Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Problem z płytami

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Problem z płytami

Post autor: LISTI »

Witam,
mam dziwny problem z płytami.
A mianowicie... Kupiłem 10 płyt Esperanza, tych na 870MB/99min. No i wkładam do napędu, patrzę - a tu 702Mb. O co może chodzić? Czy nadruk na płytach jest oszukany, czy mój komputer coś źle pokazuje?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

xzer0

Post autor: xzer0 »

Tych płyt ludzie normalnie używają gdy chcą wypalić jak najmniej zripowaną wersje gier na DC. Więc płyty są ok.

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

No ja chcę wypalić MoH i MoH U na psxa.

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

wszystko jest ok, one mają normalną taką wielkość
natomiast gdy chcesz na tej płycie zmieścić 870MB/99min to musisz użyć opcji nadpalenia
overburning czyli np. nero będzie pokazywał 703MB ale zapyta o overburning i ty musisz go zatwierdzić on "da" ostrzeżenie o możliwości zniszczenia stacji itp i zacznie proces wypalania z nadpalniem... sorki że tak nie dokładnie ale ja używałem do gier Dreamcast program DiscJuggler w którym jest bardzo podobnie...
oczywiście prędkość musisz ustawić jak najmniejszą dostępną.

ale dlaczego chcesz MOH czy MOHu wypalać na takich płytach przecież te obrazy które są na naszym forum czy też gdzie indziej normalnie mieszczą się na siedemsetkach...
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

No ja pobrałem takie wersje NTSC, że MOH waży 708Mb, a MOHU 713Mb...

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

a co mówi ci program (alkohol) gdy wkładasz siedemsetkę do stacji i próbujesz wypalić obraz?
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

animare
-#
Posty: 36
Rejestracja: pt 26 sie, 2011 15:14
Kontakt:

Post autor: animare »

To musi być rozmiar obrazu, przy wypalaniu będzie normalnie. Po prostu robiony obraz/iso ma rozmiar całej płyty a podczas wypalania nagra się tylko jego zawartość.

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

michael pierwsze słyszę o "overburning" , ale ja się w to nie mieszam, sam sobie sprawdzę :D
LISTI - te Esperanza to za przeproszeniem można sobie w d*pę wsadzić. Płytki takie same jak firma - do bani. Chyba, że masz do nich zaufanie to nagrywaj, ale nie marudź potem, że gra po 2 dniach nie chce już działać :D
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

pewnie pierwszy raz słyszysz ponieważ na psx'a nie ma takowej potrzeby by kupować 800MB/90min lub jeszcze większe czyli 870MB/99min.

natomiast te drugie potrzebne są do gry na DREAMCAST pt. SHENMUE który jest na czterech płytach(870MB). jest oczywiście bardziej zripowana wersja która mieści się na 4xCD700 ale to już nie to.

jednak po włożeniu którejkolwiek czy to 800MB czy 870MB komp "pokaże" 700MB ale program np. NERO czy jak ja używałem do gier na DC DiscJuggler (przez wielu uważany za najlepszy program do wypalania gier na DC) no i "wskazaniu" mu obrazu (w przypadku DC zazwyczaj w pliku .CDI) który ma grubo ponad 700MB wtedy wspomniane programy zapytają czy mają zastosować overburning, gdy zatwierdzisz program jeszcze zakomunikuje że ta procedura łączy się z ryzykiem wiążącym się nawet z zepsuciem napędu, oczywiście zatwierdzasz i tu eksperci radzą by przy tej formie wypalania ustawić prędkość jak najmniejszą no i po wypaleniu płyty i odczycie w kompie płyta ma wtedy dokładnie tyle ile obraz

natomiast co do problemu LISTI
to nie ma żadnego problemu gdyż co prawda obraz w pliku ma np. 713MB ale po wczytaniu w np. alkohol sesja do wypalenia wygląda tak:
Sesja 1, Ścieżka 1, Rozmiar: 621.1 MB / 318028 / 70:40:28

tak więc spokojnie mieści się na 700MB
tylko że Listi'emu coś się stało z alkoholem bo ma winde7 i chyba nie mógł tego sprawdzić i za szybko zareagował po wielkości Obrazu i zakupił CD 800MB

a teraz co do esperazy, fakt nie są to najlepsze płyty ale np. w mojej miejscowości trudno znaleźć inne trzeba by było ściągać z aleggro verby czy gigamester to oczywiście tyczy się 800MB bo 870MB to już ciężej bo np. verbów w tej pojemności już nie ma...

PS.
teraz to raczej będę "gdybał", ale nie ma pewności że psx "pociągnie" takie płyty...,
ja nigdy nie wypalałem dla psx tych większych płyt gdyż nie spotkałem się przy żadnej grze z taką potrzebą... i tu rodzi mi się właśnie takie pytanie gdyż laser w Dreacaście jest trochę silniejszy bo z założenia firmy miał, no i obsługuje płyty GD-ROM a one są bardzo podobne do CD-ROM z ty że posiadają pojemność 1.2 GB, miało to być takim pewnym zabezpieczeniem przed piractwem/kopiowaniem.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

xzer0

Post autor: xzer0 »

Laser CD też weźmie GD romy. Testowałem. Wszystko działa. Ale sam nagrywałem shenmue ważące 800mb na cd 700mb i nie było problemu.

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

tzn. ja przepraszam za błąd, chodziło oczywiście o Shenmue II bo on jest na czterech dyskach.
i jest w wersji mocniej ripowanej czyli na 4xCD700MB i mniej ripowanej czyli na 4xCD890MB i tej ostatniej wersji nie nagrasz na 700MB oprócz ostatniej czwartej płyty.

http://snesorama.us/board/showthread.ph ... 5MB-4-Disc

więc skoro wszystkie cztery płyty weszły Ci na 700B musiałeś mieć wersję mocniej ripowaną.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

ODPOWIEDZ