Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Problem. Nie czyta oryginalnych gier!!

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

clashus
-#
Posty: 4
Rejestracja: sob 22 wrz, 2012 14:45

Problem. Nie czyta oryginalnych gier!!

Post autor: clashus »

Witam.
Mam problem z psx. A mianowicie kupiłem ją niedawno i okazało sie że:
Ad1. Obraz jest czarno biały (nawet bez płytki)
Ad2. Czyta tylko jedną gre. Kupiłem nowe gry i nic. Po włożeniu płyty włącza sie odtwarzacz muzyki. Co robic????

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

1. prawdopodobnie kabel jest uszkodzony, chyba że konsola jest NTSC to potrzebujesz kabla component.
2. Gry oryginalne ? konsola przerobiona ?

clashus
-#
Posty: 4
Rejestracja: sob 22 wrz, 2012 14:45

Post autor: clashus »

Teraz zauważyłem konsola jest NTSC U/C.
A gierki oryginalne w pudełku z książeczkami. Tylko gierki są PAL. A konsola raczej nie jest przerobiona.

A co do kabla.
Kabel ma 3 chinche. VIDEO i AUDIO L/R mam przejsciówke na Euro.

Awatar użytkownika
kerm
-#
Posty: 224
Rejestracja: śr 04 sie, 2010 19:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: kerm »

No to jest wszystko jasne konsola jest NTSC więc czyta tylko gry NTSC, PAL nie ruszy dopóki nie przerobisz konsoli :)
Pomogłem daj +

Polecana strona:
--> https://facebook.com/DobryNaciag <--
PlayStation SCPH-7002
PlayStation 3 320GB
PlayStation Portable 3004 6.60 PRO-B10.fix1

clashus
-#
Posty: 4
Rejestracja: sob 22 wrz, 2012 14:45

Post autor: clashus »

Jezeli przerobie konsole chipem takim CHIP CLASSIC/MULTI MODE 3.0 to wtedy wszystkie gry będą działały czy tez tylko NTSC??

P.S
Czy ten CHIP to 12C508A ??

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Tak wszystkie gry beda dzialaly, i albo zrobisz color fix albo kup kabel komponent

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

A więc. skoro konsola to NTSC, to potrzebujesz chipa. Najczęściej chip ma własnie oznaczenia PIC C508A. Genralnie do kolorów potrzebujesz RGB nie Component. Przerób konsolę a wszystko będzie śmigać, ale na tym kablu co masz to tylko w czarno-białych kolorach (niezależnie od regionu gry)
SCEE™

ODPOWIEDZ