Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Kabel RGB

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

Wafelek
-#
Posty: 10
Rejestracja: pn 27 sie, 2012 16:07

Post autor: Wafelek »

Kondensatory (z zewnątrz) wydają się być okej. Nie znalazłem też oderwanych lutów ani kabli, które stykałyby się ze sobą.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

no to trzeba sprawdzić inny kabel bo trudno określić czy kabel czy konsola.

Wafelek
-#
Posty: 10
Rejestracja: pn 27 sie, 2012 16:07

Post autor: Wafelek »

W takim razie pierwsze co, to będę musiał zaopatrzyć się w nowy kabelek (pomimo tego, ze ten też był nowy).

Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Odezwę się jak sprawdzę na innym kablu.



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Dobrze by było jakbyś miał także jakieś psx or pso żeby sprawdzić czy to nie wina psx :D

Wafelek
-#
Posty: 10
Rejestracja: pn 27 sie, 2012 16:07

Post autor: Wafelek »

Mam inną konsolę PSX, lecz nie jest ona przerobiona. Pamiętam, że na tej nieprzerobionej konsoli odtwarzałem kiedyś jedną grę i była ona w kolorze, a kiedy próbowałem uruchomić ją na tej przerobionej to gra już była czarno-biała. To bardzo dziwne, ale inne gry PAL na konsoli z mod chipem chodzą bez problemu w kolorze.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Wafelek, uruchom jakąś grę NTSC na nieprzerobionej konsoli, poprzez swap trick (na YT masz pokazane jak to działa).
SCEE™

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Jeżeli mówisz że na nie przerobionym były kolory a na przerobionej nie było to prawdopodobnie wina psx.

Wafelek
-#
Posty: 10
Rejestracja: pn 27 sie, 2012 16:07

Post autor: Wafelek »

Też bym raczej stawiał, że to wina PSX. Obydwie konsole, to sprzęt pod telewizory PAL, także na obydwóch powinny być kolory, kiedy wkłada się grę PAL.


Quake94, ten "Swap trick" działa nawet na nieprzerobionej konsoli?

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Jeżeli masz gry PAL to na 100% muszą byc kolory jak ich nie ma to wina TV. jeżeli włożysz grę NTSC i nie ma kolorów to najczęściej wina kabla ale może być też winny psx or TV.

A swap trik działa na każdej konsoli jest to po to aby odpalać gry na nie przerobionej konsoli. Inaczej się to nazywa sposób na zapałkę.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Wafelek pisze:Też bym raczej stawiał, że to wina PSX. Obydwie konsole, to sprzęt pod telewizory PAL, także na obydwóch powinny być kolory, kiedy wkłada się grę PAL.


Quake94, ten "Swap trick" działa nawet na nieprzerobionej konsoli?

Swap Trick to właśnie metoda odpalania kopii na nieprzerobionej konsoli ^^
SCEE™

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Don't say

Napisałem ze nawet bo niektórzy są zieloni i trzeba im to przybliżyć i wytłumaczyć

Wafelek
-#
Posty: 10
Rejestracja: pn 27 sie, 2012 16:07

Post autor: Wafelek »

Chciałem napisać czy "swap trick" działa na każdym modelu konsoli. Myślałem o jednym, napisałem drugie.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Tak

sajdor
-#
Posty: 8
Rejestracja: pt 19 paź, 2012 19:24

Post autor: sajdor »

wybaczcie, że odkopuje temat ale nie chce zakładać nowego :)

otóż jedno pytanie:

Posiadam zwykły kabel chinch + adapter SCART, gry NTSC śmigają w kolorze ale mają zwężony ekran (coś w stylu zamiast 4:3 jest 16:9 - czarne paski na górze i dole, jak w filmach)

Więc, czy jeżeli miałbym kabel RGB, to pozbyłbym się tego problemu ?

Freshmaker
-#
Posty: 7
Rejestracja: pt 28 wrz, 2012 15:02

Post autor: Freshmaker »

Raczej tak, kabel kosztuje 13zł, więc nawet jesli nie, to i tak nie straciłeś fortuny

ODPOWIEDZ