Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Kabel RGB

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

Wafelek
-#
Posty: 10
Rejestracja: pn 27 sie, 2012 16:07

Kabel RGB

Post autor: Wafelek »

Witam serdecznie,
posiadam przerobionego PSX'a + kabel RGB identyczny jak pod tym linkiem:
Kabelek.jpg

Po włożeniu gry PAL wszystko śmiga, po próbie odpalenia gry NTSC niestety obraz czarno-biały. Konsola była podłączana już do trzech telewizorów, niestety bez oczekiwanego rezultatu.

1. Co powoduje, iż obraz nie jest kolorowy?
2. Do czego służy wejście cinch zaznaczone w kółeczku na fotografii?


Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczny.



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Sam mam taki kabel ale to dla ps2 :D

1.Obraz w NTSC jest czarno-biały ponieważ masz chip bez obsługi NTSC (jak się myle to nich ktoś mnie poprawi)

2.Mnie to też zastanawia ;)
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

1. Co do obrazu to problem jest chyba w twoim tv. To na pewno jest kabel RGB a nie zwykły composite ?

2. Wydaje mi sie ze to wyjście antenowe czyli RF, ale mogę sie mylić i moze to być zwykła cinch która umożliwia podłączenie pistoletu.

Ciekawostka: Pistolety w psx mają złącze psx i dodatkowo złącze cinch video którego jeżeli nie podłączymy to nie będzie działał jak trzeba.

Wafelek
-#
Posty: 10
Rejestracja: pn 27 sie, 2012 16:07

Post autor: Wafelek »

Na aukcji na allegro było napisane, że to kabel RGB. Mało tego, gość napisał w treści, że dzięki temu kabelkowi jest możliwe granie w gry NTSC w kolorze. I co? I nie działa.

Teraz się zastanawiam, że to jest może kabel wyłączenie do PS2? Jak myślicie?

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Kabel z psx pasuje do ps2 i na odwrót widocznie coś musi być nie tak z twoim tv

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Model PSX'a :?:


PS: Kabel RGB czasem moze mieć takie "odpały". Ciężko powiedzieć co jest winne. U mnie też nie ma kolorów w NTSC na kablu RGB (w PSone). Sprawdzałem na dwóch kablach i kilku TV i zawsze brak koloru.
SCEE™

Wafelek
-#
Posty: 10
Rejestracja: pn 27 sie, 2012 16:07

Post autor: Wafelek »

Rano przetestuję jeszcze na jednym telewizorze.

Birkin_Pl, myślisz, że to może być wina chipa? Co prawda sprzęt jest już trochę leciwy (wczesny model PSX), przeróbka także była robiona ponad dekadę temu, ale czy te chipy były kiedyś innej generacji, że nie obsługiwały gier NTSC?


EDIT:

Quake96, SCPH-5552 to model mojej konsoli.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Słowa kolegi BirkinPL nie mają znaczenia, bowiem. Chip z obsługą kolorów NTSC dawał kolory na kablu kompozytowym. Natomiast kabel RGB nie potrzebuje owego chipa, aby wyświetlać kolory w grach NTSC ;)
SCEE™

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Model chipa nie ma nic do tego na kablu RGB powinny być kolory

Wafelek
-#
Posty: 10
Rejestracja: pn 27 sie, 2012 16:07

Post autor: Wafelek »

Zwykły kabel z końcówkami cinch również daje efekt czarno-białego obrazu.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

No ten to na pewno ale na RGB powinny być kolory więc albo kabel do "d" albo tv, no ewentualnie psx ale w to wątpię. Jak masz złącze SCART to masz tam wszystkie piny ?
Zobacz w tym złączu ile jest kabli powinno być ponad 5 kabli jeżeli jest ich ok10 to kabel jest dobry. Więc wtedy musisz zobaczyć czy na każdym TV nie ma kolorów. Jeżeli na żadnym nie będzie to coś jest nie tak z psx.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

No ten to na pewno ale na RGB powinny być kolory więc albo kabel do "d" albo tv, no ewentualnie psx ale w to wątpię. Jak masz złącze SCART to masz tam wszystkie piny ?
Masz rację powinien mieć kolory, ale zdarzają o dziwo odstępstwa od normy, których nawet ja nie jestem w stanie wyjaśnić.

Mam PSone (nie przerobione). Sprawdzałem na kilku telewizorach, na kilku kablach RGB i zawsze jest to samo... Kabel wogóle nie działa jak RGB - to znaczy nie polepsza jakości obrazu, ani nie daje kolorów w NTSC... Sam szukam wyjaśnienia.
SCEE™

Wafelek
-#
Posty: 10
Rejestracja: pn 27 sie, 2012 16:07

Post autor: Wafelek »

Otworzyłem tę wtyczkę od kabla, i moim oczom ukazało się multum kabli + jakieś kondensatory. Już wcześniej wspominałem, że próbowałem na trzech telewizorach. Natomiast dzisiaj podłączyłem konsolę pod LCD Samsunga 40 cali (na tym kablu, o którym mowa) i obraz jest nadal czarno-biały, aczkolwiek skacze i czasami łapie jakieś kolory, ale na ułamki sekund i są one przekłamane.

Quake96, ja też nie widzę poprawy jakości obrazu w stosunku do zwykłego kabla.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Cóż to może cos z kabelkiem nie tak, kondensator nie napuchnięty ?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Wafelek, hmm... widzę że jesteśmy w identycznej sytuacji... U mnie co ciekawe jak włączałem kanał AV to obraz był czarno-biały, ale w tle napisu "AV" (czyli w tym prostokąciku z napisem) był kolor.
SCEE™

ODPOWIEDZ