Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Dualshock nie działa z modelem 7502

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

kubawasko
-#
Posty: 12
Rejestracja: wt 18 lut, 2014 20:32

Dualshock nie działa z modelem 7502

Post autor: kubawasko »

Witam,

Posiadam sprawnego Dualshocka z konsoli 9002 C (przed chwilką sprawdzałem go) lecz ten sam Dualshock nie działa w ogóle z modelem 7502 natomiast zwykły pad w tym modelu działa. Co jest nie tak?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Co prawda xzer0 to spec od elektroniki, ale nawet ja śmiało mogę stwierdzić, że to spalony bezpiecznik na mobo. Miałem tak, ale z samymi wibracjami.

Poczekaj więc jeszcze na naszego speca, to pewnie nawet sprecyzuje który bezpiecznik padł ;)
SCEE™

kubawasko
-#
Posty: 12
Rejestracja: wt 18 lut, 2014 20:32

Post autor: kubawasko »

A gdzie taki bezpiecznik się wymienia? Jest to do uratowania? Gdyż konsolę 7502 kupiłem na allegro dlatego zawsze mogę zgłosić reklamację, że nie działa.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Jeśli nie masz umiejętności i odpowiedniego sprzętu to możesz reklamować. Te bezpieczniki są miniaturowe i lutowane do płyty głównej, więc bez odpowiedniego sprzętu tego nie zrobisz.
SCEE™

kubawasko
-#
Posty: 12
Rejestracja: wt 18 lut, 2014 20:32

Post autor: kubawasko »

Jeżeli chodzi o sprzęt to mówimy o lutownicy? Jak wygląda taki bezpiecznik? Możesz podesłać jakieś foto?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Obrazek

To akurat zdjęcie nie tyczy się PSX'a, ale bezpieczniki SMD to takie jak ten zaznaczony na czerwono po środku. Do tego potrzeba naprawdę małego grota w lutownicy. Transformatorówka odpada.
Ostatnio zmieniony wt 18 lut, 2014 21:37 przez Quake96, łącznie zmieniany 1 raz.
SCEE™

kubawasko
-#
Posty: 12
Rejestracja: wt 18 lut, 2014 20:32

Post autor: kubawasko »

A na krótko drucik zlutować o ile bym wiedział, który to bezpiecznik? Gra warta świeczki czy wymieniać?

Mogę konsolę reklamować. Sprzedawca handluje starymi konsolami i mówi, że nigdy nie słyszał o takim bezpieczniku ^_^ mogę wymienić samą konsolę, lecz na jaki model najlepiej? Nie chce przerobionej konsoli w ogóle.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Jeśli nie przerabiasz, to bierz byle który model :) Ja bym wziął 1002, ale to dlatego, że jest już trochę rarytasem i ma dodatkowe wyjścia chinch. Zaś jego wadą jest ułożenie lasera. Więc jeśli chcesz spokojnej gry, to bierz cokolwiek od 5xxx wzwyż :P

EDIT: Co do lutowania drucika, to tak się zazwyczaj robi ;) Jest to tak zwane mostkowanie. Masz nawet poradnik na forum, autorstwa Witolda.
Ostatnio zmieniony wt 18 lut, 2014 21:47 przez Quake96, łącznie zmieniany 1 raz.
SCEE™

kubawasko
-#
Posty: 12
Rejestracja: wt 18 lut, 2014 20:32

Post autor: kubawasko »

Gry nie są teraz takie drogie to po co przerabiać :P Dziękuję za odpowiedź. W takim razie jak tylko wymienię konsolę to się odezwę.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

No co do cen gier to nie mogę się do końca zgodzić ;) Akurat porządne tytuły na PSXa są w cenie i zdarza się, że nawet drożeją :/ No ale nie róbmy offtopu, od takich rozmów są inne tematy czy działy.
SCEE™

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

To najprawdopodobniej bezpiecznik. Na klasycznym psx dużo nie robiłem. Miałem raz taką sytuację że konsola nie chciała wejść do menu. Przyczyna bezpiecznik. Są one dokładnie takie same jak na zdjęciu wyżej i są oznaczone nadrukiem na płycie "PS(liczba)" np. PS13. W psx parę ich jest. Może z 6. Miernik w ręce i mierz czy mają przejście. Są one dość duże. Trudniej je wylutować niż wlutować ale idzie coś wykombinować.

kubawasko
-#
Posty: 12
Rejestracja: wt 18 lut, 2014 20:32

Post autor: kubawasko »

Witam,

Wziąłem sprawy w swoje ręce i zacząłem grzebać w szaraku. Znalazłem bezpiecznik odpowiedzialny za kontrolery. Jest to PS605. Był padnięty. Zlutowałem jeden cieniutki drucik i działa jak należy :) Obeszło się bez wysyłania paczki w każdym razie.

EDIT:
Utargowane jeszcze 12zł zwrotu za wysyłkę, czyli koszt konsoli z kabelkami plus 5 gier niskiego kalibru za kwotę 70zł wypadł chyba nieźle :) Temat można zamknąć.

§ 7. zakaz pisania postów jeden pod drugim gdy czas dodawania kolejnych treści jest krotszy niż 24h (istnieje odstępstwo od tej zasady tylko w wyjątkowych,pilnych sytuacjach lub gdy jest potrzeba dodania oddzielnie linków do gier)
Ostatnio zmieniony sob 22 lut, 2014 16:50 przez kubawasko, łącznie zmieniany 1 raz.

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Chłopie następnym razem w przypadku zwarcia pójdzie dalej i zatrzyma się na najbliższym elektronicznym elemencie. Wtedy będziesz szukał nowej płyty głównej, a bezpiecznik to koszt paru groszy.

kubawasko
-#
Posty: 12
Rejestracja: wt 18 lut, 2014 20:32

Post autor: kubawasko »

A jak pisze na bezpieczniku 15 to o co chodzi? Nie ma problemu taki bezpiecznik mogę wymienić lecz jak fachowo się to nazywa?

ODPOWIEDZ