ponieważ nie będzie musiała zasilać CHIPA oraz
CHIP będzie nie wykrywalny czyli tak jakby go nie było. Rozumiesz ?

UWAGA !!! Nie promuje piractwa i zachęcam cię do kupowania oryginalnych gier a czy nie cieszy cię cała półka pudełek z oryginalnymi grami od PSX-a ?


Trochę się rozpisałem ale trudno mam nadzieje ,że rozumiesz :-P .Obrazek
Moje konsole:
Playstation Super Slim SCPH-????
Playstation SCPH-9002 + PAD + MC

siasin
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 21 lut, 2015 13:54

Post autor: siasin »

Jak najbardziej rozumiem tylko niektore tytuły ciezko zdobyc w poczciwym stanie.

Wracając do chipu. Czy montaż 4kabelkowy wyraźnie obciąża konsole? W sensie czy jest do dla niej mocno szkodliwe? Nie chciał bym ugotowac szaraka po miesiacu użytkowania, no i myślę że tytuły wielopłytowe też by się znalazły. Jestem w kropce


PS niezła kolekcja

Game Master +++
-#
Posty: 56
Rejestracja: pn 16 lut, 2015 11:44

Post autor: Game Master +++ »

siasin pisze:PS niezła kolekcja
Nie moja chcialem tylko pokazać jak pięknie może taka kolekcja wyglądać :mrgreen:

Co do tematu to powiem Ci ,że nie wiem ale pomiary kiedyś zrobie. Nie sądzę aby twój szaraczek padł z przegrzania bardziej się boj lasera ! Jeśli bedziesz nagrywal na byle czym to daleko nie zajedziesz :-x ale też zależy ile bedziesz gral na piratach Ja tam to pròcz CRASHA,FINAL FANTASTY VIII ORAZ DRIVERA 2 nie pirace :mrgreen: !

Powiedz mi jeszcze w jakiej komdycji masz laser ?
Moje konsole:
Playstation Super Slim SCPH-????
Playstation SCPH-9002 + PAD + MC

siasin
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 21 lut, 2015 13:54

Post autor: siasin »

Do konsoli dostalem tylko jedna gre ktora mialem okazje odpalić i rusza bez najmniejszego oporu, nie jestem typem maniaka siedzącego calymi nocami przed konsolą. Kupilem go raczej z sentymentu i chęci przypomnienia sobie starych czasów 😃

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

mam chipa na 4 kablach od lat i kiedys calymi dniami przegrywalem, nic sie nei stalo konsoli, no poza laserem ktory jak wiadomo sie zuzyl po takim katowaniu ale dziala do dzisiaj bez problemu
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Game Master +++
-#
Posty: 56
Rejestracja: pn 16 lut, 2015 11:44

Post autor: Game Master +++ »

No więc raczej jak tyle osób ma przeróbkę to będzie dobrze. Kiedyś pod koniec lat 90 to prawie wszyscy mieli przeróbki. Z tą różnicą ,że wtedy laser był nówka nie używany. :-P

Powiedz mi na jakich płytkach nagrywasz/będziesz nagrywać ?
- Jest to bardzo istotne a od siebie polecam Verbatim AZO tanie a jednak dobre

A twój laser czyta płyty mocno porysowane ?
Moje konsole:
Playstation Super Slim SCPH-????
Playstation SCPH-9002 + PAD + MC

siasin
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 21 lut, 2015 13:54

Post autor: siasin »

Jak do tej pory mialem okazje testowac tylko jedną płytę ktora nie jest w idealnej kondycji i nie ma problemu. Nagrywac zamierzam na jak najlepszych plytach 😉

Game Master +++
-#
Posty: 56
Rejestracja: pn 16 lut, 2015 11:44

Post autor: Game Master +++ »

Ja polecam VERBATIM CD AZO są one bardzo tanie ale też bardzo dobre :-)

A co zjesz jutro na śniadanie ? :->
Ostatnio zmieniony pn 23 lut, 2015 11:47 przez Game Master +++, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje konsole:
Playstation Super Slim SCPH-????
Playstation SCPH-9002 + PAD + MC

siasin
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 21 lut, 2015 13:54

Post autor: siasin »

A to jakis wywiad srodowiskowy czy co? Podejrzane te pytania

Game Master +++
-#
Posty: 56
Rejestracja: pn 16 lut, 2015 11:44

Post autor: Game Master +++ »

A to jakis wywiad srodowiskowy czy co?
Przykro mi ale kontrakt zabrania mi tego Tobie powiedzieć. Jednak nie musisz się bać zaraz namierzymy twoje IP i wyślemy komandosów aby Cię zgarneli do paki :) 8-)

Ale polecam wzięcie udziału w Ankiecie na temat piractwa (link poniżej) :-P

http://swiatpsx.pl/10906.htm
Moje konsole:
Playstation Super Slim SCPH-????
Playstation SCPH-9002 + PAD + MC

ODPOWIEDZ