Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

ŚwiatPSX : New Beggining

wszystko co dotyczy tego forum

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

ŚwiatPSX : New Beggining

Post autor: Gicha7 »

Cześć.
Temat powstał z powodu dość jasnego. Forum przekształca się w warez dla pijawek. Liczba aktywnych userów gwałtownie spada, wzrasta zaś liczba ludzi rejestrujących się dla downloadu. Najprostszy przykład:
Statystyka `Przez ostatnie 24 godziny byli`. Spójrzcie ile osób jest obecnych, a potem spójrzcie na ilość postów napisanych w ciągu jednego dnia. 6 postów na 50 użytkowników ? Czyli wychodzi 0,12 posta na użytkownika. Brawo :) Otóż uważam, że czas to zmienić. TO, a także podnieść na nogi całe forum. Myślę, że jeżeli zbierze się odpowiednia ilość osób zgadzająca się z opinią, że te forum powolutku idzie nie w tym kierunku co powinno, da się to jeszcze naprawić.
Rozmawiałem z paroma osobami i są tacy, którzy chętnie by coś z tym zrobili.
Jednym z nich jest Blaevy, który twierdzi, że tak nie może być, że forum staje sie czymś dla wareza czym są np. torrenty.org dla trackerów. Wszyscy wchodzą, sciągają wychodzą. Nie obchodzi ich nic więcej. Uważam ja, tak samo jak i jeszcze pare osób, że należałoby wziąść się do roboty, zorganizować coś konkretnego. Jednym ze sposobów mogłoby być zrobienie dostępu do działu download, tylko dla użytkowników forum...dla PRAWDZIWYCH uzytkowników, nie tylko dla pseuro-userów, zarejestrowanych w wiadomych celach. Postawienie forum na nogi także mogłoby się wtedy udać, bo jeżeli komuś zależało by na takim downloadzie, mógłby się zainteresować różnymi tematami. W taki sposób, dany user mógłby zauważyć u nas coś więcej niż tylko kupe linków i zostać na dłużej, a nie tylko do czasu aż będzie mógł sciągnąć gre. Uwage użytkowników i graczy mogą też zwrócić turnieje, rankingi itd. Jeden już jest, CTR Relic, w którym uczestniczymy ja, Pierce i Blaevy. Co prawda lista chętnych narazie nie powala, ale to być może dlatego, że sam ranking jest zbyt schowany, przydałby sie oddzielny dział dla turniejów, wtedy może ludzie zaczęli by to widzieć, szczególnie jakby się zaczęli rozglądać przez chęć napisania paru postów chociażby dla dostępu do różnych działów. Wtedy można by też zrobić odpowiednie rangi dla zwyciezców różnych turniejów, przypuśćmy `Crash Tournament Champion`, ranga utrzymywała by się do czasu kolejnego turnieju, które mogłby by być grane regularnie, co jakiś czas.
Kolejnym pomysłem, tutaj ukłon w strone Pierce, który to najpierw na to wpadł, można by współpracować z forum psxpower.info, tam jest kilku aktywnych ludzi, a ich forum tymaczosowo ma problemy techniczne. Myślę, że po zawarciu `sojuszu` z taką stroną i zaczęcia współpracowania można wiele uzyskać, ponieważ oni mają aktywnych ludzi, a my mamy świetne forum.
Także jest jeszcze sprawa którą poruszam w intencji Blaevy'ego. On, a także w sumie i ja uważamy, że trzeba by też pomyśleć o rozważniejszym rozdawaniu rang, np Uplinkerom. Wiem, że sam skorzystałem na dość łatwych sposobach dostania rangi, jednak muszę powiedzieć, że czasami trzeba by było się nad tym zastanowić. Nie chcę tutaj nikogo krytykować, jednak użytkownik o nicku niejakim `skate`, dostał Uplinkera, co prawda warunkowego, ale jednak w sumie mógł go równie dobrze nie dostać. Nie kodował linków, nie dodawał opisów obrazków, itd. Dziś zauważyliśmy kolejny błąd, w temacie Crash Team Racing, dodał linka do Crash Bash, a po zwróceniu uwagi, dodał poprawnego linka, jednak znowu go nie zakodował. Jego pisownia zdań także troche zostawia do życzenia, ale to już pominę.
Chyba trzeba coś z tym zrobić, bo mimo ostatnich upomnień, Skate dalej nic sie nie nauczył ;)
Na tym chyba kończe pisanie, jeżeli coś mi przyjdzie do głowy jeszcze to dopisze.
Chciałbym teraz uzyskać waszą opinie na cały ten temat :)

P.S. Tak swoją drogą tym pięknym postem dobiłem do liczby wiadomości 100 :)
Życze sobie z tej okazji jeszcze 10 000 postów z wami ^^

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Jestem absolutnie za.
Gicha7 wspomniał o wszystkich istotnych sytuacjach i celach.
Z całym szacunkiem do użytkownika "Skate", ale IMO on śmieci nasze działy z downloadem
Ale ja też poczekam na inne opinie.

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

To dobrze, jeden już jest za mną.
Tylko czemu mam przeczucie, że na tej jednej opinii temat sie zamknie ^^
Znając życie troche będzie trzeba sobie poczekać na odzew, ale co tam..poczekam :)

Awatar użytkownika
sosna123
-#
Posty: 182
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 21:35

Post autor: sosna123 »

jestem za i mam propozycje że po okreslonych kilku dniach po rejestracji można dopiero sciągac gry :mrgreen:
masz pytanie nie krępuj się pisz ;)

psx,ps2 forever

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

sosna123 pisze:jestem za i mam propozycje że po okreslonych kilku dniach po rejestracji można dopiero sciągac gry :mrgreen:
Hmm...pomysł taki sobie, bo user, może poczekać kilka dni, pościągać i w końcu wyjść, lepiej by dział download był dostępny po przekroczeniu jakiejś liczby postów, ale to tylko moja propozycja

Awatar użytkownika
sosna123
-#
Posty: 182
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 21:35

Post autor: sosna123 »

Blaevy pisze: Hmm...pomysł taki sobie, bo user, może poczekać kilka dni, pościągać i w końcu wyjść, lepiej by dział download był dostępny po przekroczeniu jakiejś liczby postów, ale to tylko moja propozycja
Ale jeślii po określoncyh postach to ludzie będą spamować i będzie bałagan na forum
masz pytanie nie krępuj się pisz ;)

psx,ps2 forever

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Możliwe, ale jeśli przyjmiemy twoją opcje to ona i tak nic nie zmieni, ludzie trochę poczekają i dalej będą ściagali
Hmmm...trzeba coś wymysleć
Obrazek

Awatar użytkownika
skate432
-#
Posty: 82
Rejestracja: pt 25 wrz, 2009 13:29
Lokalizacja: Czerna
Kontakt:

Post autor: skate432 »

Blaevy ściąga ode mnie gry a pisze takie rzeczy o mnie
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.Jeżeli należysz do tych 11%, wlep to do podpisu

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Pfff...Mam własne Up'y gier, więc poco mam od ciebie ściągać, zresztą jak już to nie od ciebie, tylko od stronki którą, znalazłeś w minutę.Zresztą tego Crasha to ściągłem z innego źródła i jest GIT.

"Skate432" z całym szacunkiem, ale przyłoż się troche do wpisów, popraw zawsze ortografię, używaj komend typu Code albo IMG, a może zmienie zdanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
sosna123
-#
Posty: 182
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 21:35

Post autor: sosna123 »

Po pierwsze te linki nie są twojego uploadu
Po drugie robiłeś tyle błędów że nie powinno się ciebie przyjąć jako uplinkera nawet na okres próbny ale to moje zdanie
masz pytanie nie krępuj się pisz ;)

psx,ps2 forever

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Można "wymusić" pisanie od userów - może będzie mniej zaglądających ale na jedno wyjdzie, bo i tak "pasożyty" nie udzielają się nic. Już wspominałem o tym - wykorzystanie wirtualnych pieniędzy - każdy temat, który nas interesuje trzeba wykupić, za wirtualne pieniądze (np. jak Blaevy ma prawie 500$). Każdy temat kosztował by np. 10$ lub i więcej. A wiadomo - żeby dostać pieniądze trzeba pisać (rozwijanie się forum) albo wpłacić pieniądze (forum zarabia :) )
Sojusz był by dobrym pomysłem, ale naprawde, to co skate zrobił, to troche przegięcie w żadnym wypadku nie powinien mieć rangi Uplinker. On to zrobił dla działu VIP. Dodam, że ten brak kodowania to nic, skoro on dał download soundtracków z gier xO

Jak dla mnie wykorzystanie wirtualnych pieniędzy to jeden z najlepszych pomysłów

Aha i powiedzcie mi gdzie można ściągnąć to Moto Racer z linków skate, bo chyba ślepy jestem.
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Zohan masz racje ! Od czego są wirtualne pieniądze :mrgreen:
Ale userzy z rangami też by musieli płacić za te tematy ? Bo moim zdaniem większośc użytkowników z rangami udziela się na forum i można mieć do nich zaufanie (są wyjątki).Tymbardziej Uplinkerzy i Uploaderzy, którzy tylko chcą pomóc.


Musisz naciśnąć "Click here to download this file !"
Obrazek

bogiel
-#
Posty: 14
Rejestracja: ndz 06 gru, 2009 15:24

Post autor: bogiel »

ja nowy nie bylem aktywny to tera bede :P :D

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

No userzy z rangami to nie, uplinkerzy wrzucają linki, więc z kupowania tematów nic im nie przyjdzie, uploaderom to samo, a VIPy zapłaciły, więc..
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Na razie mamy... powiedzmy niewiele do zaoferowania. Jeśli chodzi o próbę współpracy z psxpower podejrzewam że skończyło by się na tym że oni mają userów i x ka postów a my mamy warez zamiast forum, w związku z czym kooperacja nie leży im na ręce. Bo tak to niestety wygląda.

Nie wiem czy zmuszenie do pisania jest konieczne. Przy ograniczeniach na pewno spora grupa pijawek pójdzie w swoją stronę, ale to wiąże ze sobą np. ilość wyszukań w google. Może pozycja w google nie jest rewelacyjna, ale przy mniejszej licznie odwiedzających szansa iż któryś z nich przyszedł za pomocą wyszukiwarki spadnie. Dlatego można skłonić się ku "zachęceniu" do udzielania się. I tu pojawia się pytanie czy jest szansa na wprowadzenie bardziej zaawansowanych zmian jakie co jakiś czas padają w wątku Pomysły przyszłości Świata PSX. Jak wątek zakończy się jak każdy inny, czyli na słowie, to mogę powiedzieć że tylko marnujemy swój czas... po raz kolejny.

Jesteś nowym userem, wbijasz na forum. Zauważasz wątek w którym można się zatrzymać, topici żywej dyskusji? Nie bardzo, choć istnieje kilka dobrych niezauważanych tematów. Michael69 odwala kawał roboty dodając dobrej jakości solucje, jest też kilka interesujących poradników.
Obrazek

ODPOWIEDZ