Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Re-konstrukcja PSX'a.

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

Kvaur
-#
Posty: 13
Rejestracja: sob 10 lip, 2010 10:09
Kontakt:

Re-konstrukcja PSX'a.

Post autor: Kvaur »

Witajcie PSX'wicze! Ostatnio w moje ręcę wpadły na szare PSX'y. Odrazu wziąłem się za nie.
Okazało się że jeden nie ma lasera ale za to ma modchipa... super! Zaś drugi PSX ma prawie nowy laser ale nie ma modchipa. Czyli odrazu zabrałem swoje łapki do zmontowania JEDNEGO PIĘKNIE PRZEROBIONEGO PSX'a! I co? Prawie mi się udało. Gry przerobione działają pięknie, cudnie wręcz. Tylko największym problemem jest to że nie działa port na pady! Nie wiedzieć czemu! Jeżeli podłączę ten port na pady do tego PSX'a w którym był to działa, podłącze do przerobionego i CIACH. (przypominam że mam tylko jeden port joystickowy na dwa psx'y.) Tak więc nie wiem co mam robić! Mam wielką chętkę na zagranie na PSX'ie, a on odmawia współpracy właśnie w taki sposób, a emulator'a nie chce odpalać... bo to nie to samo :)

Liczę na pomoc, z góry dziękuje! Pozdrawiam! :)


§ 6. zakaz używania wulgaryzmów.
Na obecną chwilę otrzymujesz ostrzeżenie, ale tylko słowne. Następnym razem nie będzie taryfy ulgowej ;)
Ostatnio zmieniony sob 18 sie, 2012 13:54 przez Kvaur, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

wychodzi na to że masz uszkodzoną płytę główną w przerobionym psx, jak dla mnie jednym z sensownych wyjść jest przelutować chip do drugiej płyty

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Kvaur, te same porty działają w nie przerobionym :?: Podeślij zdjęcia obu płyt głównych i podaj ich oznaczenia (na płycie głównej powinien byc napis) .


McMarycha, twoja propozycja jest zbyt "na przód". Poza tym nie widzę sensu przelutowania chipa, bo co jeśli modele płyt głównych są inne, a chip jest stary :?: Wtedy mógłby doprowadzić do uszkodzenia drugiej mobo. Poza tym, lepszym wyjściem jest naprawa przerobionej płyty głównej, bo zmostkowanie góra kilku bezpieczników wyjdzie szybciej, niż szukanie schematów do chipa, lutowanie go itp.
SCEE™

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Bez miernika się nie obejdzie, na pewno któryś z bezpieczników jest przepalony. Jeżeli masz takie same płyty główne to szybciej będzie przełożyć chipa.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Widać tylko Quake lubi komplikować sytuacje.
Ale racja podaj modele płyt głównych bo jeżeli są takie same to lepiej przylutować chip.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

W którym momencie komplikuje sytuacje? Jak narazie pytałem tylko o szczegóły, a nie tak jak ty od razu proponowałem zmiane płyty głównej -,- Dlatego zanim napiszesz coś jeszcze, to zastanów się dwa razy, bo jeśli na czymś się nie znasz to lepiej nie pisz nic zamiast proponować zmianę płyty głównej i przelutowanie chipa, nie znając nawet oznaczeń obydwu płyt :/

Poza tym jeśli padł jeden czy dwa bezpieczniki to jeszcze nie tragedia, bo zmostkowanie tego nie zajmie długo, a bynajmniej krócej niż przelutowanie chipa. No chyba że ktoś ma już gotowy schemat, albo zapamięta jak przylutowany był chip do starej płyty. Wtedy faktycznie szybciej byłoby przelutować chip (a i przy okazji bezpieczniki byłyby całe)
SCEE™

xzer0

Post autor: xzer0 »

Bezpieczniki mają oznaczenie PS, poza tym są duże i jest ich mało. Chyba z 5.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Spokojnie nie trzeba bulwersu. Na początek jest dobrze wybrać jakieś proste rozwiązanie, można zaryzykować i przelutować chip i mieć sprawną przerobioną MB, jeżeli coś z chipem jest nie tak to można zmostkować bezpieczniki i mieć mniej sprawną MB, Ostatnim wyjściem będzie granie na nie przerobionej MB i kupowanie gier z neta lub dokupienie chip'a.

xzer0

Post autor: xzer0 »

Widzę że tylko posty nabijacie poprzez kłótnie. ///// Najpierw sprawdź bezpieczniki (najprostsze), przy okazji zobaczysz oznaczenie płyty głównej. Jak będzie walnięty jakiś to zmostkuj, ale pamiętaj że jak dojdzie do zwarcia i nie będzie co ci odcinać, czyli bez bezpiecznika pójdzie dalej. Jeżeli masz te same płyty główne możesz przelutować chip, albo jeśli nie to wyczaić po schematach jaki to chip (nie polecam). Wtedy najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno za 15 zika nowiutkiego multimode 3 i zamontowanie go na 8 kabli. Lutowanie chipa w psx jest łatwe. Wybór należy do ciebie.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

wpadłem na lepszy pomysł przelutuj bezpieczniki

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Przelutowanie bezpieczników chyba nie jest łatwe :?: Słyszałem, że łatwo je uszkodzić, ale to tylko moje zdanie :P Chyba że się mylę to mnie popraw ;) Generalnie zacząć powinniśmy od poznania oznaczeń mobo. Potem możemy dalej kombinować ^^
SCEE™

slawe1
-#
Posty: 18
Rejestracja: wt 21 sie, 2012 09:22
Lokalizacja: cdrom:/psx.exe

Post autor: slawe1 »

miałem podobny problem. pomogła wymiana portów
Jestem Posiadaczem PSX i jestem z tego dumny

Awatar użytkownika
Hudy
-#
Posty: 247
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 01:02
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Hudy »

Mam 3 porty na sprzedaż może po prostu wyśle ci za jakieś grosze ?

Co za pomysły przelutowywać bezpieczniki SMD ?

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Hudy powiedz od razu ile chcesz to może inni skorzystają min. ja

ODPOWIEDZ