Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Modding PSX POMOC

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Modding PSX POMOC

Post autor: Birkin_Pl »

Witam chce zmodować psx i tutaj pytanie jakiej najlepiej użyć farby (rodzaj)
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

xzer0

Post autor: xzer0 »

Farby w szpreju. Mat czy połysk to wybór indywidualny. Jeszcze najlepiej podkład pod farbę i lakier przeźroczysty na.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

nas o to nie pytaj bo to ma być twój mod

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

McMarycha pisze:nas o to nie pytaj bo to ma być twój mod

Kolega prosi o radę, to poprostu mu jej udziel, albo nie pisz zbędnych postów...


Ja od siebie dodam, że Spray jest okej, jeśli użyjesz podkładu i lakieru przeźroczystego. Unikaj marki "Dupli-Color" ... Często sprzedają stare farby w nowych etykietach. Na dodatek są słabej jakości...
SCEE™

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Ja bym Ci polecił jakieś forum modelarskie, ale jeżeli zadajesz pytanie tutaj to ja mogę polecić Ci firmę MONTANA sa to najlepsze spray'e według mnie. Lecz przed malowanie mógłbyś troszkę przelecieć obudowę papierem ściernym, wydaje mi się że 800 ->1200->1800, ale nie musisz. Sam nie szlifowałem, ale zamiast tego mógłbyś odtłuścić obudowę benzyną, ale jeszcze przed tem zmyć wszystkie napisy zmywacze do paznokci (spokojnie nic się nie stanie i nie słuchaj jak ktoś będzie gadał ze moze być żle) sam tak ścierałem w swojej. Czyli po kolei:
1. Szlifowanie obudowy (opcjonalnie)
2. Jeżeli po szlifowaniu zostały napisy to zmyć je zmywaczem do paznokci
3. Odtłuścić benzyną ekstrakcyjną
4. Położyć pierwszą warstwę, i po np. 20min drugą wystarczą ok 3 warstwy + ewentualnie bezbarwny spray na koniec :)
Pamiętaj żeby sobie wszystko zaplanować bo może będziesz chciał położyć jakiś szablon albo coś i żeby wtedy nie było za późno.

Niebawem zrobię poradnik i mam nadzieję że nikt mnie chamsko nie uprzedzi.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Co do ścierania oryginalnych napisów i oczyszczania obudowy to polecam mleczko "CIF" . Wiem, że to brzmi śmiesznie, ale napisy typu "PlayStation" schodzą niesamowicie łatwo. Dajesz trochę CIF'a na obudowę, rozcierasz gąbką do naczyń. Potem lekko namaczasz gąbkę wodą (ale delikatnie). I znów rozcierasz obudowę tak długo aż będzie idealnie czysta i gładka. Potem porządnie spłukujesz wszystko i gotowe! Mnie wygładzenie klapki zajęło 5 minut a klapka po tym była gładka jak pupcia niemowlaka ^^ (dodam, że oryginalnie jest nieco chropowata)
SCEE™

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Zmywaczem do paznokci szybciej zejdzie, a najlepiej to chyba i tak zeszlifować jedynie z klawiszy które są gładkie wystarczy zetrzeć zmywaczem a nie papierem

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Zmywacz może wyżreć plastik. Sam przekonałem się o tym dawno temu czyszcząc psx'a... Papier ścierny to najwięcej roboty, bo musisz zetrzeć tak by nie było widać rys powstałych po szlifowaniu... Zaś cif to najmniej inwazyjna i najbezpieczniejsza metoda. I uwierz, że schodzi błyskawicznie.
SCEE™

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

No jakoś mi plastiku nie wyżera, a co do papieru to napisałem jakich używać aby był potem ładny efekt oczywiście jest trochę z tym roboty ale lepsze to niż cif czy zmywacz

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Hmm... lepsze? to zależy. Moze generalnie tak, ale obudowa PSX'a jest wykonana ze specyficznego plastiku, który po odtłuszczeniu i wygładzeniu nadaje się perfekcyjnie do malowania. Ostatni mój modowany PSX (niebieski pseudo debuger ^^) był robiony tą metodą (dodam, że nie kładłem podkładu ani lakieru bezbarwnego), i do dzisiaj nie ma na nim ani ryski ;)
SCEE™

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Zrobie czarny PSX (wygląd jak NetYaroze) :D Farba w sprayu matowa
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Powodzenia jak chcesz to zaczekaj na poradnik w przeciągu kilku dni będzie

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

spoko :)
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

ODPOWIEDZ