Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Historia pewnego 5502 czyli brudas 2.

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Historia pewnego 5502 czyli brudas 2.

Post autor: xzer0 »

Dostałem nowy sprzęt za darmo. PSX 5502. Jednym słowem kawał złomu. Pierwsze co zrobiłem to rozebrałem to na pojedyncze części. Konsola nie posiada śrub od obudowy, ma pozrywane gwinty - jednym słowem bomba. Jest cała pozaklejana taśmą. Na domiar złego ma sporą dziurę w dolnej części obudowy i połamany zasilacz. Może niektórzy użytkownicy pamiętają jak przed dwoma laty odnawiałem słynnego wówczas ps one przechrzczonego na brudas. Ten ps one jest w ładnym stanie i działa po dziś dzień. Z tym nie wiem co zrobię, ale najprawdopodobniej będzie leżał jako " a może się kiedyś przyda". Rozkręciłem drugiego psxa i sprawdziłem płytę główną w tym 5502. Ruszyła. Posiada ona niechlujne założonego chipa na 4 kabelki. Drugą rzeczą którą się zająłem to zasilacz. Był niemal połamany na dwie części. Poprawiłem ścieżki na pęknięciach i skleiłem od góry klejem na gorąco żeby się nie połamał w przyszłości. Pozostały cewki które zostały wyrwane. Szybko doszedłem co i jak. Przylutowałem cewkę do podstawki a podstawkę do płytki. Czas na test. Odłączyłem wszystko w moim domu od prądu, na ręce włożyłem woreczki foliowe. Po podłączeniu do prądu zasilacz odżył, ale od początku wydaje dziwny pisk. Na forum komputerowym przeczytałem że to normalne, a w dodatku te cewki są mocno poturbowane. Napięcie daje właściwe 8V i 3,5V więc jest ok. Może kiedyś załatam tą dziurę, kupię laser na ebayu i walnę szprejem z dodatkiem paru diód. Teraz fotki.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Zamiast bawić się w silikon i szpachlę kup ode mnie spód obudowy i zasilacz. Oddam za pół darmo. Nie spieszy mi się, więc jak będziesz miał kasę to daj znać. Mi te części leżą i się kurzą.
SCEE™

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Dobra nowe newsy. Wszystko umyłem, dorobiłem gwinty, mam brakujące śrubki. Konsola nawet ładnie wygląda, oprócz tej dziury. Co do zasilacza to sam podłączony pod prąd piszczał, lecz gdy się podłączy do konsoli po uruchomieniu już nie piszczy ale syczy. Taki odgłos jakby gaz się ulatniał. Gdyby go dłużej potrzymać na pewno skończyłby jak znany radziecki telewizor rubin. Więc na razie nie podejmuje prób odpalenia konsoli na tym zasilaczu. Na pewno to te cewki. Od nich dobiega ten odgłos i one najwięcej dostały. Reszta nie mogła się za bardzo uszkodzić.

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

Ładowarki od telefonów też syczą i piszczą ale ty się bardziej na tym znasz.Ale żaden z moich 3 zasilaczy nigdy nie syczał i nie piszczał.Ja bym się bał podłączyć to do prądu.Ale jak to mówią do odważnych świat na leży :D

P.S:Powodzenia z dalszą naprawą tej konsoli :)
Obrazek[/URL]

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Właśnie to jest nienaturalne bo zasilacze od psx nie wydają żadnych dźwięków, o ile piszczenie jest w miarę normalne to te syczenie w żaden sposób.

Edit

Kombinowałem przy zasilaczy, podłączam i J*E&B. Płyta główna nie ucierpiała. W obudowie mam czarną plamę. Ten zasilacz wywalam, oczywiście przyciski wymontuję.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Hahahaha :mrgreen: Czy nikt Cię nie ostrzegał? :P Ciesz się, że tylko zasilacz poszedł z dymem a nie cały dorobek Twoich rodzicieli :lol:
SCEE™

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

xzer0 - jak ci z buta piszczał i syczał to od razu było wiadomo, że jest zniszczony i nie nadaje się do ponownej reperacji, a kwestia dokończenia jego żywota to było kilka - kilkanaście chwil :D Także masz szczęście, że tylko zasilacz wyleciał w powietrze, a nie połowa korków, no i nie ty :D Z chęcią ujrzymy efekt eksplozji zasilacza. Nawet w moim kompie zasilacz kończąc żywot , powiedział w środku [JEB], a nic nie ucierpiało :D
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Cewki potrafią piszczeć i to jest akurat normalne, widocznie żle go zmontowałeś.

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Piszczenie uznałem za normalne, jednak po podłączeniu płyty głównej, czyli po dostaniu obciążenia wydawał z siebie syk. Na jakimś forum komputerowym widziałem radę na piszczenie. Zalali cewki jakimś specjalnym klejem. Nie mając żadnego preparatu użyłem kleju na gorąco. Poczekałem aż wyschnie i mówię sobie że teraz powinno być dobrze. Włożyłem wtyk i od razu dźwięk jakby wybuch małej petardy (korsarz/ piracik). Korki nawet się nie ruszyły, ba nawet bezpiecznik zasilacza dwu amperowy jest cały.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Nie klejem, prędzej lakierem do paznokci, coś zje*ałeś i tyle

kutrzeba
-#
Posty: 6
Rejestracja: sob 22 lut, 2014 07:32

Post autor: kutrzeba »

Witam jeśli jest z warszawy to za pawi mogę oddać sprawny zasilacz tyle że bez gniazda na kabel zasilający

jeśli jesteś z poza warszawy + jeszcze koszta wysyłki :)

Obrazek

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Dzięki ale na razie nie potrzebuję, bo mam jeszcze psx 7502 i z niego właśnie pożyczyłem zasilacz. Tamten też nie ma lasera więc żadna strata. Wolę tego 5502 niż 7502 bo ten drugi ma nieźle namieszane na płycie głównej, ale jakoś działa.

Gomuł
-#
Posty: 34
Rejestracja: czw 05 sty, 2012 18:25

Post autor: Gomuł »

Fotki załatanej dziury. Kitu ma nie więcej więcej niż niejeden passat z 2008 z przebiegiem 120tyś od handlarza.


http://imgur.com/dpbJSbP

http://imgur.com/KOzSUjx

http://imgur.com/ak32wr9

http://imgur.com/QfFfGvL

http://imgur.com/fAM2xoj

ODPOWIEDZ