Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

ISTNIENIE FORUM

wszystko co dotyczy tego forum

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

ISTNIENIE FORUM

Post autor: LukasTe »

Już od dłuższego czasu borykamy się z problemami technicznymi i te niestety musimy przedłożyć nad treść, reklame itd. Szukam różnych rozwiązań by móc zapewnić jak najdłuższe istnienie bez przerw. Nie chcemy przecież by napisanie tylu postów i to co tu stworzyliśmy leżało i się kurzyło jako kopia w jednym pliku na moim komputerze. Byłbym strasznym egoistą :)

Wiele razy pisalem po krótce w jakiej sytuacji jesteśmy ale przypomne ponownie. Serwer aktualnie jest bardzo dobry za niską cenę. Właściwie płacimy tylko za domenę, a serwer jest gratis (okazja której teraz nie dostaniemy). Posiadam u tego operatora (ovh) nie tylko ten serwer i nie tylko tę domenę i naprawdę nie mam nic do zarzucenia, a korzystam z ich usług już kilka lat. Jednak w przypadku tak dużego forum jakim jest ŚwiatPSX baza danych mysql oferowana w cenie domeny w gratisowym serwerze charakteryzuje się małą pojemnością (25 MB) i nie zmieścimy się w tym rozmiarze przez kolejny rok.. kilka miesięcy i koniec. Dlatego też roczny koszt 54,90 to za malo. Pozostając tu gdzie jesteśmy i zwiększając jedynie rozmiar bazy danych musimy dopłacić rocznie 300zł.

Mamy czas do 18.06 ale mimo niemal 11 tysięcy zarejestrowanych wątpie w taką mobilizację finansową ;) Dlatego rozglądam się już od dłuższego czasu za alternatywą. Testuje serwer innego operatora i jestem bardzo zadowolony. Dostaniemy baze danych 500 MB i 10 GB na pliki. To da nam swobodę ale wymaga przeprowadzki forum i zmiany rejestratora domeny. Zostało mało czasu ale być moze uda się to wszystko zorganizować nie powodując przerwy w funkcjonowaniu. Koszt tej alternatywy to około 130 zł rocznie, o wiele mniej, a zapowiada się jeszcze lepiej. Wygląda to dosyć rozsądnie i być może na początek nie będe potrzebował takiej kwoty. Wszystko zależy od tego jak ja to wszystko rozwiąże i jak wykorzystam to co już posiadam wykupione.

To tak aby przybliżyć sprawy istnienia i poddać ogólnej ocenie. Temat istnieje po to by zwrocić się do wszystkich korzystających z forum o wsparcie finansowe w miarę swoich możliwości. Naprawdę warto. Uporamy się z tym problemy i możemy działać dalej. Obiecuję po raz kolejny poprawę swojej działalności ;)

Jakie by nie było rozwiązanie, środków pieniężnych mamy za mało. Dziękuje za każdy grosz.

Gdyby ktoś chciał bliżej poznać sytuację techniczną, warunki operatorów, kwestie domeny itd., to zapraszam do kontaktu PW lub na GADU. Być może wtedy ktoś się nad nami zlituje i okaże nieco pomocy. Czekam również na propozycję rozwiązań.

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Wysłałem SMS 5 zł + VAT :)
Musze zacząć oszczędzać kase na telefonie :P
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Don Vito
-#
Posty: 10
Rejestracja: pn 11 sty, 2010 12:32
Kontakt:

Post autor: Don Vito »

LukasTe, Rozwiązaniem tego problemu mogła by być migracja na najnowsze Phpbb3 baza wtedy jest o wiele lżejsza jednak może być z tym problem ze względu na ilość treści na forum oraz wgrane modyfikacje.

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Udało mi się zmniejszyć bazę danych do 15 MB co oznacza, że prawdopodbnie możemy na tym serwerz wytrzymać kolejny rok. To dobra nowina ale nadal nie wiem jaką podjąć decyzję. Zastanowię się jeszcze ale już nie mamy się co martwić, że przestaniemy istnieć ;) :hurra:

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Bardzo dobra nowina, że strona przeżyła :)

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Nie przewidziałem takiego ruchu :oops:
Niedługo wynosimy się na inny juz gotowy serwer, możliwa przerwa do 24h w działaniu forum ale postaram się by trwało to krócej.
Aktualny już ledwo daje rade :)

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Kto by się spodziewał, że tak szybko zajdzie zmiana serwa? Chyba nikt, szczególnie, że są wakacje i na stronie w takich chwilach nie powinno być takiego tłumu (wyjazdy itp) więc strona na obecnym serwie powinna starczyć na jakiś czas. Jednak bardzo miłe zaskoczenie, bo ludziska są i nie próżnują tylko cały czas działają, co bardzo cieszy, ale dzięki wam strona już nie wyrabia i się zapełniła ;) Czas na zmiany, LukasTe z niecierpliwością czekam :-D

Awatar użytkownika
OldShatterhand
-#
Posty: 231
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 11:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: OldShatterhand »

LukasTe, darzę Cię dużym szacunkiem że tak starasz się i dbasz o tą stronę co na pewno łatwe nie jest. Mam nadzieję że wszystko da radę jak należy bo bez tej strony pewnie bym już nie grał na Playu tak często
Ocalić od zapomnienia PSX

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

brawa dal Lukasa za zaangażowanie. :-) Ja bym miał jeszcze propozycje, żeby zrobic jakiś osobny serv plików dla świata psx po to aby nie odsyłac rs. Wiem że było to juz gdzieś poruszane na forum ale w razie czego macie moje poparcie hehe :lol:
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Jutro, najprawdopodbniej w nocy będziemy się przeprowadzać :) Nareszcie :hurra:
Koszty zmiany serwera/przenosin to 30 zł, które pozwole sobie zaczerpnąć z naszego skarbca :-)
Nowy serwer = nowe możliwości i brak obaw o jutro ;)

[edit]
Udało się i to nawet bez przerwy w działaniu forum. Jednak nie obyło się bez widocznych kłopotów dla wszystkich. Wszystko wraca do normy, działa lista, galeria, sklep. W liście jeszcze wyszukiwarka w pełni nie działa.

Co najważniejsze i na co liczyłem to to, że pozbędziemy sie w końcu błędów które pojawiały się co jakiś czas podczas użytkowania forum. Do tej pory nie zauważyłem już tych problemów ale proszę zgłaszać wszelkie kwestie tego dotycząceo bo ryzyko takie istnieje.

I co tu więcej... cieszmy się z nowego miejsca w Internecie bo naprawdę jest z czego :) Serwer jest opłacony na rok, dostaje od tej firmy kody promocyjne i dzięki temu zminimalizowaliśmy koszty. Dziękuje wszystkim którzy pomagali i tym którym zależy by forum istniało.

ODPOWIEDZ