Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Nie działające gry na 2 playstation

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

morcin123
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 30 kwie, 2013 20:29

Nie działające gry na 2 playstation

Post autor: morcin123 »

Witam, mam dziwny problem z 2 sztukami playstation.

1. PSX SCPH 7002 || Nie przerobiona
Po włożeniu płyty z grą (oryginalną) wyskakuje informacja:
Please insert playstation disk ( czy coś w ten deseń )

Myśle, laser, wkładam od 7502 to samo...

Wrzuciłem stary laser, odpaliłem płyte audio cd, gra elegancko.

W czym problem? czyżby płyta walnięta ? Chociaż nie wydaje mi się*

2. PSOne scph 102 ? || przerobiona.

Wrzucam oryginalną płyte* przejdzie do ekranu z napisem playstation zacznie migać i zgasnie ... wrzuce pirata, wywala monit jak wyżej.

Wkładam płytę z muzyka ... gra i buczy.
Czyżby chip padł? wylutować i sprawdźić na oryginale ?

Co do 1 konsoli, może jej wlutować chip od 7502 i sprawdźić czy ruszy jakąs gre.

Mam jeszcze 7502 ale padło niestety... nie znam przeszłości, jedynie zasilacz jest sprawny i posiada chipa o którym wyżej pisałem.

Pozdrawiam :)

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

1. plyta tez jest z systemu pal? jesli tak to ciekawa zagadka, sprawdz czy nic tam nie bylo lutowane przypadkiem

2. obstawiam chipa, zwalony albo zle wlutowany, sprawdz czy cos sie nie odlutowalo
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

morcin123
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 30 kwie, 2013 20:29

Post autor: morcin123 »

Na obu konsolach sprawdzam tą samą gre. PSOne jest pal i jakoś niby przechodzi dalej... ale się wiesza, więc gra chyba pal prawda ?

Co do 7002 to na obudowie jest napisane PAL, czy ktoś mógłby podmienić płyte główna na NTSC ? mam nadzieje że nie ;].

Już się cieszyłem że chociaż jedna odpali... a teraz 3 konsole w drobny mak leża :evil:

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

wez plyte i sprawdz czy pod logiem PS czy tma nad jest SLES/SCES - xxxxx czy napisan epo postu PAL jak tak to 100% pal

teoretycznie moglby to zrobic ale nie sadze;p chyba nikt by nie byl aż takim szatanem:D
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

morcin123
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 30 kwie, 2013 20:29

Post autor: morcin123 »

Wylutowałem chip z PSOne, wrzuciłem "oryginalną" gre i wywala monit o włożeniu oryginalnej gry... Więc chyba ta gra uwalona jakaś.

Wlutowałem chip do 7002 ( chip z 7502 ) wg. schematu http://scr.hu/0du4/v7z38
monit o włożeniu oryginalnej gry zniknął. Ale gry nie banglają, nagrałem import player i odpaliło go, jest światełko w tunelu ! Ale gdy biore start game, wrzucam jakąs gre, próbuje ją wystartować, słychać dźwięk a właściwie zgrzyt lasera przesuwającego się po szynie i jest czarny ekran... spróbuje nagrać coś na nowej płycie, mam nadzieję że pomoże.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

no to faktycznie moze cos z plyta jest nie tak, nie masz innego oryginalu?
tylko nagraj na dobr eplyty np sony czy verbatim azo
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

morcin123
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 30 kwie, 2013 20:29

Post autor: morcin123 »

Jedna konsola uratowana... 7002 odpala bez problemu.

PSOne ... no cóż tu wina chyba chipu. Wlutowałem ponownie, wrzuciłem import playera i zadziałał, ale gry już odpalić nie chciało. A wkładam tą samą gre co do 7002.

Przerzuciłem laser z 7002 do PSOne i niestety nic to nie pomogło. Słychać jedynie że chce wystartować płyte i po chwili staje...

Podsumowując 7002 uratowana PSOne czeka w kolejce.

No i wiem że trzeba faktycznie nagrywać na dobrych płytach. Nagrałem na "shivaki" import playera i Tekkena, ani jedna ani druga nie chciała tego czytać. Nagrałem na philipsie( nie jest to sony czy verbatim) i poszlo, chociaż w tekkenie tnie dźwięk na 7002.. czyżby laser ? a może jednak wina płyty.

Szkoda tylko że moja karta TV nie lubi się z playem http://scr.hu/0du4/mxazr no chyba że to wina przejściówki z chinch na s-video..

ODPOWIEDZ