Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Jak podłączyć monitor(plazma) do ps2

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Szyfer
-#
Posty: 26
Rejestracja: pt 10 lip, 2009 16:44

Jak podłączyć monitor(plazma) do ps2

Post autor: Szyfer »

Witajcie!
Mam pytanie, a konkretnie jak podłączyć monitor plazmowy do ps2, może ktoś mi przesłać odpowiedni link do tego kabla na allegro?
Z góry dzięki. Pozdrawiam 8-)

Awatar użytkownika
Hudy
-#
Posty: 247
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 01:02
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Hudy »

Jaki masz problem w podłączeniu ????
Napisz coś więcej a na pewno pomogę..

Aha no i podaj model monitorka :)

Awatar użytkownika
Szyfer
-#
Posty: 26
Rejestracja: pt 10 lip, 2009 16:44

Post autor: Szyfer »

chodzi mi o to jaki kabel kupić
monitor jest zwyczajny ale przystosowany pod pc
ma takie wejście jak w nowych kartach graficznych ;p
ale nie hd :-P
Czy wiesz że 90% idiotów czyta ten post z ręką na myszce? Nie ściągaj jej, już za późno...

Awatar użytkownika
Hudy
-#
Posty: 247
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 01:02
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Hudy »

Nie ma takiego czegoś jak kabel :(

Monitor to całkiem inna bajka musiał byś kupić jakiś konwerter obrazu.

Awatar użytkownika
Szyfer
-#
Posty: 26
Rejestracja: pt 10 lip, 2009 16:44

Post autor: Szyfer »

Skoro tak to jaki?
Wiem że PS3, X360 i Wii można podłączyć pod monitor.
Ale nie wiem jak z PS2
Możesz podać mi link do tego konwertera na allegro
Czy wiesz że 90% idiotów czyta ten post z ręką na myszce? Nie ściągaj jej, już za późno...

Awatar użytkownika
sosna123
-#
Posty: 182
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 21:35

Post autor: sosna123 »

czytałem na jakimś forum że można podłąćzyć do monitora ps2 kablem ale i widziałem nawet an allegro kosztuje koło 200zł więć raczej lepiej sobie pograć na tv ale jak coś to podam ci linka to na allegro
masz pytanie nie krępuj się pisz ;)

psx,ps2 forever

wepsteros
-#
Posty: 1
Rejestracja: pt 22 sie, 2008 09:08

Post autor: wepsteros »

Urządzenie za pomocą którego podłączysz swoją konsole do monitora nazywa się VGA BOX (lub pochodne tej nazwy). Na Allegro w dziale PS2 znalazłem tylko jeden LINK. Ogólnie poszukaj czegoś podobnego.

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

Wtrącę bo co prawda nie wiem z jakich pobudek chcesz go podłączyć po ten monitor plazmowy, aby zejść komuś z telewizora (bratu, mamie, żonie :) )to ok, jednak mam cierpiące przeczucie że chcesz przez to podłączenie uzyskać lepszą jakość obrazu i tu cię muszę ostrzec za nim wydasz kasę, abyś:

wiadomość z DCRINFO:

PS2

Gniazda i kable:

* "Co to jest SCART?"
Z francuskiego "Syndicat des Constructeurs d'Appareils Radiorécepteurs et Téléviseurs" (Stowarzyszenie Producentów Odbiorników Radiowych i Telewizyjnych) zwane także Peritel lub Euro. Jest to złącze, które łączy konsolę z telewizorem kablem composite.


* "Co to jest kabel RGB?"
Podobnie jak "eurozłącze" (SCART), służy do połączenia konsoli z telewizorem - oferuje za to znacznie lepszą jakość obrazu niż standardowy kabel.


* "Czy mogę podłączyć PS2 do monitora?"
Można poprzez kartę TV w komputerze, poprzez urządzenie VGABox lub przejściówkę na VGA (z tym, że gra musi wspierać tryb progresywny, czyli brak przeplotu obrazu lub taki tryb musi być wymuszony przez modchip). W pierwszym przypadku jakość jest tragiczna (rozmycie obrazu), w drugim i trzecim dają się we znaki "zęby".

* "Czy mogę podłączyć PS2 do telewizora plazmowego lub LCD?"
Tak, efekt będzie porażający i to niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu. Obraz na takim TV jest nienaturalnie rozciągnięty, rozmyty ze względu na upscalling. Ewentualnie można się wspomóc programami Xploder HDTV lub GS Mode Selector. Nic jednak nie zastąpi dobrego telewizora CRT.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
Hudy
-#
Posty: 247
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 01:02
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Hudy »

Co za bzdura -->

"Czy mogę podłączyć PS2 do telewizora plazmowego lub LCD?
Tak, efekt będzie porażający i to niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu. Obraz na takim TV jest nienaturalnie rozciągnięty.."

Przecież to głupota.

Obecnie posiadam Panasonica Viere (42') i kiedy włączę PSX obraz wcale nie jest rozmyty ani zniekształcony.
Jest wręcz odwrotnie a na dodatek poprawiona jest dynamika obrazu.
Więc jeżeli obraz jest dobry na PSX to zapewniam będzie lepszy na PS2.

Mam 3xPSX,Gamecuba,Nintendo 64 i PS3 i nie powiem że obraz jest zły.
Naprawdę jeżeli inwestujesz w dobry telewizor na pewno będziesz miał dobry obraz.

Co do reszty się zgadzam :)

glow
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010 10:57

Post autor: glow »

chce podpiąc moje psx pod monitor i zastanawiam sie jak by to wykonbinowac wiele juz czytalem na ten temat ale zanim zaczne dzialac chce znalezc inne rozwiazania najtansze i najlepsze :)

Awatar użytkownika
Hudy
-#
Posty: 247
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 01:02
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Hudy »

W Biedronce jest jakiś konwerter obrazu chyba coś około 100 zł ;P

Albo kupisz sobie dobry monitor np:z TV ,tam są takie wejścia i bez problemu podłączysz PSX czy PS2.

Monitor taki to koszt około 600zł ~ 1300 zł.

Im droższy tym lepszy wiadomka ,ale te tańsze nawet nawet.

Albo.. jest jeszcze inne wyjście można to zrobić poprzez kartę telewizyjną pod PC.

No ale wtedy trzeba mieć też komputer włączony. :(

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

hu6y pisze:Co za bzdura -->

"Czy mogę podłączyć PS2 do telewizora plazmowego lub LCD?
Tak, efekt będzie porażający i to niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu. Obraz na takim TV jest nienaturalnie rozciągnięty.."

Przecież to głupota.

Obecnie posiadam Panasonica Viere (42') i kiedy włączę PSX obraz wcale nie jest rozmyty ani zniekształcony.
Jest wręcz odwrotnie a na dodatek poprawiona jest dynamika obrazu.
Więc jeżeli obraz jest dobry na PSX to zapewniam będzie lepszy na PS2.

Mam 3xPSX,Gamecuba,Nintendo 64 i PS3 i nie powiem że obraz jest zły.
Naprawdę jeżeli inwestujesz w dobry telewizor na pewno będziesz miał dobry obraz.

Co do reszty się zgadzam :)
ale o czym ty piszesz?
piszesz o podłączeniu PS2 poprzez scard lub rgb pod plazmę i tu jest wszystko jasne i będzie ok.(tylko mija się z celem wykorzystania plazmy/lcd bo nadal działanie jest jak w zwykłym TV czyli 576p/

jednak ten punkt mówi o podłączeniu do plazmy lub LCD pod wysoką rozdzielczość.
...Ewentualnie można się wspomóc programami Xploder HDTV lub GS Mode Selector...

A poniżej o:

Xploder HDTV Player PS2
Wykorzystuje: component cable

Oto najnowszy a jednocześnie unikatowy system, pozwalający cieszyć się grafiką wysokiej rozdzielczości w każdej grze z PlayStation 2! To niesamowite ale prawdziwe! Uruchom program i wybierz jedną z rozdzielczości HD (576p, 720p lub 1080i), tryb progressive scan (480p) lub jeden z trybów VGA , następnie włóż płytę z grą i zobacz ją w nowym wymierze! Koniec z ziarnistością gier na telewizorach LCD, koniec z grafiką niskiej rozdzielczości! To naprawdę działa!

W komplecie sprzedawany jest również kabel component, który znajduje się w pudełku z programem.


Kilka najważniejszych pytań i odpowiedzi dotyczących tego produktu:


Czy Xploder HDTV zmienia kod gry, umożliwiając tym samym uzyskanie trybów wysokiej rozdzielczości?

Nie, kod gier zostaje nie zmieniony. Xploder włącza tryb Progressive Scan, dzięki czemu na ekranie kineskopowym wyświetla 512 linii.

Czy Xploder HDTV wymaga jakiegoś dodatkowego osprzętu?

Nie, Xploder jest tylko programem, który odblokowuje dostęp do trybów wysokiej rozdzielczości na konsoli PlayStation 2. W pudełku, oprócz płyty z programem znajduje się również wysokiej klasy kabel Component, dzięki któremu można uzyskać tryby HD.

Czy Xploder spowalnia gry?

Gry są renderowane w oryginalnej rozdzielczości, w związku z czym działają tak samo.

Przecież PlayStation 2 nie jest przystosowana do generowania rozdzielczości 720p i 1080i !!!

W przeciwieństwie do obiegowych opinii, PlayStation 2 potrafi generować rozdzielczości 480p, 576p, 720p, 1080i. Dodatkowo konsola obsługuje również następujące tryby VGA (w specjalny kabelek służący do podłączenia konsoli do
monitora należy zaopatrzyć się oddzielnie):

- 640 x 480 (60,72, 75, 85hz)
- 800 x 600 (56, 60, 72, 75,85hz)
- 1024 x 768 (60, 70, 75, 85hz)
- 1280 x 1024 (60, 75hz)

Czy gry zostaną zniekształcone?

Optymalnym trybem dla gier w systemie PAL jest tryb 576p. W przypadku wyższych rozdzielczości niektóre gry mogą trochę odbiegać od ich zamierzonego wyglądu.


Czy gry muszą posiadać tryb HD?

Nie, nie muszą takiego posiadać.

Czy Xploder HDTV działa ze wszystkimi grami?

Producent programu przetestował setki dostępnych gier z bogatej biblioteki i nie zauważył aby jaka kolwiek gra miała problemy ze współpracą z Xploderem HDTV, aczkolwiek zawsze istnieje ryzyko, że jakiś jeden tytuł nie będzie działał.
Na czerwono zaznaczyłem Ci o tym problemie tylko musisz brać poprawkę że jest to z "reklamówki" producenta w/w programu, tak więc trochę "rozmydlił" ten problem, zresztą nie tylko w tym punkcie.
pozdro.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

FRUNEK1
-#
Posty: 33
Rejestracja: pn 14 gru, 2009 15:58
Kontakt:

Post autor: FRUNEK1 »


Awatar użytkownika
Hudy
-#
Posty: 247
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 01:02
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Hudy »

Eee ale ja właśnie napisałem że nie trzeba się wspomagać niczym a wygląda i tak dobrze.

Na dużym TV bez użycia żadnych "wspomagaczy" obraz naprawdę dobrze się prezentuje a nie jak napisałeś.

Tylko o to mi chodziło i git :)

Aha i punkt nie mówi o podłączeniu wysoką rozdzielczością ,bo to stwierdzenie Ewentualnie to propozycja a punkt jest o podłączeniu zwykłym kablem Ps2 do TV LCD lub Plasma.

No dobra więcej się nie wypowiadam.

Awatar użytkownika
kondzio8888
-#
Posty: 12
Rejestracja: ndz 17 sty, 2010 18:12

PS2

Post autor: kondzio8888 »

Możesz podłączyć monitor pod konsole Play Station 2 kablem digital out jak popatrzysz na tył konsoli to znajdziesz złącze jednakże ten kabel kosztuje 200 zł!
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.Jeżeli należysz do tych 11%, wlep to do podpisu

ODPOWIEDZ