Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Szary gryzoń do USB :)

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Szary gryzoń do USB :)

Post autor: KoYoT »

Hey there :D

Przymierzam się do zakupu klasyka jakich mało już w tym świecie: oryginalnej myszki do PSXa xD Mam już z góry upatrzoną ofertę, wiem jakie gry ona obsługuje, chociaż w sumie dla mnie będzie miało wartość bardziej kolekcjonerską niż do grania ( w końcu unikat już :3 ). Mam tylko jedno zasadnicze pytanie.

Z racji istnienia przejściówek PSX->USB, do których często się podpina pady z szaraka ( notabene współpracują z emulatorami jak i z zestawem gier dedykowanych do PC ), ciekaw jestem czy podłączenie takiej myszki na identycznej zasadzie sprawi, że będę mógł jej używać jako... myszki do komputera xD Czy ktoś już próbował czegoś takiego? Czy w ogóle jest taka możliwość, aby system odczytał to jako zwyczajną mysz, a nie kontroler?
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

Awatar użytkownika
kurek2012
-#
Posty: 200
Rejestracja: czw 25 paź, 2012 14:16

Post autor: kurek2012 »

będzie działać jako pad

ps. kiedyś też miałem myszkę ale sprzedałem na allegro za 50zł ;-)
PlayStation 2 FAT SCPH-30003 FMCB N/A 200GB HDMI
PlayStation 2 slim SCPH-75004 FMCB
PlayStation 3 super slim CECH-4304A
PlayStation 4 CUH-1000A
PSP SLIM 3004
PSVITA PCH-1004
Commodore 64

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

No dobra, tego klasyka zakupiłem i po tych paru dniach zechciałem go sprawdzić w akcji. Niby fajnie, ale zwyczajnie to nie działa. Testowałem na dwóch grach: Die Hard Trilogy ( jako celownik ) i Command & Conquer ( to akurat z płytki Demo / jako kursor), no i jakkolwiek bym nie spróbował kombinacji, gryzoń za cholerę nie daje się podejść do działania. Próbowałem:

Port 1 - mysz/Port 2 - pad : brak efektów, mysz niet, pad niet
Port 1 - pad/Port 2 - mysz : brak efektów, mysz niet, pad ok
Multitap podpięty do portu 1: w ogóle nie działało

Sprawdzając szczura zauważyłem, że ma 7 z 9 pinów, no ale po bliższym przejrzeniu Internetu - tak została zaprojektowana. No chyba, że zdjęcie też podpuchą było. No i nie mam pomysłu już jak mysz rozbujać. 50 zł poszło póki co w piach, ale pozostaje mi zwrot niestety.
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

ODPOWIEDZ