Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Problem z pad'em

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
MrHubciooo
-#
Posty: 67
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 14:18
Lokalizacja: Kańczuga
Kontakt:

Problem z pad'em

Post autor: MrHubciooo »

Witam :3

Mam mały problem a mianowicie jakiś czas temu kupiłem sobie pada do mojego PSX'a i na początku działał bardzo dobrze, potem się zacinał albo sam "wciskał" jeden przycisk a teraz jest tak że jak podłącze go do konsoli to jest ciągle wciśnięty jeden przycisk (L1 lub R2) chociaż ja go nie wciskam i wogóle nie da się na nim grać... Dziękuję za odpowiedź :3

skuderia

Post autor: skuderia »

Pad jest oryginalny czy zamiennik typu chinski no name? Najlepsze sa oryginalne pady Sony, z dual shockiem lub bez, bardzo rzadko kiedy z nimi sa problemy i nie kosztuja wcale duzo, wytrzymuja kilkanascie lat normlanego uzytkowania.

Sprawdz na innym dzialajacym padzie (najlepiej Sony) czy wystepuja podobne objawy, jesli nie to masz odpowiedz ze winny jest Twoj joystick, jesli bedzie podobnie to mozliwe ze uszkodzeniu mogly ulec porty padow w konsoli.

Sproboj tez sprawdzic Twoj pad na innej konsoli np. u kolegi czy sa takie objawy jak u Ciebie.

Mozna go tez rozkrecic i zajrzec do srodka, moze cos blokuje przyciski, jakis brud.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

Stawiam na zasyfione styki, rozkrec i wyczysc porzadnie wszystkie styki i gumki, bardzo czesto tak sie dzieje przez zasyfione styki (mialem raz tak ze przez brud przycisk X byl "wcisniety" na stale albo ze jakies przyciski mi nie dzialaly chyba ze baaaaaardzo mocno je nacisne, kompleksowe czyszczenie w tym 5 minutowe szorowanie stykow na gumkach pomagalo). Po prostu wyczysc wszystko, wlacznie z plastikami itp
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Awatar użytkownika
MrHubciooo
-#
Posty: 67
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 14:18
Lokalizacja: Kańczuga
Kontakt:

Post autor: MrHubciooo »

Pad jest oryginalny :3 A 2 pad działa bez zarzutów więc to nie wina konsoli... A to może być wina brudu bo jest brudny bardzo. A trudne jest czyszczenie? Bo ja jestem tępy w tym xD

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

no to juz pewniak ze to wina brudu jak taki zasyfiony xP wiesz co, nie jest trudne ale wiadomo, ostrożności nigdy za wiele:D jak jestes slaby w te klocki z rozkrecaniem itp to daj jakiemus kumplowi co bez problemu radzi sobie z takimi rzeczami i ci pomoze wyczyscic.
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

skuderia

Post autor: skuderia »

To jednak moja ostatnia diagnoza okazala sie sluszna ; )

Awatar użytkownika
MrHubciooo
-#
Posty: 67
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 14:18
Lokalizacja: Kańczuga
Kontakt:

Post autor: MrHubciooo »

Dałem bratu żeby wyczyścił i mam nadzieje że to coś da. Dziękuje wam bardzo za pomoc :3

ODPOWIEDZ