Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Problem z przeróbką do psx SCPH-5502

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

a84
-#
Posty: 3
Rejestracja: śr 25 cze, 2014 10:25

Problem z przeróbką do psx SCPH-5502

Post autor: a84 »

Witam wszystkich. Piszę z prośbą o odpowiedź na kilka pytań odnośnie przeróbki szaraka, model SCPH-5502. Konsola jest przerobiona, gdyż czyta kopiowane gry, ale nie jest to modchip, tylko jakaś srebrna, przylutowana płytka, do płyty głównej.
Obrazek

Ta część po prawej stronie, bardziej brązowa da się podnieść, ale jest przyklejona do tej srebrnej. Według mnie jest co coś w rodzaju izolacji czy coś. Nie jest ona z metalu.

Teraz kilka pytań:
1. To jest jakaś inna wersja przeróbki konsoli?
2. Czy można to wylutować, i wlutować modchip-a?
3. Jaka jest szansa na uszkodzenie konsoli?



Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jak przypomnę sobie więcej pytań co do tego tematu, to tu napiszę. Pozdrawiam.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

LOL nie skomentuje tego co napisałeś. to jest fabryczna osłona przylutowana do mobo... a nie żadna przeróbka, to jest coś co każdy model scph-5502 posiada.

w moim modelu nawet tego nie ściągali a przylutowali chipa od drugiej strony

skoro nie odróżniłeś shieldingu od przerobki to si eza to nie bierz sam

mowisz ze przerobiona konsola wiec chipa masz od drugiej strony mobo
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

a84
-#
Posty: 3
Rejestracja: śr 25 cze, 2014 10:25

Post autor: a84 »

Jestem świeżym posiadaczem tej oto konsoli. Sam chciałem tylko sprawdzić jak to wygląda od środka wszystko, a nie chciałem tego przerabiać, mimo to dzięki za odpowiedź odnośnie tego co to jest.

Czytałem też że jak jest zamontowany chip, to ściąga blokadę regionalną, którą niestety mój egzemplarz nadal posiada. Czy jest szansa wmontowania nowego chip-a?

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

teoretycznie da się zmienić na nowy chip, w praktyce to zalezy co narobila tam osoba ktora montowała tego co teraz jest. Jezeli nic tam nie jest poprzecinane itp to spokojnie na luzie da rade wsadzic nowy(a niektore chipy potrzebowaly np przycietej nozki w scalaku) aczkolwiek i przeciete sciezki da sie naprawic ale to wiecej roboty i dla osoby ktora sie naprawde na tym zna i potrafi.
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

a84
-#
Posty: 3
Rejestracja: śr 25 cze, 2014 10:25

Post autor: a84 »

Dzięki za odpowiedź.

ODPOWIEDZ