Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

SCPH-9002 C - pomoc w przeróbce (modchip)

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

akiba
-#
Posty: 2
Rejestracja: wt 05 mar, 2013 21:39

SCPH-9002 C - pomoc w przeróbce (modchip)

Post autor: akiba »

Hey ho! Piszę po raz pierwszy - niedawno wszedłem w posiadanie szarak, model jak w temacie. Jakoś pod koniec tygodnia powinienem odebrać przesyłkę z modchipem (via allegro).
Nigdy w życiu niczego nie lutowałem i tu moje pytanko/prośba. Czy jest ktoś z Bydgoszczy, opcjonalnie z Poznania - kto za sześciopak piwka (lub odpłatnie), może zainstalować chipa w mojej konsolce.

ps. Może znacie miejsce (sklep, serwis itp.), gdzie można to zrobić w wyżej wymienionych miastach?

ps.2 Czy mimo mojego braku doświadczenia istnieje chociaż cień szansy, że uda mi się to zrobić samemu? Nie wiem nic: jakie kable, kolejność, tutoriale ocierają się o czarną magię.


Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc,

a.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

Odradzam przerabianie konsoli na własna rękę jeśli nigdy niczego nie lutowałeś, bardzo łatwo możesz coś przepalić lub zalać cyną więcej niż byś chciał(co moze spowodować zwarcie i uszkodzenie płyty głównej po włączeniu konsoli). Dlatego lepiej dać to w ręce osoby która to potrafi a najlepiej jak już lutowała chipy w playstation.
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

animare
-#
Posty: 36
Rejestracja: pt 26 sie, 2011 15:14
Kontakt:

Post autor: animare »

Jeśli chcesz się w to bawić to kup sobie najtańszą lutownicę, i potrenuj na różnych rzeczach, pooglądaj poradniki jak używać cyny, lutować itd, jak używać kalafonii, czym jest taśma rozlutowująca, ja tak się właśnie uczyłem i po mimo lekkich problemów sam montowałem chipy w psx :). Osobiście na Twoim miejscu bez nauki bym nie polecał się w to bawić.

akiba
-#
Posty: 2
Rejestracja: wt 05 mar, 2013 21:39

Post autor: akiba »

Odświeżam w poszukiwaniu dobrej duszy.


a.

Olaf
-#
Posty: 9
Rejestracja: pn 27 cze, 2011 10:07

Post autor: Olaf »

Mi kiedyś pewien pan z Bydgoszczy lutował chipa w plejce. Niestety nie ma do niego kontaktu. Poszukaj jakiegoś serwisu gdzie przerabiają konsole. W Bydgoszczy powinno być sporo takich miejsc.

Danyone
-#
Posty: 1
Rejestracja: pn 15 kwie, 2013 16:37

Post autor: Danyone »

Cześć

Tak jak twórca tematu, niedawno zakupiłem sobie psx i mam pytanie czy ktoś z Łodzi podjąłby się przerobienia mojej konsoli za niezbyt wygórowane pieniądze? Model to SCPH-9002.

ODPOWIEDZ