Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Problem z odczytaniem płyt w psx.

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

Kogutson
-#
Posty: 24
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 09:44

Problem z odczytaniem płyt w psx.

Post autor: Kogutson »

Witam wszystkich.
Mam problem z moim PSX SCPH-9002 chodzi dokładnie o to ,że gdy włącze psx'a i wsadze płyte z grą (gra nieorginalna ,psx przerobiony ma ModChipa) i naturalnie pokazuje sie logo Sony na białym tle i potem pokazuje się komunikat ,że niema płyty w napędzie.A podczas tej ekranizacji płyta zakręci sie przez chwilkę i staje i właśnie w tym momęcie pojawia się komunikat o braku płyty.Laser był już podkręcany ,ale nie wiem o ile ,bo dostałem go od znajomego a on nie pamięta.Osobiście tego psx'a mam już prawie 4 lata i wszystko było cacy ,a potem przez 5h grałem w GTA 2 i następnego dnia już niechce współpracować.

Proszę o odpowiedz z sensem i prostym,łatwym wytłumaczeniem w czym jest problem.

Awatar użytkownika
markomen1
-#
Posty: 267
Rejestracja: wt 14 wrz, 2010 17:09

Post autor: markomen1 »

Kogutson, Nie mam 100 % pewności ale to jest PSX więc po kilku latach polecałbym zmianę lasera bo ten już nie służy coś wiem o tym miałem 9 lat katowałem konsole w Crash'a następnego dnia konsola padła raz czy dwa udało się uruchomić inną gierkę ale przy jakimkolwiek loading'u zacinało się wszystko więc albo przeczyścić konsolę dobrze albo zamontować nowy laser
Pozdrawiam :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

markomen, bez pośpiechu kolego...

Co do tematu - Jaki komunikat się pokazuje? Przecież jeśli nie wsadzisz płyty to nie pokaże się żaden komunikat tylko włączy się BIOS. Czy może wyskakuje Ci komunikat "Please insert PlayStation DISC" ??
SCEE™

Kogutson
-#
Posty: 24
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 09:44

Post autor: Kogutson »

Jeśli nie włożę płyty to normalnie pokazuje się BIOS.
A jeśli włożę płyte to pokazuje się "Please insert PlayStation DISC" (chociaż czasami , po włożeniu płyty pokazuje się normalnie BIOS ,ale to żadko).

A podczas ładowania płyty słychać trochę dziwne dźwięki. Na jutro może mi się uda wrzucić filmik z dźwiękiem na YT.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Jeśli przy włożonej płycie masz ten komunikat, to znaczy że Chip gdzieś pewnie nie styka... Sam wczoraj miałem to samo. Jeden kabelek się odlutował i wyskakiwało "Please insert PlayStation DISC"... Ale skoro czasem włącza się bios, to może i laser niedomagać.
SCEE™

Kogutson
-#
Posty: 24
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 09:44

Post autor: Kogutson »

Dobra dzięki.
Rozkręce go dziś i zobacze czy wszystko jest dobrze przymocowane i dam znać.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Tylko rób to ostrożnie. Szczególnie przy odklejaniu taśmy chroniącej chip... Bo tam kabelki są baaardzo delikatne.
SCEE™

Kogutson
-#
Posty: 24
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 09:44

Post autor: Kogutson »

Dobra teraz mam pytanie jest tam pare kabelków ,które trzeba rozłączyć ,żeby zdjąć blaszke osłoną płyty głownej tylko ,że jeden kabel ładnie się rozłancza reszta nie i czy trzeba je na siłe rozłanczać czy one są na stałe??

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

chodzi ci o tą blachę na której stawiasz laser (ta co ma te bolce?) Jeśli tak, to żeby ją zdjąć musisz odłączyć wszystkie kable (ten od zasilacza, taśma portów padów, i laser)
SCEE™

Kogutson
-#
Posty: 24
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 09:44

Post autor: Kogutson »

Tak Tak tylko czy ja ma wyciągać je na siłę??

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

wyciągaj ostrożnie, ale stanowczo... Musisz złapać za taśmę (np. od portów padów) i wyciągać ją delikatnie, "bujając" nią przy okazji lekko w lewo i prawo, tak aby wyszła...
SCEE™

Kogutson
-#
Posty: 24
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 09:44

Post autor: Kogutson »

Dobra dzięki za pomoc ,ale już pozamiatane mój ukochany brat wczoraj rozwalił bolce w zasilaczu i pozamiatane.Jeszcze raz wielkie dzięki.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

chodzi ci o bolce w złączu na kabel zasilający? To jeszcze nie koniec świata :) Zawsze możesz bezpośrednio przylutować kabel do zasilacza na stałe.
SCEE™

ODPOWIEDZ