Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

DArmowy chomik dla swiatpsx.pl

wszystko co dotyczy tego forum

Moderator: Moderatorzy

Według Ciebie to jest dobry pomysł?

Tak
25
74%
Nie
5
15%
Obojętne mi to
4
12%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Dobra tylko coś przespałem..nie znam hasła ^^ Nie wiem jak to się stało, Lukas albo ktoś, możecie mi na PW podać :>? I od razu ustalić w który dzień mogę wrzucić pare gier :>?

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Hasło wysłane, a na razie wrzucaj chyba kiedy Ci odpowiada, tłoku nie ma:)

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Ok, dzięki. Noi trochę tłoku jak widać jest, bo np. w tej chwili jest zajęte i nie mogę się zalogować :D

P.S. Szybkie pytanie. W folderze GRY PSX są podfoldery z nazwami gier, gdzie wrzucamy romy. I tu moje pytanie, czy taki podfolder sam się tworzy czy muszę jakoś go zrobić? Nie wrzucałem na chomika juz 100 lat i zapomniałem jak te podfoldery się robi ^^

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Jest opcja po prostu "Dodaj nowy folder".

huma20
-#
Posty: 13
Rejestracja: pn 15 mar, 2010 00:01

Post autor: huma20 »

JA jestem za wstawianiem pozycji na MediaFire.com

Całkowity brak limitów, kilka plików naraz no miodzio i niedawno podnieśli wielkość parta ze 100MB na 200MB!

Piszę bo na Chomiku też trzeba płacić za transfer, a tu to już w ogóle wygoda :)

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Ten temat był już poruszany pare postów temu. Mediafire = Przeklej. Są to dwa bliźniacze serwisy i nie o to nam chodzi w tym temacie. Pliki można wrzucać na Media albo Przeklej i dodawać do naszego downloadu do forum i nie potrzeba do tego oddzielnego tematu. Tutaj sprawa idzie w troche innym kierunku i nic nie dostaniemy od razu trzeba trochę cierpliwości i nie będzie trzeba przesadzać z tym płaceniem :) Jest to też jeden z lepszych sposobów na pijawki, osobiście uważam, że nawet dział download na forum nie byłby potrzebny, bo do chomika trzeba mieć albo przywilej jako kolorowy user, albo płacić, więc teoretycznie skończyło by się te ssanie, a więcej użytkowników chciało by dostępu do takich archiwów. Ale to już inna bajka, na której potrzeby możnaby utworzyć jeszcze jedną rangę, która po prostu oznacza `stałego klienta`, co także w pewien sposób jest na kolorowo i download mógłby być już dostępny :>
Ale naprawde to jest jeszcze tak odległe, że nie ma co się dłużej nad tym rozwodzić.

EDIT 23.03
Zacząłem wrzucać. Plik Ape Escape mocno upchałem do 20 mb (kompresja czyni cuda) i większość zwykłych użytkowników może ją pobrać. Tak na dobry początek :)
Druga gra jaką wstawiłem (Akuji) także jest spakowana ale tylko z 500 do 200 mb, bo nie użyłem COSI.

Awatar użytkownika
OldShatterhand
-#
Posty: 231
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 11:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: OldShatterhand »

Gicha7 pisze: Jest to też jeden z lepszych sposobów na pijawki, osobiście uważam, że nawet dział download na forum nie byłby potrzebny, bo do chomika trzeba mieć albo przywilej jako kolorowy user, albo płacić, więc teoretycznie skończyło by się te ssanie, a więcej użytkowników chciało by dostępu do takich archiwów. Ale to już inna bajka, na której potrzeby możnaby utworzyć jeszcze jedną rangę, która po prostu oznacza `stałego klienta`, co także w pewien sposób jest na kolorowo i download mógłby być już dostępny :>
Ale naprawde to jest jeszcze tak odległe, że nie ma co się dłużej nad tym rozwodzić.
to może w ogóle w cho**rę wywalić dział pobieranie i będziecie między sobą wysyłać te linki co?
Ocalić od zapomnienia PSX

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

Gicha7 pisze:EDIT 23.03
Zacząłem wrzucać. Plik Ape Escape mocno upchałem do 20 mb (kompresja czyni cuda)
nic z tego mój drogi kolego, żadna kompresja cudów nie czyni :) , jest to po prostu RIP i bez znaczenia (większego) czym to skompresujesz, natomiast druga gra to jest full i nawet COSI nic tu nie pomoże ;)
pozdro.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

michael, nie jestem tego taki pewny, bo w pełni rozpakowany Ape Escape ma u mnie 500 mb, więc wątpie żeby to był jakiś specjalny RIP. Zaś skompresowany przez COSI i jeszcze upchany w win rarze z 500 spadł do 20 mb :)
Swoją drogą dobrze spakować grę jest możliwe, co prawda nie znam się tak na tym, ale wystarczy spojrzeć na gry z PC od skullptury. On zmniejsza początkowo rozmiar o kilka GB, a nic nie jest wycięte ;)

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

Gicha7 pisze:michael, nie jestem tego taki pewny, bo w pełni rozpakowany Ape Escape ma u mnie 500 mb, więc wątpie żeby to był jakiś specjalny RIP.
widzisz kolego ty nie jesteś pewny, a ja wiem :)
dlatego nie toleruję (wręcz nie cierpię) RIP'ów, bo to jest taka "ściema" dla n00bów. już tłumaczę ci o co chodzi :) :
na początku roku 2009 odkryłem i byłem zafascynowany tą niby "metodą" super kompresji COSI itp.
Jak się okazuje robimy RIP który z pełnej gry np. ok. 500MB po wywaleniu wszystkich filmików muzy itp. ma ok. 60-80 MB a po spakowaniu ok. 20-30MB (gdzie normalnie tą samą grę było by ok.300MB - druga twoja gra) czyli zwykły podstawowy /normalny/ RIP. Nic w tym nadzwyczajnego nie ma..., są to metody dla tych (przeważnie) grających na ePSXe którzy do tego są w "gorącej wodzie kąpani" i ani myślą tak długo czekać i zasysać /zazwyczaj z rapida/ np. 3-4 partów po 100 /trzeba jeszcze dodać że ta metoda jest nie co starsza niż Ty czy ja ją odkryłem. Więc zasady pobierania na rapidzie były trochę inne itd. itp. /do tego nety niebyły tak szybkie jak dziś, a może i były ale nie osiągalne ze względu na cenę etc./
Więc biorąc pod uwagę "konsolowców" którzy nie chcą grać na ripach, lub którzy mają, zresztą słuszną obawę że RIP im nie pójdzie na konsoli, wymyślił cymbał jeden z drugim (łapacze punktów na rapidzie) aby np. A/V zastąpić "dummy" i do tego w tym samym rozmiarze i tak wartości "prawdziwe" zostają zastąpione "sieczką" którą można idealnie i szybko skompresować do kilku mb, czego niestety nie da się zrobić z całą grą.
I teraz wystawia debil (sorry ale nie cierpię takich ludzi) np. na pebie i innych forach zachwalając jaką to on super kompresję zrobił i nabiera podstawowego "pobieracza" (który nie wie "o co kaman :)" w stylu pobierasz 20 MB a po rozpakowaniu masz FULL wersję 500 MB tylko "zapomniał" dodać że masz ok. 420 MB "sieczki". I teraz forumowicz widząc dwie wstawki tej samej gry... no sam chyba już rozumiesz..., oczywiście na dzień dzisiejszy już chyba nikt się na to nie nabiera ;) ale kiedyś to naprawdę odnosiło skutek.

Oczywiście, chociaż jestem przeciwny RIP'ą to w niektórych uzasadnionych sprawach są one niezbędne gdyż np. jak się okazuje ostatnio... zresztą sobie poczytaj :arrow: http://torrenty.org/torrent/440695 przedostatni post i mój ostatni (odpowiedź dla Qlafy) także pomogłem tu (wstawiający grę spolszczał) :arrow: http://torrenty.org/torrent/453345 ,gdzie zresztą Gnapek tą grą usiłował uszczęśliwić naszą stronę reklamą swoją....
pozdro :)
PS.

spolszczony na ripie medievil jest też u nas :) ostatnia wstawka :arrow: http://www.swiatpsx.pl/viewtopic.php?t= ... t=medievil
gdyż niestety spolszczenie pod FULL wersję nie chciało mi się uruchomić(gra się uruchomiała ale była nadal po ang.), kontaktowałem się z jego twórcą (spolszczenia) jednak on już od lat tym się nie zajmuje i niestety nie umiał mi pomóc), a na RIPie chodzi spolszczenie idealnie (zauważ rozmiary kompresji i po rozkompresowaniu), hm... a jednak to rip nie ma w nim muzy i dźwięku mowy (pewnie jeszcze paru innych rzeczy, ale nie chciało mi się już sprawdzać...
Ostatnio zmieniony śr 24 mar, 2010 21:16 przez michael69, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Hmm taka historia. No to wyszedł trochę u mnie brak doświadczenia. Ogólnie sam z RIPów korzystam bardzo rzadko, tylko w wyjątkowych przypadkach, ale nie wiedziałem, że taki kompresor jak COSI robi taką `papke`. Dzięki za wyjaśnienie, przyda sie :-P

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Też jestem nieco zdziwiony i mimo tego, że odbiegamy nieco od tematu choć nadal to jest o uploadach to o COSI tylko chodzi? Bo np. .7z ładnie kompresuje.. i coś takiego co mnie bardzo zadziwiło to UltraRIP co odbiegając od nazwy pakunku to z kilku mb wypakowuje pare GB normalnych plików.. Też np. w .7z filmu nie spakujemy za bardzo ale gry naprawde zmniejszały swoją objętość, pewnie też zależne było to od wielości video..

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Znowu wiosna zawitała i czasu mam dosyć mało, nie wiele czasu spędzam w domu, a to co siedzę to próbuje ogarnąć trochę materiał do szkoły, dlatego muszę uprzedzić, że nie będę mógł tak dużo czasu poświęcić chomikowi (i trochę mniej blogowi). Jakby nie było obowiązek spełnie i spróbuje chociaż te dwa dni w tygodni uploadować.

Awatar użytkownika
Cloud Strife
-#
Posty: 156
Rejestracja: pt 26 mar, 2010 17:00
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: Cloud Strife »

Ja tam mam już konto na chomiku http://chomikuj.pl/uchicha666 jak chcecie to mogę wam wrzucać parę gier.
Kontakt ze mną na https://www.facebook.com/Angeal5445
GG:24133337
angeal19915445@gmail.com

Pisac tylko w ważnych sprawach.

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Ja ostatnio również mam dość napięty grafik przez co wczoraj mimo wielkich chęci dodania gry (Tenchu 2) na chomika, to niestety skończyło się tylko na utworzeniu dla niego folderu. Dziś również nie kiwnąłem palcem z braku czasu, ale jutro zaraz po pracy, na pewno ureguluje folder i postaram się upnąć coś więcej. Przy okazji, coś dziwny ten chomik, plik 300 mb ostatnio dodawałem 5 godzin :-/ na megaupload taki plik nie zajmował mi więcej czasu jak ok. 3 godzin, to takie porównanie :P tak ogólnie jest w porządku.

ODPOWIEDZ