Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

Pomysły przyszłości Świata PSX

wszystko co dotyczy tego forum

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Jestem za, zresztą rozmawiałem o tym z Gichą i cała treść jego posta jest również moim zdaniem

Jeśli chodzi o podział gier, to ja postaram się zrecenzować większość platformówek, stealth i może się pokuszę o RPG

@LukasTe

Ale nam chodziło o taki wstęp, bo dopiero najwięcej pracy przed nami. Gdy wszystko się zbierze, to możemy się pokusić o taką gazetkę :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

W porządku. Jednak ogólnie warto myśleć o rozbudowie tego działu ? Wydaje mi się, że teraz kiedy działalibyśmy we 3, [z Blaevim i Pierce], wszystko potoczy się szybciej niż do tej pory, także Pierce mógłby z bloga przenieść więcej artykułów na forum.
Po drugie też, boję się o zamieszanie jakie może powstać przy tworzeniu tego działu dopiero kiedy wszystko to pójdzie szerzej. Może nastąpić niepotrzebna zabawa w przeklejanie tematów w odpowiednie działy, także podejrzewam, że troche trzeba wtedy by było przenieść z bloga na forum, oby nie powstało przy tym troche niepotrzebnych problemów. Tak czy inaczej-poczekamy zobaczymy. Warto usłyszeć jeszcze opinię Pierce oraz użytkowników, którzy ewentualnie byliby za tym pomysłem.
Później, kiedy wszystko się potoczy w odpowiednim kierunku - możnaby się przenieść na wyższy poziom - format pdf w postaci gazetki. Kto wie ;)

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Pojawił się już nowy poddział recenzje. Nie widzę jednal sensu przenoszenia do niego całej zawartości bloga. Gdyby blog miał być jedynie kopią zapasową, to nigdy nie zdecydowałbym się na jego założenie. Dotychczas wrzucałem niektóre prace, głównie recenzje... kilka poradników nt. emulatorów i sprzętu. Przewiduję nadal tak czynić, by część prac z bloga pozostała unikalna[mówię o wpisach jedynie mego autorstwa, pozostali autorzy wedle własnego uznania].

Gicha jeśli masz ochotę to mogę dodać Cię do autorów bloga, podaj mi na gadu swój email bym mógł wysłać zaproszenie.

Odnośnie gazetki:

W sierpniu pracowałem z teamem psxpower nad zinem. Prawdopodobnie widzieliście pierwszy nr. byłem wówczas na urlopie i nie pomagałem w przygotowaniach. Niedługo potem projekt zamarł, zapał ludzi okazał się słomiany. Moim celem jest stworzyć własną gazetkę internetową o tematyce retro konsolowej. Do tego potrzeba czasu, by uzbierać właściwych ludzi, solidną kilkunastoosobową redakcję. Raczej nie przekonuje mnie sklejanie zina z opublikowanych prac. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zamieszczanie premierowych artykułów. Mogę powiedzieć że z 2 fór psx to "Nasze" jest moim "domem". Jednak gdyby nadażyła się okazja do współpracy i psxpower zechciałoby wspólnie wydać gazetkę, to jestem jak najbardziej za. Tylko czy to realne? Założone przeze mnie temat CTR relic time zaginął w akcji. Ich forum miało problemy, być może wrócili do starszego stanu z bazy gdzie wątek jeszcze nie istniał. To był pierwszy krok w celu nawiązania jakiejś... znajomości, by poznać że drugie forum nie gryzie.

Strefa PSX niemal obumarła, dlatego robię wszystko by podtrzymać ją przy życiu. Będą aktywni ludzie - nastąpi rozwój. Myślę że swiatpsx mocno skorzystałby z działalności zina, jako jeden z partnerów, patronatów czy jakkolwiek inaczej by to nazwać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Zgadzam się z Pierce w kwestii bloga, by zostawić jakąś część artykułów wyłącznie na blogu

Tylko niestety u nas brakuje ludzi angażujących się w projekty, jest michael69 robiący poradniki - brawo ! Dalej Squaier, sosna123, Zohan ze swoim PS3 xD i żaden z nich żadnego artykułu nie napisał, a na serio to stać ich na to czy chociażby LukasTe chociaż on pewnie czasu nie ma.

Powinniśmy się zmotywować ! I nie dać zapomnąć o szaraku, bo chyba taki jest cel tego forum.

Z psxpower potrafię wymienić tylu redaktorów: Bear, kolo, typowy,Costamy, ROAD KILLER, McFly, Tiga, Gnapek czy Zawisza. Oczywiście mogę się mylić, ale i tak narazie liczbą redaktorów i postępem chociażby przypieczętowany Zin'em biją nas na głowę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

W porządku, recenzje recenzjami, blog blogiem, narazie można to zostawić.
Co do tematu gazetki..jak coś w 100% sie pod tym podpisuje i z chęcią mogę pomagać, jako redaktor czy kto tam wolny będzie. A co do mojej działaności na blogu..najpierw napisze z dwie recenzje na forum, jak się okaże że są w porządku to dołącze do recenzentów.

Sieć z psxpower wciąż może istnieć, można wymyśleć coś innego, jednak wiem że LukasTe nie jest zbyt przychylny do ludzi z tamtego miejsca. Tak czy inaczej tutaj jest za mało, żeby coś poważnego zebrać, więc prędzej czy później jakikolwiek kompromis będzie potrzebny.

Po za tym jeszcze raz wracając do bloga..chyba jedyny link z tej strony jakim można się tam dostać to ten w podpisie Pierce..nie myle się? To naprawde wyjątkowy blog i tak się zastanawiam czy nie warto by było go umieścić w jakimś bardziej widocznym miejscu? Bo wielu nieaktywnych użytkowników, którzy nie czytają tematów, a co za tym idzie nie widzą podpisów, nawet mogą nie wiedzieć o istnieniu takiego bloga.

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Pierce, odnośnik do bloga możemy umieścić tak jak jest aktualnie wyświetlony link do listy gier. ?

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Myślę, że przydałby się taki odnośnik. Próbowałem dodać bloga do katalogów, ale nie przekonują mnie za bardzo - spamerstwo i martwe strony, nic po za tym. Również zamiana z innym blogiem o tematyce zbliżonej do psx np. gry, retro konsole itd. jest mało pradopodobna gdyż nie ma wielu takich miejsc o ile w ogóle istnieją.

Wracając do głównego wątku:
Na forum pojawiają się liczne tematy ["nazwa gry" pomoc/help] itd. Nie wiem czy nie lepiejby było gdyby istniał główny wątek do problemów z nagrywaniem i tylko w nim można by było podawać problemy na ten temat. Podobnie można zrobić z innymi najpowszechniejszymi zagadnieniami.
Obrazek

ziomalek333
-#
Posty: 38
Rejestracja: pn 05 sty, 2009 14:34

Post autor: ziomalek333 »

Witam!
Tak leze sobie w luzku i sie zastanawiam czego brakuje na forum i ot po chwili wpadam na pomysl aby moderacja forum utworzyla Shoutbox'a co wy na to? :p

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

ziomalek333, no to musiałeś być poważnie śpiący.... na stronie głównej zjedź na sam dół ;)
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

ziomalek333 pisze:Witam!
Tak leze sobie w luzku i sie zastanawiam czego brakuje na forum i ot po chwili wpadam na pomysl aby moderacja forum utworzyla Shoutbox'a co wy na to? :p

:...:

Świetnie ! Ciekawe czemu nikt na to nie wpadł! Trzeba natychmiast coś takiego zrobić


Panie Boże, spraw żeby użytkownicy, którzy zaczynają się udzielać, wiedzieli o czym mówią,w tematach innych niż HELP ZNOWU USTAWIAM PRAWĄ GAŁKE JAKO LEWĄ....i wiedzieli, gdzie leży SB.......i nie byli Amerykaninami.....i umieli pisać po polsku....Amen

A tak wracając do głownych wątków...faktycznie pomysł z ograniczeniem tematów `helperów`, bo jest ich mnóstwo, i powoli te problemy się zaczynają powtarzać. A to w sumie niezbyt wygląda, jak się wchodzi w `Pomoc` i tam temat
HELP Nie wiem o co chodzi ?!?!?!
Crash Problem
Spyro nie ma problemu
Cośtam Weśta mi pomóżta


itd itp...przydałoby się coś z tym zrobić... wrzucić to jakoś do jednego worka

A co do bloga, to tak jak mówiłem, reklama jakaś większa by się przydała, i pomysł LukasTe o umieszczeniu go obok listy gier będzie w sam raz na początek.
Ostatnio zmieniony śr 20 sty, 2010 15:01 przez Gicha7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Proponuję też, nową rangę, dla osób wkładających wkład forum poprzez pisanie recenzji. Równie dobrze może to być podranga, najlepszy wg. mnie byłby jasny zielony. Bo myślę, że dla takich osób coś się należy, tak samo jak userom piszących poradniki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Blaevy pisze:Proponuję też, nową rangę, dla osób wkładających wkład forum poprzez pisanie recenzji. Równie dobrze może to być podranga, najlepszy wg. mnie byłby jasny zielony. Bo myślę, że dla takich osób coś się należy, tak samo jak userom piszących poradniki.
Zgadzam się z powyższym. Taka ranga bardzo by się przydała. Między innymi sam bym chętnie sobie wymienił, ponieważ wstawiłem już sporo wstawek [a własciwie zuplinkowałem] i teraz nowe dodaje tylko jak ktoś coś chce, czyli rzadko. Za to zacząłem pisać recenzje, nie idzie tak źle jak przypuszczałem, więc mogę zostać w `branży`. No i przy okazji zmienić tą range.

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Gicha7 pisze:
Blaevy pisze:Proponuję też, nową rangę, dla osób wkładających wkład forum poprzez pisanie recenzji. Równie dobrze może to być podranga, najlepszy wg. mnie byłby jasny zielony. Bo myślę, że dla takich osób coś się należy, tak samo jak userom piszących poradniki.
Zgadzam się z powyższym. Taka ranga bardzo by się przydała. Między innymi sam bym chętnie sobie wymienił, ponieważ wstawiłem już sporo wstawek [a własciwie zuplinkowałem] i teraz nowe dodaje tylko jak ktoś coś chce, czyli rzadko. Za to zacząłem pisać recenzje, nie idzie tak źle jak przypuszczałem, więc mogę zostać w `branży`. No i przy okazji zmienić tą range.
Równie dobrze można wprowadzić rangę "Support Team" (lub coś w tym stylu) zajmująca się problemami graczy (sprzęt, czemu gra mi nie działa itp)
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

A na czym ma ta funkcja polegać ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Blaevy, chodzi chyba o to, że Support Team, to grupa użytkowników specjalizująca się w pomocy niedzielnym graczom, użykownikom konsol etc [w potocznej mowie po prostu `noobów`]. Dokładniej chodzi o to, że jeżeli ktoś napisze, że ma problem ze sprzętem, coś mu się zepsuło, to ST wykonuje swój obowiązek pomocy tym userom i wytrwale próbują wytłumaczyć co i jak. Przynajmnie ja to tak odebrałem.

I ponawiam prośbe rozpatrzenia wprowadzenia rangi dla recenzentów, ponieważ jako uplinker stałem się mniej aktywny, a bardziej własnie jako redaktor :)

ODPOWIEDZ