Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Jak zrobić zasilacz do PSone

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

nintendog
-#
Posty: 17
Rejestracja: ndz 28 lis, 2010 08:32

Jak zrobić zasilacz do PSone

Post autor: nintendog »

Witam.

Znalazłem ostatnio w szafie konsolę PSone, nie posiadam do niej zasilacza. I mam pytanie - wie ktoś jak zrobić zasilacz do tej konsoli? Myślałem sobie o tym by wziąć jakis stary kabel i poprostu go do konsoli wlutować, tylko nie wiem co gdzie i jak :)

Proszę o pomoc!

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Po co robić jak można tanio kupić?
Takich kabli jest pełno
Obrazek

Nawet w radiu mam taki kabel, więc możesz takiego poszukać w domu lub kupić w jakimś sklepie RTV
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

Zohan , to co pokazałeś to jest kabel do dużej PSki a nie One'a.

One ma takie wejście (wzoruję się na zdjęciu):

http://www.retroleum.co.uk/wp-content/u ... _front.jpg
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

nintendog
-#
Posty: 17
Rejestracja: ndz 28 lis, 2010 08:32

Post autor: nintendog »

KoYoT ma racje. Mam zamiar dlatego kabel ze starego radia wlutować do psone tylko nie za bardzo się na tym znam (nigdy nie lutowałem no ale od czegoś trzeba zacząć :mrgreen: ) dlatego też proszę o jakiś schemat. Na forum na pewno znajdzie się jakaś osoba która będzie potrafiła mi pomóc. Zasilacz na allegro może i za drogi nie jest ale najpierw zanim wydam jakąkolwiek kase chciałbym zobaczyć czy konsola w ogóle działa. No chyba że ktoś na forum posiada zasilacz ze starego niedziałającego Psone to z checią odkupie :)

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

nintendog, jeżeli zrobisz tak, jak chcesz zrobić, to gwarantuję Ci, że już się konsolką pobawiłeś. Najlepiej kupić zasilacz, mam takowy, oryginalny, napisz, to się dogadamy.


Dlaczego nie można przerobić takiego kabelka?? Ono dlatego, że dzięki temu kabelkowi mamy prąd taki, jak w gniazdku (230V), a PSone jest zasilana 7.5V. Łatwo się domyślić, dlaczego nie warto przerabiać tego kabla.

nintendog
-#
Posty: 17
Rejestracja: ndz 28 lis, 2010 08:32

Post autor: nintendog »

A jeśli bym podłączył zasilacz od głośników? Wejście chyba jest takie samo, na zasilaczu pisze że jest 9v

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

też będzie za dużo, prędzej czy później się spali konsola - dogadaj się lepiej z Witoldem i kup porządny kabel
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

I to jest właśnie wada One'ów, że nie mają uniwersalnych zasilaczy. A szaraki? Przebierać - wybierać. :mrgreen:
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

Awatar użytkownika
Hudy
-#
Posty: 247
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 01:02
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Hudy »

Moja rada weź byle jaki zasilacz byle by był 7,5V różnica do 8V nic nie zrobi.

Ważne jest aby ten zasilacz miał minimalne natężenie prądu jakie potrzebuje PS one.
Natężenie prądu z zasilacza może być większe niż potrzebuje Ps one ,to i nawet lepiej zapas mocy ;)

Tylko pamiętaj napięcie najważniejsza rzecz nie mniejsze niż 7,2V nie większe niż 8V.

nintendog
-#
Posty: 17
Rejestracja: ndz 28 lis, 2010 08:32

Post autor: nintendog »

Zasilacz kupiłem od Witolda, więc sprawa załatwiona raczej :)

ODPOWIEDZ