Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

SCPH-7502 - problem z odtwarzaniem gier NTSC

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

skuderia

SCPH-7502 - problem z odtwarzaniem gier NTSC

Post autor: skuderia »

Witam, dostałem ta konsole w prezencie od koleżanki. Konsola jest przerobiona, laser świetnie czyta każdą płytę, jednak problem polega na tym ze kopie gier NTSC są czarno-białe, PAL normalnie w kolorze. Co jest przyczyną? Gdy wyciągnę wtyczkę kabla AV z konsoli i włożę ją znów (czasem dopiero za 2, 3 razem) do gniazda konsoli obraz wraca w kolorze. Telewizor to nowy Samsung LCD, a kabel AV jest na 3 chinchach (bez przejściówki na euro ponieważ zgubiłem). PS One SCPH-102 na tym samym kablu i na tym samym telewizorze odczytuje gry NTSC w kolorze. Proszę o pomoc, czy to wina kabla, czy może starego typu chip, którym jest przerobiona konsola albo to wina telewizora?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kurek2012
-#
Posty: 200
Rejestracja: czw 25 paź, 2012 14:16

Post autor: kurek2012 »

kup kabel euro psx i powinno być ok a tak on wygląda ;-)



Obrazek
PlayStation 2 FAT SCPH-30003 FMCB N/A 200GB HDMI
PlayStation 2 slim SCPH-75004 FMCB
PlayStation 3 super slim CECH-4304A
PlayStation 4 CUH-1000A
PSP SLIM 3004
PSVITA PCH-1004
Commodore 64

skuderia

Post autor: skuderia »

Posiadam tez taki kabel ale jednak dalej bez koloru.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

to w takim razie posiadasz tandetny kabel ktory nawet niekoniecznie musi byc kablem RGB (pomimo ze ma ta koncowke) jak podłączysz tym kablem a potem zwyklym 3 cinche to widzisz roznice w jakosci obrazu?
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

skuderia

Post autor: skuderia »

Skąd wnioskujesz że to tandetny kabel? Wina jest raczej po stronie chipu, a dokładniej w sposobie jego podłączenia.

Obrazek

Wykorzystane tylko 5 nóżek z 8 więc to jest odpowiedź na brak koloru.

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

To jest wina chipa, owszem. Ale kabel RGB pozwala ominąć ograniczenia chipa i wyświetlić obraz w kolorze. Więc jakby nie patrzeć obydwaj macie rację, wina chipa i kabla. :)
hasło do moich uploadów: 1234

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

skąd wiem ze tandetny? inaczej bys mial kolorowy obraz;) nie raz byly akcje ze ktos mial RGB i nie miał koloru w grach NTSC i okazywala sie ze czegos nie ma w sobie, a nawet czasem sie okazywalo ze ma kabel 3 cinch w kablu wyglądającym jak kabel RGB (gruby kabel plus końcówka scart bez zadnych cinch, do tego taka sama jakosc obrazu jak na standardowym kablu), robilem kabel RGB i wiem co w nim jest i jakie piny musza byc by dzialal, nie ma opcji by dobry kabel RGB nie wyświetlał koloru w grach z innego regionu. I jak pisal ExGamer ten chip jest ok (po porstu bylo kilak rodzajow chipow i metod podlaczania w zaleznosci od chipa) ale nie ma dodatkowej modyfikacji odpowiadającej za kolor w grach z innego regionu stad potrzebujesz kabla RGB ale prawdziwego RGB


mam pomysl rozkrec koncowke scart, otworz i pyknij zdjecia kablom po obu stronach koncowki
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

skuderia

Post autor: skuderia »

Arkl1t3 - jeśli możesz daj mi na miary na dobry kabel RGB, chciałbym go zakupić, ufam Ci że znasz się na tym.

Ten kabel który miałem z końcówka euro był pożyczony, oddałem go i nie mam możliwości wykonania zdjęć.

Oto zdjęcia mojego kabla z końcówką AV PlayStation a z drugiej strony rozebrana końcówka euro/scart

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

dziwne, jednak wyglada na to ze kabel jest ok bo jest poprawnie zmontowany, sa kondensatory, rezystor tez, wszystkie piny sa jedynie inny uklad uziemienia w sensie w innych pinach ale to nie ma znaczenia scart ma duzo pinow z uziemieniem. Jedynie jakosc kabli slaba ale to nie ma wplywu na to czy wyswietla kolor czy nie. wiec w takim razie wina kabla odpada, jeszcze jest opcja ze telewizor nie ma full RGB SCART ale watpie teraz to zawsze jest takie zlacze w tv i jak ma wiecej niz jedno wejscie scart to chociaz jeden z nich jest full RGB. hmm a na tej konsoli z tym kablem jest tak jak pisales na poczatku ze "Gdy wyciągnę wtyczkę kabla AV z konsoli i włożę ją znów (czasem dopiero za 2, 3 razem) do gniazda konsoli obraz wraca w kolorze." czy tylko na kablu cinch?
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

skuderia

Post autor: skuderia »

Taka sytuacja dzieje się na oryginalnym kablu Sony z chinchami i na kablu scart ze zdjęć powyżej - wyjmuję wtyczkę AV z konsoli i wkładam ponownie, za 2,3 razem wraca kolor.

Telewizor to ledowy "28 Samsung UE28F4000AW. Jeśli chodzi o scart to posiada tylko jedno, które jest podpisane RGB EXT.

Posiadam jeszcze drugą przerobioną konsole SCPH-102, która ma kolor na każdym kablu (chinch/scart), na każdej grze (PAL/NTSC).

Game Master +++
-#
Posty: 56
Rejestracja: pn 16 lut, 2015 11:44

Post autor: Game Master +++ »

Możesz też sobie zrobić COLOR FIX taką jedną nóżkę przeciąć itd. wtedy będzie działać na każdym kablu zawsze :) :mrgreen:
Moje konsole:
Playstation Super Slim SCPH-????
Playstation SCPH-9002 + PAD + MC

ODPOWIEDZ