Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, Sklep GO-TO-THE-SHOP !Super Zakupy!

PS2 nie czyta płyt...

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Van Hentai
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 28 sie, 2010 19:22

PS2 nie czyta płyt...

Post autor: Van Hentai »

Witam, mam ps2 slim scph-75004. Używam mcboota, kiedy odpalam konsolkę to laser miga tylko na sekundę i gaśnie a napęd się nie kręci... w browse ja dam konsoli sygnał że wkładam płytę (podnosząc i kładąc blokadę nad włącznikimem) to laser miga na sekundę i pirzez sekundę pisze reading disc. jak próbowałem kręcić napędem ręcznie, to zaskakiwał i zaczynał się wolno kręcić, laser świecił się, jednak po chwili pisało disc could not be read... czasami napęd próbował też poruszać płytę, ale nie miał na to siły, znaczy obracała się po milimetrze. Czy jest jakiś sposób by to naprawić, a jeśli nie ma to co muszę wymienic? laser, napęd, czy co? :((

Awatar użytkownika
snakeshake
-#
Posty: 191
Rejestracja: pt 09 kwie, 2010 00:02
Lokalizacja: Nie wiem.
Kontakt:

Post autor: snakeshake »

Może utknęło coś w napędzie np: ziarenko piasku ?

Van Hentai
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 28 sie, 2010 19:22

Post autor: Van Hentai »

rozebrałem i przedmuchałem silniczek od napędu, ale dalej jest to samo XP zresztą tu chodzi chyba o to że ten silnik nie wytwarza pola, bo przecież ręką kręci się luźno... To się popsuło dawno, nie pamiętam dokładnie co robiłem, ale chyba eksperymentowałem z odpalaniem gier z psxa i możliwe że napęd był przytrzymywane ręcznie... co mogło pójść?

Awatar użytkownika
kapcior7
-#
Posty: 388
Rejestracja: pn 09 lut, 2009 07:02
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: kapcior7 »

moze silniczek ci poszedł ja tam mialem w psx ze nie chodził a sie swiecil i sie okazalo ze maly silniczek sie popsuł ;)

Van Hentai
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 28 sie, 2010 19:22

Post autor: Van Hentai »

tak, ostatnio go benzyną wyczyściłem nawet, nic z tego ni będzie, tym bardziej że czarny plastik poszedł XP zamówię nowy silniczek i się zobaczy...

Awatar użytkownika
kubos123
-#
Posty: 47
Rejestracja: sob 18 wrz, 2010 12:16
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: kubos123 »

A może to jest wina laseru kto wie?

Van Hentai
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 28 sie, 2010 19:22

Post autor: Van Hentai »

Hej, wznawiam temat :) Otóż kupiłem silniczek na allegro, podłączyłem... I laser zachowuje się tak samo jak przedtem :( Co może być z nim nie tak? O d razu mówię że nie znam nikogo kto by miał slima... Więc nie mogę sprawdzić na innym laserze. Posiadam miernik napięcia, więc jak ktoś by mnie pokierował to mógł bym sprawdzić czy coś się nie spaliło^^ Z góry dzięki :)

xzer0

Post autor: xzer0 »

Idź lepiej do serwisu. Nie kombinuj bo możesz powoli żegnać się z konsolką jak coś spaprzesz.

Van Hentai
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 28 sie, 2010 19:22

Post autor: Van Hentai »

A ile taka wizyta w serwisie kosztuje? :( Kupiłem nowy laser, ale chyba źle zdjąłem tą całą zworkę... Tzn. Odpadła od niej ta środkowa część (jak są 3 blaszki tworzące koło podzielone na 3 części, to ta środkowa odpadła.. Z tego co widzę to ona i tak jest ślepym zaułkiem... No ale poruszałem tam troszkę, i próbowałem regulować DVD.. No i wtedy zaczęło czytać. Tylko... TEraz czyta płyty CD, a DVD raz czytał, ale się zawieszało, ni wczytywało połowy obiektów w większych grach... Jak to ustrojstwo wyregulować? To nie ma żadnej "blokady" jak w oryginalnym laserze, więc można kręcić w kółko.. I mam wrażenie że zasięg pomiędzy "disc could not be read/there is no data" na się zmniejsza..

ODPOWIEDZ