Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Problem z konsolą PSTwo

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

razor6017
-#
Posty: 2
Rejestracja: pn 23 paź, 2017 18:36

Problem z konsolą PSTwo

Post autor: razor6017 »

Cześć.
Witam wszystkich tutaj serdecznie. Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem konsoli PSTwo (tak, wersja slim). Mam świadomość, że opisany przeze mnie problem być może pojawił się już X razy na tym forum, jednak jestem bardzo leniwym, acz bardzo pojętnym człowiekiem. Chcę prosić was o wprowadzenie mnie w arkana PS2, mcboot i jego konfiguracji, jakkolwiek funkcji w nim zawartych.

Kupiłem działającą konsolę za 100zł z drugiej ręki. No, z drugiej ręki to niestety nie dosłowne stwierdzenie sytuacji. Dość powiedzieć, że używane PS2, bo niestety już produkcji zostało wycofane. Otóż konsola posiada Free MCBoot i jest przerobiona przez chip. Po uruchomieniu konsoli mam dwie STANDARDOWE pozycje występujące, z tego co już wiem, w każdej konsoli:
"Browse" i "System Configuration". Trzecia pozycja to "Konfigurator Free MCBoot", po uruchomieniu którego pojawia się szare menu konfiguracyjne. Od razu informuję, że jestem TOTALNIE zielony jeśli chodzi o kopiowanie czegokolwiek z i na konsolę. Próbując uruchomić grę z USB - "próbnie", że tak powiem, zorientowałem się, że nie mam na konsoli połowy plików, które powinienem chyba mieć. Koniec końców wróćmy do tematu.

Z tego co widzę w menu "Configure OSDSYS options..." mam "zbindowane ponad 30 pozycji, gdzie każda przy ścieżce dostępu ma n początku "mc?:/"... Jestem informatykiem, wiem więc co to oznacza konsola nie jest w stanie znaleźć pliku źródłowego. Podążając za ścieżkami odkryłem, że pewnych folderów nie ma na karcie...

Podobnie ma się sprawa z resztą zbindowanych pozycji... kolo pewnie niechcący skasował foldery na karcie i wszystko poszło się j**ać... no nic... pomoże ktoś?

Konsola mi nie czyta pendrive'a a mam 32GB i sformatowanego na FAT32.

razor6017
-#
Posty: 2
Rejestracja: pn 23 paź, 2017 18:36

Post autor: razor6017 »

No nic, odpaliłem z pendrive'a instalację FMCB, żeby przywrócić FMCB do stanu fabrycznego... niestety, po sformatowaniu karty i uruchomieniu instalacji wyrzuciło mi brak BOOT.ELF w folderze INSTALL, anulowałem instalację i zrestartowałem konsolę. Wróciłem do punktu wyjścia. :-? Konsola jest schipowana, więc to już chyba jakieś ułatwienie. Pytanie jak wgrać ponownie FMCB na kartę :D

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Jak masz przerobioną konsolę, to instalacja FCMB nie jest żadnym problemem. :)

=> http://strefapsx.pl/forum/ps2-konsola/f ... la-laikow/
hasło do moich uploadów: 1234

ODPOWIEDZ