Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

PSX do monitora

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
InsanePL
-#
Posty: 14
Rejestracja: ndz 09 cze, 2013 17:21
Kontakt:

PSX do monitora

Post autor: InsanePL »

Witam, posiadam monitor hd z wieloma złączami. Ps3 podpiałem pos hdmi, ps2 pod component i chciałbym podpiąć też psx. Problem w tym, ze pod componentem podobno nie działa(kabel jeszcze nie doszedł) ale znalazłem coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/bk724-adapter-z-pc-laptop-na-tv-svga-vga-s-video-i3892090252.html
Czy to może działać?
Ostatnio zmieniony pt 24 sty, 2014 22:06 przez InsanePL, łącznie zmieniany 1 raz.
PSOne, PS2 Slim, PS3 Fat

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

mozliwe ze tak, ogolnie psx posiadal obsluge kabla s-video, wiec jesli nie zadziala z kablem composite to zakup kabel s-video i sie nim podlacz do tej przejsciowki. Choc nie daje gwarancji, ogolnie moga byc problemy przez czestotliwosc (PSX 15,7 hz a monitory zazwyczaj wymagaja minimum 30hz)
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Awatar użytkownika
InsanePL
-#
Posty: 14
Rejestracja: ndz 09 cze, 2013 17:21
Kontakt:

Post autor: InsanePL »

tzn. podłączam trzy chinche bez tego kabelka?

Normalnie dziś grałem na PSX bo mam podłączone do projektora ale wiadomo, w dzień tak sobie można pograć jak duże nasłonecznienie jest i nie chce mi się wyciągać go za każdym razem.
PSOne, PS2 Slim, PS3 Fat

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ta przejściówka to zazwyczaj pic na wodę. Do takich wyczynów to się używa VGA Boxów kosztujących ok 100zl a i tak jakość obrazu nie powala.

Masz złącze componnent, więc je wykorzystaj. Owszem kabel componentowy nie zadziała pod PSXem (ten sprzęt tego nie obsłuży), ale weź pod złącza componnennt podepnij kabel composite (standardowy, dołączony do konsoli od nowości) i po sprawie.
SCEE™

Awatar użytkownika
InsanePL
-#
Posty: 14
Rejestracja: ndz 09 cze, 2013 17:21
Kontakt:

Post autor: InsanePL »

A złącze composite? Jak je wykorzystać?
PSOne, PS2 Slim, PS3 Fat

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Kup kabel RGB. Nic więcej nie wykombinujesz

Awatar użytkownika
InsanePL
-#
Posty: 14
Rejestracja: ndz 09 cze, 2013 17:21
Kontakt:

Post autor: InsanePL »

Można prosić zdjęcie jaki ten kabel ma być?

Dobra. Podpiąłem PSX pod composite kablem 3 chinch ale nie mam jak odebrać z niego dźwięku chyba, że są przejsciówki minijack in > minijack in to wtedy by się udało. Do monitora mam podczepione głośniki które mają minjacka męskiego do odbioru sygnału audio. W monitorze są minijack out dla audio.

Wciąż pozostaje mi pytanie czemu kabel komponent do PS2 ma 5 kabli a w monitorze 4.
PSOne, PS2 Slim, PS3 Fat

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Pobaw się końcówkami audio w kablu (pozamieniaj gniazda), bo dźwięk być powinien.
SCEE™

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

1. Kabel z linku i tak by nie pasował.
2. Komponent ma 3 od obrazu i 2 od dźwięku, w monitorze masz 4 cinch ?
Mozesz kupić kabel 2 cinch żeńskie -> jack 3,5mm

ODPOWIEDZ