Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

PS2 FAT DYSK

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

sebek84
-#
Posty: 2
Rejestracja: sob 24 sty, 2015 19:55

PS2 FAT DYSK

Post autor: sebek84 »

Witam!
1.Czy PlayStation 2 obsługuje dysk SATA? Gdzieś czytałem że ponoć tak.
2.Czy działałby dysk przez to o to cudo:

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/adapter-karta-pcmcia-sata-2-port-gembird-i5436341252.html
3.Zdjęcie jest tylko pokazane od strony wejść SATA ale ponoć z drugiej strony jest PCMCIA (Ponoć gniazdo rozszerzeń w PS2 FAT to jest właśnie PCMCIA).
Dziękuje za odpowiedź ;)

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

1) obsługuje
2) NIE TO NIE TA PRZEJSCIOWKA. Musisz po pierwsze kupic NETWORK ADAPTER do ps2 ktory ma 3 złączki jedna łączy sie z ps2 i to sonowski wtyk a dwa pozostale to zlacza IDE i MOLEX

NETWORK ADAPTER PS2

Obrazek

konwerter SATA NA IDE

Obrazek

Network adapter - odradzam kupowanie zamiennikow a zwlaszcza ktore maja od razu porty sata, czesto nie działaja, zalecane jest kupic oryginalny (slowa dweloperow roznych softow do ps2)
Same przejsciowki SATA na IDE daja rade ale wiekszosc nie pasuje przez swoja budowe i ciezko wsadzic do konsoli.
NAJLEPSZE ROZWIAZANIE? kupic dysk ze zlaczami IDE ale tez trzeba uwazac na rozstaw zlaczy. (widac ze ten adapter co podalem jako przyklad nie bedzie pasowal z NA) Ogolnie nie kazdy dysk IDE podlaczysz do NA a co lepsze nawet jak podlaczysz to nie kazdy dysk dziala z softem ps2. tak wiec ogolnie to ciezka sprawa. Ja mam dysk IDE MAXTOR 250gb i dziala bez problemu z moim ps2 i NA.
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

sebek84
-#
Posty: 2
Rejestracja: sob 24 sty, 2015 19:55

Post autor: sebek84 »

Arkl1t3 pisze:1) obsługuje
2) NIE TO NIE TA PRZEJSCIOWKA. Musisz po pierwsze kupic NETWORK ADAPTER do ps2 ktory ma 3 złączki jedna łączy sie z ps2 i to sonowski wtyk a dwa pozostale to zlacza IDE i MOLEX

NETWORK ADAPTER PS2

Obrazek

konwerter SATA NA IDE

Obrazek

Network adapter - odradzam kupowanie zamiennikow a zwlaszcza ktore maja od razu porty sata, czesto nie działaja, zalecane jest kupic oryginalny (slowa dweloperow roznych softow do ps2)
Same przejsciowki SATA na IDE daja rade ale wiekszosc nie pasuje przez swoja budowe i ciezko wsadzic do konsoli.
NAJLEPSZE ROZWIAZANIE? kupic dysk ze zlaczami IDE ale tez trzeba uwazac na rozstaw zlaczy. (widac ze ten adapter co podalem jako przyklad nie bedzie pasowal z NA) Ogolnie nie kazdy dysk IDE podlaczysz do NA a co lepsze nawet jak podlaczysz to nie kazdy dysk dziala z softem ps2. tak wiec ogolnie to ciezka sprawa. Ja mam dysk IDE MAXTOR 250gb i dziala bez problemu z moim ps2 i NA.
Tak tylko nie uśmiecha mi się wydawać 100zł na network adaptor dlatego szukam sposobu na obejście tego wszystkiego.Słyszałem że mogę podłączyć sata przez przejściówkę Sata na USB tylko także słyszałem że raczej słabo się gra bo ps2 ma swój rodzaj portu usb bodajże 1.1 :P

Stonka
-#
Posty: 2
Rejestracja: sob 30 sty, 2016 19:23

Post autor: Stonka »

Arkl1t3 pisze:1) obsługuje
2) NIE TO NIE TA PRZEJSCIOWKA. Musisz po pierwsze kupic NETWORK ADAPTER do ps2 ktory ma 3 złączki jedna łączy sie z ps2 i to sonowski wtyk a dwa pozostale to zlacza IDE i MOLEX

NETWORK ADAPTER PS2

Obrazek

konwerter SATA NA IDE

Obrazek

Network adapter - odradzam kupowanie zamiennikow a zwlaszcza ktore maja od razu porty sata, czesto nie działaja, zalecane jest kupic oryginalny (slowa dweloperow roznych softow do ps2)
Same przejsciowki SATA na IDE daja rade ale wiekszosc nie pasuje przez swoja budowe i ciezko wsadzic do konsoli.
NAJLEPSZE ROZWIAZANIE? kupic dysk ze zlaczami IDE ale tez trzeba uwazac na rozstaw zlaczy. (widac ze ten adapter co podalem jako przyklad nie bedzie pasowal z NA) Ogolnie nie kazdy dysk IDE podlaczysz do NA a co lepsze nawet jak podlaczysz to nie kazdy dysk dziala z softem ps2. tak wiec ogolnie to ciezka sprawa. Ja mam dysk IDE MAXTOR 250gb i dziala bez problemu z moim ps2 i NA.
Wszystko ładnie, tylko gdzie taką przejściówkę można dostać? Sam posiadam NA pod ide. Do adaptera podpięty 40gb Seagate ale ten się kruszy (wyeksploatowany przez pc). Przeglądałem allegro ale bez efektu.. Być może przeoczyłem takową.

ODPOWIEDZ