Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Przekładka lasera z 7502 do 1002

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

szylolek
-#
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23 gru, 2012 09:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Przekładka lasera z 7502 do 1002

Post autor: szylolek »

Witam,

jestem w posiadaniu niedziałającego PSXa SCPH-1002, a dostałem od znajomego za darmochę PSX SCPH-7502. W moim szaraku nie działa laser, natomiast w tym od kumpla śmiga, ale za to reszta konsoli jest w złym stanie - zacina się klapka oraz przyciski. Czy można przełożyć laser albo najlepiej cały mechanizm do mojej konsoli ? Dodam tylko, że laser w moim PSXie to KSM-440ACM, a w tym drugim to KSM-440AEM

z góry dzięki za pomoc

xzer0

Post autor: xzer0 »

Generalnie wejdzie, laser z 1002 ma krótką taśmę, a laser z 7502 średnią. Ale nie wiem bo inne rozmieszczenie gniazd może spowodować że nie sięgną przewody, lub coś będzie blokować. Ale wszystko powinno być ok. Co do stanu starego psxa to rozkręć go i wszystko w obudowie również (klapka, przyciski) Metalowe części połóż na bok, natomiast plastik myjesz mleczkiem do czyszczenia. Jak przyciski nie chodzą radzę nalać tam trochę oleju wazelinowego (rowerowy 4zł).

szylolek
-#
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23 gru, 2012 09:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: szylolek »

Przekładka udana :-D Laser czyta płyty, ale przeróbka nie działa. Nie będę się z nią bawił tylko postaram się zdobyć oryginały jakiś ciekawszych gier - znacie może jakiś sklep w okolicach Dąbrowy Górniczej gdzie można nabyć klasyki - np. Gran Turismo 2 czy GTA2 ? Czy raczej pozostaje tylko allegro ?
PSX SCPH-1002, PS one SCPH-102

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Najprędzej allegro. A za klasyki niestety zapłacisz trochę $$ :/
SCEE™

szylolek
-#
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23 gru, 2012 09:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: szylolek »

Rozkręciłem dzisiaj moje PS one i się zdziwiłem :)
Do tej pory sądziłem, że nie była przerabiana - nie odtwarzała piratów (miałem tylko kilka gier i to jeszcze kupionych na bazarze). Tutaj macie zdjęcia: https://docs.google.com/folder/d/0BxGHG ... NyVXc/edit czy to powinno działać ?
PSX SCPH-1002, PS one SCPH-102

xzer0

Post autor: xzer0 »

Powiem jedno. Full profeszynal. Jakiś stary rzęch, ale powinien teoretycznie działać. Masz gry w NTSC czy PAL?

szylolek
-#
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23 gru, 2012 09:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: szylolek »

Gry mam w PAL. Niestety nie wiem dlaczego konsola zaczęła buczeć i nagle coś pękło. Okazało się, że była to zębatka od mechanizmu lasera. Czy da się ją wymienić czy próbować superglue to połączyć, bo dosyć "ładnie" pękła. Mam jakiś zużyty mechanizm ze starej konsoli - będzie pasował ?
PSX SCPH-1002, PS one SCPH-102

xzer0

Post autor: xzer0 »

Ludzie myśleć nie umieją. Walnij od jakiegoś disc-mana czy coś. A stare wyrzuć, bo nic z tego nie będzie. Chyba że pękła ci tarcza naokoło kółka. Ja też nie mam tej obręczy i płyta się buja jak latający talerz.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

zębatka mechanizmu pękła? To przełóż z innego lasera ;)
SCEE™

ODPOWIEDZ