Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

PSX - Podłączenie konsoli pod VGA/DVI

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

wiorec
-#
Posty: 1
Rejestracja: sob 19 lip, 2014 11:35

PSX - Podłączenie konsoli pod VGA/DVI

Post autor: wiorec »

Witam
Posiadam konsole playstation w wersjach psx oraz one i chciałbym je podłączyć pod monitor z wejściami DVI/VGA ewentualnie pod laptop.

Słyszałem o dwóch opcjach z których mogę skorzystać:
1. Kupno video grabbera (ludzie zgrywają tym przeważnie VHSy na kompa)
2. Kupno The Super XGA Box (opis: jest uniwersalnym urządzeniem używanym do podłączenia urządzeń dających sygnał wizyjny w standardzie Composit Video (CVBS/RCA), S-Video, Component (YUV) do monitora komputerowego VGA/XGA)

Co powinienem wybrać ? Opcja pierwsza jest dużo tańsza jednak nie mam pewności czy na pewno by dało radę przez to podłączyć playa.

Proszę o pomoc

Game Master +++
-#
Posty: 56
Rejestracja: pn 16 lut, 2015 11:44

Post autor: Game Master +++ »

Opcja nr. 2 jest według mnie lepsza :-)
Moje konsole:
Playstation Super Slim SCPH-????
Playstation SCPH-9002 + PAD + MC

Awatar użytkownika
makaveli1908
-#
Posty: 26
Rejestracja: sob 08 mar, 2014 17:42

Post autor: makaveli1908 »

Ja bym wybrał na twoim miejscu video graberra bo jego koszt jest w okolicach 40 zł , jednak ja tez nie mam pewnosci czy napewno by to działało. Zapytaj pare bardziej obeznanych osob z forum a oni powinni Ci dac jasna odpowiedz :D

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

a ja bym wybral opcje nr 3, zdecydowanie najdrozsza. Kupno telewizora z wejciem na vga zamiast monitora. Mnie strasznie wkurza w grabber'ach i vga box'ach brak zlacza SCART (w zdecydowanej wiekszosci ich nie ma) jak ps2 i w gore mozna podlaczyc kablem komponent by miec lepsza jakosc obrazu to starsze konsole juz trzeba podpinac na kompozycie albo s-video gdzie obraz jest gorszy zwlaszcza na kompozycie to juz patola. Po to niektore konsole maja sygnal RGB by go uzywac, a te cudenka uniemozliwaja to, no chyba ze konsola wspolpracuje z kablem komponent (ale to juz tylko 3 ostatnie generacje maja)
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Awatar użytkownika
makaveli1908
-#
Posty: 26
Rejestracja: sob 08 mar, 2014 17:42

Post autor: makaveli1908 »

To jest najlepsza z możliwych opcji , ale przeciez nie będzie Ci kupował telewizora tylko po to by pograć w szaraka :D

ODPOWIEDZ