Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Problem z PSOne

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

Chippy
-#
Posty: 5
Rejestracja: czw 21 cze, 2012 12:01

Problem z PSOne

Post autor: Chippy »

Witam!
Dostałem niedawno PSOne, nic nie wiedziałem o jego stanie, wiem tylko że jest przerobione, ale prawdopodobnie jakimś bardzo starym chipem. Problem w tym, że bardzo słabo czyta gry, oryginalne nieco lepiej, przy czym słychać jakby coś się w środku konsoli ocierało. Przy otwartej klapce problem dalej występuje.
Podkręcenie lasera do 13,14 prawie w ogóle nie pomaga, a dalej przekręcać się boję.

Prosiłbym o jakieś rady.. szkoda mi wyrzucać coś takiego (:
pozdro

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Jeżeli chodzi o podkręcanie lasera to nie jest to tak jak w ps2. W PSO musisz kręcić w prawo albo w lewo i starać sie ustawić potencjometr tak zeby było jak najlepiej.
Polecam płyty verbaitm AZO, ale podobno sony też są dobre.
A co do tego ocierania to zobacz czy płyta nie ociera.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Mc - właśnie kolega podkręcał laser tak jak ty mu radzisz ;) Zajrzyj na potencjometr w PSXie to zakumasz :P

Co do słabego czytania, to nawet podkręcanie może nic nie zmienić. Jak laser jest kompletnie zajechany to zostaje tylko wymiana.

Ocieranie występuje pewnie na skutek za niskiego osadzenia trzpienia trzymającego płytę.
SCEE™

Chippy
-#
Posty: 5
Rejestracja: czw 21 cze, 2012 12:01

Post autor: Chippy »

Dobra. Załatwiłem całą nową tackę, ale teraz jest problem, że się w ogóle (nawet jak ruszę palcem) nie kręci. Czy trzeba to jakoś odblokować (bo to nowe), czy to jest na pewno uszkodzone?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ale wymieniłeś samą plastikową tackę? Zasilanie lasera wpięte w płytę główna?
SCEE™

Chippy
-#
Posty: 5
Rejestracja: czw 21 cze, 2012 12:01

Post autor: Chippy »

coś takiego: http://www.supplierlist.com/photo_image ... 40ADM_.jpg

wszystko podpięte, ale problem jest natury mechanicznej, nie elektronicznej. Nie wiem czy podważenie trzpienia pomoże, bo tak parę razy próbowałem i nic to nie dało. można leciutko przekręcić w prawo albo w lewo, ale wydaje się, jakby jakoś to było zablokowane.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

trzpień nie kręci się luźno? Tzn. jak przekręcisz to się normalnie obraca?

To co wymieniłeś to cały laser.
SCEE™

Chippy
-#
Posty: 5
Rejestracja: czw 21 cze, 2012 12:01

Post autor: Chippy »

wtedy gdy pisałem poprzedniego posta dało się go ruszyć tylko dużą siłą. teraz go trochę podwyższyłem, to się kręci (z lekkim oporem i czasem jakby zahaczał o coś) palcem, ale silnik nim kręcić jeszcze nie daje rady. "wycisnąć" go całkiem i włożyć od nowa? ;)

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Zrób tak jak piszesz. Ale pamiętaj, żeby wyciągać to ostrożnie i wkładać równo (zeby nie bujało płytą). Powinno być w miarę nisko, ale płytą kręcić luźno.
SCEE™

Chippy
-#
Posty: 5
Rejestracja: czw 21 cze, 2012 12:01

Post autor: Chippy »

jakieś rady, jeżeli chodzi o wyciąganie trzpienia? idzie mi bardzo źle, żeby nie powiedzieć, że w ogóle ;] używam pilniczka, bo nie mam scyzoryka

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

podłóż sobie dwa noże (z obydwu stron bolca) i delikatnie, choć zdecydowanie staraj się wyciągnąć trzpień.
SCEE™

ODPOWIEDZ