Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

PSX SCPH 9002 MOD

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
CyborgGamingBlog
-#
Posty: 94
Rejestracja: sob 20 paź, 2012 18:10
Kontakt:

PSX SCPH 9002 MOD

Post autor: CyborgGamingBlog »

Witam.
Postanowiłem założyć nowy temat dotyczący mojego PSX`a i przy okazji prosić kogoś z góry o usunięcie starego tematu.
Projekt znów ruszył i powoli zbliżamy się do mety.
Najpierw troszku historii dla potomnych...
PSX którym się zajmuję został złożony z dwóch różnych konsol. Jedna była prawie idealna, tylko miała kilka małych skaz na obudowie, więc postanowiłem złożyć jedną ładną, a to co zostało przerobić wg. własnego planu, a plan był prosty:
1.Pomalować
2.Dodać oświetlenie od środka konsoli.
Kilka archiwalnych fotekz rozbiórki:
1
2
3
4
Podjarany swoją pierwszą próbą modyfikacji konsoli pomalowałem dwa elementy. Porty padów i dolną część obudowy.
1
2
Pojawił się plan dodania chłodzenia aktywnego, co było oczywiście całkowicie głupim i nieprzemyślanym pomysłem. Miała zostać wywalona metalowa blacha pod laser, a sam laser miał być zamocowany w inny sposób:
1
2
3
Na szczęście porzuciłem ten pomysł i zabrałem się za co innego. Nie mając jeszcze Dremla z wielkim trudem wykonałem otwór na włącznik oświetlenia:
1
2
W zasilaczu dorobiłem osobne wyjście zasilania, które zostało zrobione na szybko i ogólnie było złe i fe. Do tego naznaczyłem sobie elementy do wycięcia na blaszce, które wykonane są pod malutkie, niskoprofilowe radiatorki. Po co? A żeby sobie jakoś lepiej to wyglądało od środka.
1
2
Pojawił się Dremel, pojawił sie pomysł zrobienia okna nad zasilaczem.
1
2
3
4
5
6
7
Okno zostało zrobione. Nadszedł czas na zrobienie porządnej "elektryki". Włącznik z góry obudowy odpinany za pomocą kostek elektrycznych. Tak samo będzie również podłączane oświetlenie, które będzie umieszczone na górnej części obudowy.
1
Co sprytniejsi zauważyli w części o oknie jedną istotną rzecz, a mianowicie brak drugiego mocowania dla klapki. Żaden problem. Jedna dziurka więcej+troszkę cięcia i mamy równie dobre mocowanie.
1
2
3
Kolejnym etapem będzie wykańczanie całości i szpachlowanie tego, czego nie powinno być widać. Trzeba jeszcze trochę wyrównać okno... C.D.N...
PSX SCPH-7502
PSX SCPH-9002 x2
PS2 FAT SCPH 39003
PS2 Slim SCPH 90002
PSP Slim&Lite 3004 Vibrant Blue
Xbox Classic
Xbox 360 Slim 250GB

Awatar użytkownika
CyborgGamingBlog
-#
Posty: 94
Rejestracja: sob 20 paź, 2012 18:10
Kontakt:

Post autor: CyborgGamingBlog »

Zrobiłem mocowanie klapki do końca. Kupiłem dziś podkładki pod śruby i wszystko ładnie sie trzyma. Można by się trochę pobawić z Dremlem, żeby to wyrównać jeszcze, ale to dopiero jak będę wykańczał.
1
2
Przelutowałem też zasilanie dla diod w zasilaczu i dodałem małe urozmaicenie w postaci radiatora na tranzystor, co by tak biednie ten zasilacz pod tym okienkiem nie wyglądał.
1
Nadszedł czas na szpachlowanie. Ostatnie co szpachlowałem, to były ściany w kuchni. Z szpachlowaniem zahaczającym o modelarstwo nigdy się nie bawiłem. Jednak udało się i obyło się bez ofiar. Po nałożeniu pierwszej warstwy i poczekaniu aż porządnie stwardnieje wyszlifowałem to co trzeba.
1
2
3
4
5
Baza do nakładania kolejnej warstwy jest i trzyma się mocno. Czas zrobić sobie obiad.
1
Nałożyłem kolejną warstwę szpachlówki i jutro po wyszlifowaniu i nałożeniu prawdopodobnie jeszcze max. 1 warstwy będę mógł wykańczać obudowę i prysnąć ją podkładem.
1
2 '
Rogi będą ładnie od wewnątrz zaokrąglone i elegancko wyszlifowane. Gdy uporam się z oknem zostanie mi już tylko sama lekka robota.
PSX SCPH-7502
PSX SCPH-9002 x2
PS2 FAT SCPH 39003
PS2 Slim SCPH 90002
PSP Slim&Lite 3004 Vibrant Blue
Xbox Classic
Xbox 360 Slim 250GB

Awatar użytkownika
CyborgGamingBlog
-#
Posty: 94
Rejestracja: sob 20 paź, 2012 18:10
Kontakt:

Post autor: CyborgGamingBlog »

Nałożyłem trzecią, czyli jedną z ostatnich warstw szpachli.
1
Pierwsze szlify i zaokrąglanie rogów.
1
Nigdy więcej nie szlifuj w pokoju...
1
2
3
Wstępne wykańczanie papierem 600. Oczywiście przyjdzie jeszcze szpachlówka wykończeniowa i potem będzie wszystko ładnie wyszlifowane na sam koniec. Już teraz nie czuć żadnej różnicy w dotyku pomiędzy plastikiem a szpachlówką. Po wykończeniu i pomalowaniu podkładem nic nie będzie widać. Okno będzie jeszcze wyrównane i zeszlifuję duży nadmiar szpachlówki z dołu do grubości obudowy. Jutro odpoczywam, w piątek do szkoły i w weekend okno będzie gotowe.
1
2
C.D.N...
PSX SCPH-7502
PSX SCPH-9002 x2
PS2 FAT SCPH 39003
PS2 Slim SCPH 90002
PSP Slim&Lite 3004 Vibrant Blue
Xbox Classic
Xbox 360 Slim 250GB

ODPOWIEDZ