Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Czarno biały obraz - Gry

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

norbinho
-#
Posty: 1
Rejestracja: pn 29 lip, 2013 17:03

Czarno biały obraz - Gry

Post autor: norbinho »

Wiem, że temat był już opisywany wiele razy, ale nie znalazłem rozwiązania.
Zatem, mam czarno biały obraz na wszystkich grach. Nie ważne czy Pal Czy Ntsc. Menu w kolorze. Kabel już zmieniłem na ten z końcówką Euro. Sprawdzałem na wielu telewizorach. Starych i nowych. RTC i Led. Myślałem o zrobieniu color mix, ale doczytałem, że w konsoli SCPH-5502 nie można tego robić. Dodam, że gry to piraty.
Proszę o pomoc. Sam już nie wiem co mogę zrobić.
Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Masz chipa? Bo jeśli masz, to obstawiałbym to, że mógł odlutować się jakiś kabel.

Trzyzet
-#
Posty: 23
Rejestracja: czw 18 lip, 2013 13:11

Post autor: Trzyzet »

Przy oderwaniu się jakiegoś przewodu od modchipa wariowałby czytnik/nie czytałby gier bądź nie możnaby było wejść do BIOSu. Rozkręć konsolkę i zrób foto w okolicy gniazda na kabelek video -> tak na początek.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Możliwe że masa gdzieś nie styka

Trzyzet
-#
Posty: 23
Rejestracja: czw 18 lip, 2013 13:11

Post autor: Trzyzet »

Gdyby nie było masy na sygnale wizyjnym po composite to zamiast obrazu miałbyś poziome pasy poruszające się z dołu do góry :) Na kablu RGB obraz czarno-biały jest wtedy, gdy po prostu nie dochodzą sygnały odpowiedzialne za kolory, bez masy miałbyś to samo, co po composite :D Radzę mimo wszystko zobaczyć okolice gniazda A/V na plejaczu.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Niekoniecznie, brak masy może także zniekształcić obraz lub wyświetlić go bez kolorów.

ODPOWIEDZ