Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

problem z padem

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

pesik
-#
Posty: 2
Rejestracja: pt 25 paź, 2013 15:56

problem z padem

Post autor: pesik »

Witam, mam dziwny problem z padem. Po podłączeniu działa on bez zarzutu jednak po włączeniu trybu analogowego przestaje, żaden przycisk nie działa tak jakby konsola przestawała go widzieć. Dioda wskazująca tryb analogowy się świeci. Pad jest raczej w porządku, bo próbowałem go podłączyć przez przejściówkę pod pc i ten problem nie występuje (działa prawidłowo w trybie analogowym i cyfrowym). Gdzie rozpocząć poszukiwanie rozwiązania? :p Dodam, że model PSX, to SCPH-1004 a pad oryginalny od Sony.

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

To wina gier niektóre gry nie obsługują trybu analogowego to nie wina pada poprostu masz gry które powstały przed produkcja pada dualshock lub dualanalog
Obrazek[/URL]

pesik
-#
Posty: 2
Rejestracja: pt 25 paź, 2013 15:56

Post autor: pesik »

Nie, nie. Oczywiście wiem o tym, że nie wszystkie gry obsługują tryb analogowy (mam PSX od połowy lat dziewięćdziesiątych :p). Problem w tym, że on we wszystkich grach zachowuje się jednakowo (np. w GT2, Libero Grande 2, w których analogi na pewno są obsługiwane). Ciężko powiedzieć o co chodzi, bo inny pad działa normalnie, więc gniazdo w konsoli tak jakby było ok, ten pad pod pc przez najtańszą przejściówkę też działa normalnie a przy konsoli nie chce.

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

Rozkręć konsole i zobacz czy taśma jest dobrze podłączona.Zobacz czy coś się w środku nie spaliło i podaj model ps1 ale pewnie to 5502 :)
Obrazek[/URL]

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Zapewne bezpiecznik się przepalił , jakby taśma była odłączona to by ogólnie pada nie widział ;)
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

ODPOWIEDZ