Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

[Problem] PSX SCPH 1002 czyta do pewnego momentu

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

budal15
-#
Posty: 2
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010 00:22
Kontakt:

[Problem] PSX SCPH 1002 czyta do pewnego momentu

Post autor: budal15 »

Witam,

Mam problem którego nie znalazłem na waszym forum

Mam psx scph 1002 i nowy laser (działający, sprawdzony na innej konsoli)
Szaraczek czyta gry tylko do momentu zanim faktyczna "gra" się odpali np.
Spyro 1 tylko do ekranu universal
Tekkena 2 tylko do ekranu o piractwie
GT 2 tylko do ekranu info cars, manufacturers, copyrights itd.

Plus do tego dźwięk przy bootowaniu to tylko szmery.

Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić aby wszystko działało poprawnie?

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

Ale oczywiście te gry to piraty :P.Więc mi się wydaję że gry są nagrywane w alcoholu w mode2 i dlatego ci nie działają.Więc jednym z rozwiązań jest pomranie IMGBurn i nagranie nim na płytkę gry :). Pomogłem ?
Obrazek[/URL]

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

Jesli to sa piraty to sprawdz na oryginalnej grze czy konsola dziala jak powinna. Jezeli wszystko bedzie ok to znaczy ze cos skopałes przy nagrywaniu (tandetnej jakosci plyta, zla predkosc, obraz kopniety itp itp w poradnikach na tej stronie masz wszystko opisane co i jak). Ogolnie ten model mial problemy z czytaniem plyt niekiedy nawet z oryginalnymi!
Natomiast martwia mnie te szmery przy bootowaniu. Mozliwe ze np ktos probowal zrobic z niej wysokiej jakosci odtwarzacz muzyki (ten model po malej modyfikacji dawal bardzo dobra jakosc audio) i cos skopal. Mogl tez cos skopac przy instalacji chipa do piratow. Albo tez zwyczajne uszkodzenia na plycie glownej (ten model ma prawie 20 lat!)
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

budal15
-#
Posty: 2
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010 00:22
Kontakt:

Post autor: budal15 »

Gry nagrywać umiem od dawna, na innej konsoli działają.
Przy oryginale jest tak samo, (gdybym nie sprawdzał na oryginale to bym tu nic nie pisał)
Nikt z niej nie próbował robić odtwarzacza muzyki i z chipem też wszystko ok.
Generalnie konsolę mam już kilkanaście lat, a wcześniej miał ją kuzyn.
Po prostu po wielu latach odkąd przestała działać, kupiłem nowy laser i rezultaty opisałem w pierwszym poście.
Myślę właśnie że to mogą być uszkodzenia na płycie głównej.

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Mówisz że laser nowy? Jak nowy to zapewne zamiennik z ps one (nieoryginalny). Też mi kiepsko czytał na początku. Jedynie co to wymieniłem gumki na oryginalnie i znalazłem nowe lepsze kółko. Teraz płyty nie buja jak statkiem ufo. Nowe kółko jest oczywiście w najniższej możliwej pozycji. Teraz czyta wszystko od piratów po oryginały. Gry nagrywaj na dobrych płytach bo shivaków i innych bubli to one nie odczytają.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

xzer0 on laser sprawdzal na drugiej konsoli i dzialal dobrze, tak wiec budal15 z tego co piszesz to niestety wyglada na to ze sa uszkodzenia na plycie glownej, stad problem z odczytem i dziwnymi dzwiekami przy starcie.

p.s. xzer0 nie wszystkie zamienniki lasera sa od psone, ja mam pod model 5502 i dziala idealnie a to tez chinszczyzna nieoryginalna
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

:oops: Nie doczytałem. Że do ps one to chodziło mi o najkrótszą taśmę która oprócz ps one występuje także w 1002.

ODPOWIEDZ